خبر خوب| درخشش ایران در جهان؛ از ورزش تا صنعت فضایی

خبر خوب| درخشش ایران در جهان؛ از ورزش تا صنعت فضایی

به روایت برادران و خواهران اهل‌سنت، امروز ولادت پیامبر مهربانی‌هاست. یعنی اولین روز از یک هفته جشن به مناسبت وحدت میان شیعه و سنی. بیایید برای یک هفته جشن و سرور آماده شویم. یک بسته پر و پیمان از خبرهای خوب هم عیدی ما به شما برای این روز زیبا!

خبر خوب| درخشش ایران در جهان؛ از ورزش تا صنعت فضایی

گروه خبر خوب: به روایت برادران و خواهران اهل‌سنت، امروز ولادت پیامبر مهربانی‌هاست. یعنی اولین روز از یک هفته جشن به مناسبت وحدت میان شیعه و سنی. پس بیایید امروز را به هم تبریک بگوییم و برای یک هفته جشن و سرور آماده شویم. یک بسته پر و پیمان از خبرهای خوب هم عیدی ما برای این روز زیبا، خدمت شما!

هفتهٔ وحدت و ولادت پیامبر خوبی‌ها مبارکمان باد

می‌دانید رهبر انقلاب پیشنهاد دادند که فاصلهٔ بین روز ولادت پیامبر (ص) در روایت اهل‌سنت و روایت شیعیان، هفتهٔ وحدت نام‌گذاری شود؟ ایشان هنگام تبعید در سیستان و بلوچستان، با علمای سنی حنفی این استان دوست شدند. آنها برای آنکه نمادی از اتحاد بین شیعه و سنی وجود داشته باشد، هفتهٔ وحدت را پایه‌گذاری کردند و تصمیم گرفتند در کنار هم، این هفته را جشن بگیرند.

شیعه و سنی اشتراکات زیادی با هم دارند: خدا، کتاب آسمانی، پیامبر، بسیاری از احکام و اعتقادات، قبله و… اما دشمن این اشتراکات بنیادین را کمرنگ می‌کند و اختلافات را بزرگ. البته این طبیعت دشمن است که با اختلاف‌افکنی میان ما، ماهی خودش را صید کند. رهبر عزیزمان توصیه می‌کنند ضمن برقراری مباحث علمی و فکری میان شیعه و سنی، مراقب اختلافات و تفرقه‌افکنی دشمنان باشیم.


ماهوارهٔ «نور۳» روز گذشته در مدار ۵۰۰کیلومتری زمین قرار گرفت

باز هم ماهواره به فضا فرستادیم، این بار نور۳

می‌دانستید ایران جزو ۱۰ کشور برتر فضایی است که فناوری ساخت و پرتاب ماهواره را دارد؟ خوب است این را هم بدانید که دیروز نیروی هوافضای سپاه پاسداران با تلاش و همت متخصصان خود، ماهوارهٔ «نور۳» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. ماهواره‌بر ایرانی «قاصد» ماهوارهٔ «نور۳» را با موفقیت در مدار ۵۰۰کیلومتری زمین قرار داد.

«نور۳» یک ماهوارهٔ سنجشی است که کارش جمع‌آوری اطلاعات و سیگنال است. اطلاعاتی که این ماهواره جمع‌آوری و رصد می‌کند کاملاً عمومی است و در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دفاعی، مدیریت شهری و… کاربرد دارد.

فرماندهٔ نیروی هوافضای سپاه قول داد در آیندۀ نه‌چندان دور منظومه‌ای از ماهواره‌ها را در مدار خواهیم داشت. سردار حاجی‌زاده گفته: «ایران قوی در حوزهٔ امنیت و دفاع، اقتصاد، فرهنگ و حتی جهش‌های علمی مستلزم رسیدن به فضاست که الحمدلله رسیدیم. این کار در شرایط تحریم، صددرصد ایرانی بوده است!» حالا بیشتر به خودتان و فرزندان این کشور افتخار کنید.


پویش مردمی «مهر مهدوی» و کمک به دانش‌آموزان نیازمند

اهدای لوازم تحریر به بچه‌های نیازمند به نیت امام زمان (عج)

بعضی‌ها فکر می‌کنند برای خوب بودن حتماً باید کارهای بزرگ و پرهزینه‌ای بکنند. مدرسه بسازند، خرج تحصیل یک کودک نیازمند را بر عهده بگیرند یا… شاید نتوانیم کارهایی در این سطح در پرونده‌مان ثبت کنیم. اما می‌توانیم با کمک هم، هر کار خیری که دل بندگان خدا را شاد می‌کند و کارشان را راه می‌اندازد، انجام دهیم. چه بهتر که این کار خیر را به امام حاضر و ناظرمان هدیه کنیم تا قلب‌شان از ما راضی شود.

یکی از مخاطبان پویش مردمی «مهر مهدوی» نوشته: «به نیابت از امام زمان (عج) با اولین درآمد چند نفر از دوستان جوان، تعدادی کیف و مقداری لوازم‌ تحریر تهیه کردیم و تقدیم دانش‌آموزان بی‌سرپرست کردیم». به همین سادگی! خوب بودن به همین آسانی است. خصوصاً این روزها که بچه‌ها راهی مدرسه می‌شوند و کم و کسری‌های تحصیلی‌شان به چشم می‌آید، حواسمان به خانواده‌های نیازمند باشد.

راستی این رسم پویش «مهر مهدوی» است که کارهای خیر خود را به نیت امام زمان (عج) انجام می‌دهند. آنها حدیثی زیبا از حضرت مهدی (عج) را به مددجویان یادآوری می‌کنند: «ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم».


والیبال، هندبال، فوتبال، تکواندو، ووشو؛ همه گل کاشتند!

یک بغل خبر خوب ورزشی تقدیم شما

ما ایرانی‌ها از قدیم ورزشکار و ورزش‌دوست بوده‌ایم و به ورزش و تربیت بدنی اهمیت زیادی می‌دادیم. هرودوت، مورخ مشهور یونانی نیز می‌نویسد: «ایرانیان از ۵سالگی تا ۲۰سالگی، سه چیز را می‌آموختند: سواری، تیروکمان و راستگویی». هنوز همان روال برقرار است. ولی تنوع ورزش‌هایی که ایرانیان در آن می‌درخشند بیشتر شده است.

مثلاً تیم ملی هندبال کشورمان پس از تساوی مقابل تیم عربستان، به‌خاطر تفاضل گل بهتر، پس از ژاپن به‌عنوان تیم دوم موفق شد به مرحلۀ یک‌چهارم بازی‌های آسیایی صعود کند.

«زهرا کیانی» ملی‌پوش تیم ووشوی ایران نیز توانست در بخش تالو به مدال نقرۀ بازی‌های آسیایی هانگژو دست پیدا کند.

«مهران برخورداری» سومین مدال برنز دیروز تکواندو را برای کشورمان به‌دست آورد. «متین رضایی» و «ملیکا میرحسینی» هم در نیمه‌نهایی تکواندو به مدال برنز رسیدند.

تیم ملی والیبال ایران در فینال بازی‌های آسیایی هانگژو، چین را شکست داد و اولین طلای کاروان آسیایی ایران را دشت کرد.

تیم فوتبال امید کشورمان که چند روز پیش در یک بازی پرگل، ویتنام را شکست داده بودند، امروز با شکست تایلند، به یک‌چهارم نهایی صعود کرد.

خبرهای ورزشی دیگری را که در این چند روز از قلم ما دور مانده، بر ما ببخشید. اما هر جا که خواندیدشان، کیفش را ببرید و برای فرزندان افتخارآفرین وطن دعا کنید.

آغاز سال تحصیلی با بوسه بر پرچم امام حسین علیه‌السلام

خوب نیست آدمیزاد مثل مگس فقط روی زخم‌ها بنشیند. وقتی این همه گل زیبا و خوشبو هست، چرا روی پلشتی ها متمرکز شویم؟! نمونه‌اش! این هفته حدود ۱۰۰ هزار مدرسه در کشورمان آغاز به کار کرد و بیش از ۱۵ میلیون دانش‌آموز را در آغوش گرفت. خدا وکیلی کم عددی است؟! در میان این همه مدرسه که برنامه‌های شاد و فرهنگی و معنوی برای خوش‌آمدگویی به بچه‌ها تدارک دیده بودند، تعداد معدودی از مدارس هم متأسفانه خط ابتذال را پیش گرفتند که حتماً برخورد درخور با آنها می‌شود. اما چرا مدارسی را که برنامه‌های مبتذل و سخیف داشته‌اند بیشتر می‌بینیم تا مدارسی که به فکر سلامت روح و روان بچه‌هایمان هستند؟

مثلاً این مدرسهٔ کاشانی را ببینید که آغاز سال تحصیلی را با چه برکت و زیبایی برای بچه‌ها رقم می‌زند و این پسربچه را که به سمت پرچم امام حسین علیه‌السلام می‌رود و آن را می‌بوسد… حاج‌قاسم خوب ما را شناخته بود که گفت «ما ملت امام حسینیم…».

گناه سم است و امام، پزشک!

بعضی از ما تصور غلطی از ائمه داریم. فکر می‌کنیم وقتی به زیارت می‌رویم، امام با اخم به ما نگاه می‌کنند که چرا گناه می‌کنی؟ مگر وقتی موقع بیماری به پزشک مراجعه می‌کنیم، او به ما اخم می‌کند؟ دلش برایمان می‌سوزد. امام هم غصه می‌خورد که چرا با سم گناه، خودمان را مسموم و بیمار کرده‌ایم.

«شیخ جعفر ناصری» می‌گفتند: «فقط راهش این است که انسان التماس کند تا با امام، آن ارتباط ایجاد بشود. کار درست شود. ولی نهایت رأفت و مهربانی آنجا نشسته. در مشاهد مشرفه می‌دیدم غیر از مهربانی و دلسوزی چیزی نبود. برای همه، بدترین آدم‌ها که شاید ما تحمل نکنیم. آنجا حضرت تحمل می‌کنند. مهربانی می‌کنند. غصه می‌خورند. فقط یک قدم ما برویم. خصوصاً‌ امام رضا علیه‌السلام…».

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *