خبر خوب| دوربُردترین پهپاد جهان از آنِ ایران!

خبر خوب| دوربُردترین پهپاد جهان از آنِ ایران!

فرض کنید یک فرد بسیار قدرتمند که هیچ‌کاری برایش مشکل نیست، همه‌ جا می‌تواند گره از کارتان باز کند و همه گوش به فرمانش هستند چهار چشمی مراقب شماست و نمی‌گذارد خم به ابرو بیاورید. آن‌وقت حال بهتری ندارید! انگیزه‌تان برای زندگی و شروع هر کاری از زمین تا آسمان فرق نمی‌کند. خب اصلاً چرا فرض کنیم وقتی در واقعیت همین است.

خبر خوب| دوربُردترین پهپاد جهان از آنِ ایران!

گروه خبر خوب: فرض کنید یک فرد بسیار قدرتمند که هیچ‌کاری برایش مشکل نیست، همه‌ جا می‌تواند گره از کارتان باز کند و همه گوش به فرمانش هستند چهار چشمی مراقب شماست و نمی‌گذارد خم به ابرو بیاورید. آن‌وقت حال بهتری ندارید؟! انگیزه‌تان برای زندگی و شروع هرکاری از زمین تا آسمان فرق نمی‌کند. خب اصلا چرا فرض کنیم وقتی در واقعیت همین است و ما گاهی حواسمان نیست که پشتیبانی این چنین داریم. بله امام زمان«عج» را می‌گویم. ایشان خود بارها گفته‌اند حواس‌شان به شیعیان‌شان است:«ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده‌ایم، که اگر جز این بود گرفتاری ها به شما روی می‌آورد و دشمنان، شما را ریشه کن می‌کردند.»

دوربُردترین پهپاد جهان از آنِ ایران!

نامش «آرش» است. دوربردترین پهپاد انتحاری جهان که از آنِ ماست و ایران. پهپاد پیشرفته‌ای که قابلیت سرکوب هر نوع پدافند هوایی را دارد. آرش روز گذشته در جریان مراسم رژه نیروهای مسلح تهران رونمایی شد و از هیبتش حس افتخار درخون و رگ‌های ایرانی‌مان جوشید. البته رژه نیروهای مسلح فقط این شگفتانه را برای مردم ایران نداشت. جز آن تجهیزات نظامی کم نظیری که هر سال ارتقا یافته به میدان می‌آورند، دستاوردهای جدیدی مثل آرش را هم به همراه داشت.
البته سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شیرینی اقتدار را بیشتر به جان‌مان نشاند و گفت:تجهیزات نمایش داده شده در رژه امروز، بخش اندکی از از توانایی ایران است و امکان نمایش بسیاری از تجهیزات دیگر به دلیل محرمانه بودن‌شان وجود ندارد!

دوربُردترین پهپاد جهان از آنِ ایران!

مدالی که بهانه زیارت شد!

روز گذشته و دومین روز مسابقات کشتی فرنگی قهرمان جهان یک مدال نقره و یک مدال برنز در کارنامه ملی‌پوشان ایران نشاند. پویا دادمرز در رده‌بندی وزن ۵۵ کیلوگرم این مسابقات مقابل حریف قزاقستانی خود پیروز شد و مدال برنز را از آن خود کرد.تا نخستین مدال تیم فرنگی در این مسابقات کسب شود. همچنین این ملی‌پوش سهمیه المپیک نیز کسب کرد. نماینده کشورمان بعد از کسب مدال در مصاحبه‌اش گفت: روز شهادت امام رضا علیه‌السلام با پدرم عهد کردم اگر مدال جهانی کسب کنم به پابوس آقا برویم.

دومین نماینده کشورمان علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم به فینال راه پیدا کرد و مقام دوم و مدال برنز را در کارنامه خود ثبت کرد. اما امین میرزازاده ملی‌پوش کشورمان نگذاشت روز دوم مسابقات، بدون طلا بگذرد و در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم مقابل حریف ترکیه‌ای که قهرمان چندین دوره جهان و دارنده مدال‌های رنگارنگ المپیک است پیروز شد و روز دوم مسابقات را طلایی کرد.


چندثانیه بیستر به پایان بازی نمانده بود و روی تابلو ما بازنده بودیم اما دلاورمرد ایرانی در یک آن مدال طلا را به نام ایران زد

اینجا کاسبان حبیب خدا هستند!

یک مغازه کوچک در اردبیل دارد و روزی‌اش از فروش سوغات شهرش می‌رسد. مشتری‌های مغازه‌اش همیشه کام‌شان با حلواهای سیاهی که به دست‌شان می‌دهد شیرین است. اما شیرینی این حلواها وقتی به جان خودش می‌نشیند که از مهمان‌های خدا پذیرایی کند. اصلا برکت رزق و روزی‌اش همین مهمان‌های گاه و بی‌گاهی است که سر به مغازه‌اش می‌زنند و حلوای رایگان می‌برند. برای هیمن روی شیشه مغازه کاغذی را چسبانده و با آغوش باز پذیرای این مهمان‌ها شده.« اگر کودک و یا شخصی دلش حلوای سیاه خواست ولی پول همراهش نبود. بیاد داخل مغازه حلوا بگیره. مهمان خدا.»


شیرینی این حلواها وقتی به جان خودش می‌نشیند که از مهمان‌های خدا پذیرایی کند.

*چرتکه این تعمیرکار بهشتی است

تعمیرکار است و اهل تبریز. روزگار خوشی دارد. بیشتر از آنکه دنبال مشتری بیشتر، دستمزد بالاتر و … باشد دنبال خداست. خوب می‌داند رزق و روزی‌اش از کجا می‌رسد و به اراده چه کسی برکت پیدا می‌کند برای همین صدای اذان که از رادیو کوچک مغازه‌اش بلند می‌شود. معطل نمی‌کند. دست‌های روغنی‌اش را می‌شوید، کنجی از آن مغازه نقلی‌اش سجاده پهن می‌کند و می‌ایستد به نماز . در چرتکه این تعمیرکار تبریزی هیچ سودی بالاتر از نماز اول‌وقت نیست.


صدای اذان که از رادیو کوچک مغازه‌اش بلند می‌شود. معطل نمی‌کند.

*میانبرهای آسمانی آقای راننده

از خروس‌خوان صبح تا دل شب، پا به پای خیابان‌ها می‌رود.کلاج می‌گیرد و دنده عوض می‌کند تا خرج زندگی‌اش را درآورد. اما در این چندسالی که پشت فرمان مو سپید کرده خوب راه میانبرها را یاد گرفته. میانبرهایی که جاده زندگی‌اش را برساند به خیر و برکت، برساند به عاقبت به خیری. برای همین کرایه را از هرکه بگیرد از سالمندان نمی‌گیرد. به نفس‌شان و دعای‌شان ایمان دارد به اینکه پیش خدا آبرو دارند و همان دعای عاقبت بخیری‌شان کافی است تا او را از ترافیک گرفتاری های زندگی برساند به جاده خوشی. بخاطر همین روی شیشه عقب تاکسی زرد رنگش کنار اسم امیرالمومنین علی علیه السلام نوشته:« کرایه برای سالمندان رایگان، به جای کرایه دعای عاقبت بخیری برای جوانان.»


در این چندسالی که پشت فرمان مو سپید کرده خوب راه میانبرها را یاد گرفته.

*صورتحساب‌های پرداخت شده مغازه سلمانی

همسایه حضرت معصومه سلام الله است و ساکن قم. همسایگی با این خانواده کرامت خانه دل او را هم آبادتر کرده. پیرایشگر است و کارش اصلاح مو. ایستادن‌های طولانی برایش سخت شده. از وقتی در مغازه را باز می‌کند و رفت و آمد مشتری‌ها شروع می‌شود. مجال نشستن پیدا نمی‌کند اما قوت پاهایش را، توان دست‌هایش و رفع خستگی شانه‌هایش را از شادی دل نیازمندان دارد. از همان‌هایی که در مغازه‌اش را به روی شان نمی‌بندد. صورتحساب‌شان را از قبل پرداخت شده می‌داند و رایگان سر و صورت‌شان را اصلاح می‌کند.


اما قوت پاهایش را، توان دست‌هایش و رفع خستگی شانه‌هایش را از شادی دل نیازمندان دارد.

عطر متفاوت مهر برای فرزندان زندانیان!

امسال و شاید سال‌هاست که پدرشان نیست مدرسه رفتن‌شان را ببیند. دست‌شان را بگیرد و تا مدرسه آنها را همراهی کند و برایشان لوازم‌التحریر بخرد. اما این نبودن پدر دلیل نمی‌شود که کسی حواسش به این دانش‌آموزان و کیف و کفش‌شان نباشد. خانواده و فرزندان زندانیان را می‌گوییم، آنها که خواسته یا ناخواسته مرتکب جرم شده‌اند و این روزها را پشت میله‌های زندان سر می‌کنند. بوی ماه مهر برای این بچه‌ها هم مثل بقیه دانش‌آموزان بوی مدرسه است. هرچند شاید این روزها زندگی آن طور که می‌خواهند بر وفق مرادشان نیست اما خیران خراسان رضوی نمی‌گذارند هیچ چیز مانع ترک تحصیل آنها شود. خیرانی که تلاش می‌کنند این دانش‌آموزان جای خالی پدر را احساس نکنند. وسایل مدرسه‌شان را فراهم کرده‌اند. از روز اول مهر تا پایان سال تحصیلی حواس‌شان به وضعیت تحصیلی فرزندان زندانیان تحت پوشش است و نیازهایشان را رفع می‌کنند.

به گفته مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی: با کمک خیرین و مشارکت انجمن های حمایت زندانیان استان تاکنون 2هزار و966 بسته لوازم التحریر بین فرزندان زندانیان نیازمند توزیع شده است و با هدف پیشگیری از ترک تحصیل یا کمک به بازماندگان از تحصیل، انجمنهای حمایت زندانیان مکلف هستند تا ضمن رصد وضعیت تحصیلی فرزندان زندانیان تحت پوشش در طول سال تحصیلی ، نیازمندیهای تحصیلی و آموزشی آنان را نیز احصا کنند و نسبت به رفع آن اقدام نمایند.


خیران خراسان رضوی نمی‌گذارند هیچ چیز مانع ترک تحصیل فرزندان زندانیان شود.

هدیه عجیب یک دانش‌آموز به رزمنده‌ها!

این روزها عطر دلمان، نشان از روزهای آغاز جنگ تحمیلی را دارد و رشادت‌های رزمندگان و شهدایی که 8 سال دفاع مقدس‌شان هزاران سال مکتب اخلاق است برای ما. قرار همیشگی‌مان با شما را در سکوی آخر خبرخوب اولین روز مهرماه را اختصاص داده‌ایم به خاطره‌ای از شهید «حسین خرازی» و دانش‌آموزی که هدیه‌ای عجیب برای رزمندگان فرستاد:«وﻗﺘﯽ تو جبهه ﻫﺪﺍﯾﺎﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ‌ﮐﺮﺩﯾﻢ، ﺩﺭ ﻧﺎﯾﻠﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩﻡ و ﺩﯾﺪﻡ ﮐﻪ ﯾﮏ ﻗﻮﻃﯽ خالی ﮐﻤﭙﻮﺗﻪ ﮐﻪ ﺩﺍﺧﻠﺶ ﯾﮏ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﺳﺖ. ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ: «ﺑﺮﺍﺩﺭ ﺭﺯﻣﻨﺪه ﺳﻼﻡ، ﻣﻦ ﯾﮏ ﺩﺍﻧﺶ‌ﺁﻣﻮﺯ ﺩﺑﺴﺘﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻢ. ﺧﺎﻧﻢ ﻣﻌﻠﻢ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﺭﺯﻣﻨﺪﮔﺎﻥ ﺟﺒﻬﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺣﻖ ﻋﻠﯿﻪ ﺑﺎﻃﻞ ﻧﻔﺮﯼ ﯾﮏ ﮐﻤﭙﻮﺕ ﻫﺪﯾﻪ ﺑﻔﺮﺳﺘﯿﻢ. ﺑﺎ ﻣﺎﺩﺭﻡ ﺭﻓﺘﻢ ﺍﺯ ﻣﻐﺎﺯه ﺑﻘﺎﻟﯽ ﮐﻤﭙﻮﺕ ﺑﺨﺮﻡ. ﻗﯿﻤﺖ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﮐﻤﭙﻮﺕ‌ﻫﺎ ﺭﻭ ﭘﺮﺳﯿﺪﻡ ﺍﻣﺎ ﻗﯿﻤﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﮔﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩ. ﺣﺘﯽ ﮐﻤﭙﻮﺕ ﮔﻼﺑﯽ ﮐﻪ ﻗﯿﻤﺘﺶ ۲۵ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺍﺭﺯﺍﻥ ﺗﺮ ﺑﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻢ ﺑﺨﺮﻡ. ﺁﺧﺮ ﭘﻮﻝ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯه ﺳﯿﺮﮐﺮﺩﻥ ﺷﮑﻢ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩه ﻫﻢ ﻧﯿﺴﺖ. ﺩﺭ ﺭﺍه ﺑﺮﮔﺸﺖ ﮐﻨﺎﺭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻗﻮﻃﯽ ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻤﭙﻮﺕ ﺭﺍ ﺩﯾﺪﻡ و ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﺭ ﺑﺎ ﺩﻗﺖ آﻥ ﺭﺍ ﺷﺴﺘﻢ ﺗﺎ ﺗﻤﯿﺰ ﺗﻤﯿﺰ ﺷﺪ. ﺣﺎﻻ ﯾﮏ ﺧﻮﺍﻫﺶ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﺍﺩﺭ ﺭﺯﻣﻨﺪه ﺩﺍﺭﻡ، ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﮐﻪ ﺗﺸﻨﻪ ﺷﺪﯾﺪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻗﻮﻃﯽ ﺁﺏ ﺑﺨﻮﺭﯾﺪ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﺑﺸﻮﻡ ﻭ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﺟﺒﻬﻪ‌ﻫﺎ ﮐﻤﮑﯽ ﮐﻨﻢ. ﺑﭽﻪ‌ﻫﺎ ﺗﻮ ﺳﻨﮕﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺁﺏ ﺗﻮﯼ ﺍﯾﻦ ﻗﻮﻃﯽ ﻧﻮﺑﺖ ﻣﯽﮔﺮﻓﺘﻨﺪ، ﺁﺏ ﺧﻮﺭﺩﻧﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﺮﺍﻫﺶ ﺭﯾﺨﺘﻦ ﭼﻨﺪ ﻗﻄﺮه ﺍﺷﮏ ﺑﻮﺩ.»


شهید «حسین خرازی»

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *