خبر خوب| شبی که امام حسین (ع) ناجی اعدامی‌ها شد

خبر خوب| شبی که امام حسین (ع) ناجی اعدامی‌ها شد

همه زیبایی‌های عشق سیدالشهدا (ع) به اتفاقات خوبی است که به حرمت ایشان رقم می‌خورد و همه نمی‌شودها را شدنی می‌کند. از بخشش اعدامی‌ها گرفته تا ورود ارتش برای خدمت به زائران و حتی تمام خبرهای خوب این سرزمین که زیرسایه سیدالشهدا (ع) و خاندان اهل بیت جان می‌گیرند.

خبر خوب| شبی که امام حسین (ع) ناجی اعدامی‌ها شد

گروه خبر خوب: بعد از چند روز تعطیلی و گذران ایام اربعین و صرف اوقاتی بیشتر در کنار خانواده، به اولین روز هفته خوش آمدید. اگر هنوز در حال و هوای تعطیلات به سر می‌برید اما دلتان می‌خواهد اول هفته‌ای بشاش و پرانرژی داشته باشید روزتان را با این دعای مخصوص اول هفته از امام صادق (ع) آغاز کنید و بقیه‌اش را بسپارید به خداوند متعال؛ «غَدَوْتُ بِحَوْلِ اللهِ وَ قُوَّتِهِ وَ غَدَوْتُ بِلاَ حَوْل مِنِّی وَ لاَ قُوَّة بَلْ بِحَوْلِکَ وَ قُوَّتِکَ یَا رَبِّ. اللَّهُمَّ إِنِّی عَبْدُکَ أَلْتَمِسُ مِنْ فَضْلِکَ کَمَا أَمَرْتَنِی فَیَسِّرْ لِی ذَلِکَ وَ أَنَا خَافِضٌ فِی عَافِیَتِک.» (صبحگاه خارج شدم به نیرو و توان الهی، و صبحگاه خارج شدم بدون نیرو و توان خودم، بلکه پروردگارا! به نیرو و توان تو، خدایا! بنده تو هستم، همچنان که امر کردی از فضلت خواستار می‌شوم، پس آن را برایم آسان گردان، در حالی که در سلامتی‌ات فرو رفته باشم.)


خیر و برکت موکب اربعین و بخشش 3 فرد محکوم به اعدام

بخشش ۳ اعدامی به عشق حسین (ع)

همه زیبایی‌های عشق سیدالشهدا (ع) به اتفاقات خوبی است که به حرمت ایشان رقم می‌خورد و همه نمی‌شودها را شدنی می‌کند. از پیاده روی اربعین و تجلی معرفت در این مسیر عاشقی که بگذریم، می‌رسیم به اتفاقی خوب در استان گلستان؛ اتفاقی با فرجامی نیک به سبب بخشش ۳ متهم محکوم به اعدام.
خبر از این قرار است که درست در شب اربعین حسینی، موکب صلح و سازش ستاد صبر شورای حل اختلاف که با رسالتی متفاوت پا به عرصه خدمت گذاشته بود، بهانه‌ای شد برای آنکه اولیای دم در ۳ پرونده جداگانه و به حرمت امام حسین (ع) از اجرای حکم اعدام بگذرند. نکته جالب‌تر این بخشش در این است که دو خانواده از اولیای دم از اهل سنت قوم ترکمن و دیگری از قوم بلوچ استان گلستان هستند که فارغ از مذهب و قومیت، فرصت زندگی دوباره به محکومان بخشیدند. در این موکب همچنین پرونده یک نزاع دسته جمعی پس از ۶ سال به صلح و سازش طرفین ختم شد و مجموع این اتفاقات خوب نشان داد که عشق به سیدالشهدا و برکت وجود مبارک ایشان چطور می‌تواند دل‌ها را نرم کرده و راه و رسم انسانیت را بیش از پیش به تصویر بکشد.


انتقال صدها نفر توسط هواپیمای ارتش از مرز مهران به تهران

ارتش هم پای کار زائران امام حسین (ع)

زائران امام حسین (ع) در همه حال صاحب عزت و احترامند، حتی اگر زیارتشان را کرده باشند و در مسیر بازگشت به خانه باشند. ازدحام جمعیت روزهای بعد از اربعین، موضوع عجیب و غریبی نیست و بالاخره این هم بخشی از سختی‌های اجتناب ناپذیر پیاده روی اربعین است، اما با این حال مسئولان ستاد اربعین هرساله تمام توان خود را به کار می‌گیرند تا خللی در حمل و نقل زائران حسینی ایجاد نشود و همه مردم به سلامت به خانه بازگردند؛ البته حالا فراتر از این اقدامات، ارتش هم دست به کار شده تا روند انتقال زائران از مرز مهران به تهران با سرعت بیشتری انجام گیرد. تا به امروز چندصد مسافر با هواپیمایی ارتش و بصورت رایگان به تهران منتقل شده اند. اینجا همه برای حسین (ع) و زائرانش پای کارند.


خانواده های دارای فرزند 4قلو به بالا دیگر مشکل مسکن ندارند

خانه رایگان برای چهارقلویی‌ها

در اینکه کاهش جمعیت کشور به معضلی جدی تبدیل شده، بحثی نیست و همه می‌دانیم که گذر از این تله جمعیتی، نیاز به همراهی مردم دارد و البته طرح‌هایی حمایتی که باید از سوی دولت اجرایی شود. به واقع، مدتی است طرح جوانی جمعیت به وهله اجرا درآمده و همه ما منتظریم تا این طرح‌ها و برنامه‌ها به ثمر نشسته و شاهد اتفاقات خوبی در بحث جوانی جمعیت باشیم، اما یکی از جدیدترین اخبار در این راستا، اعطای خانه رایگان به خانواده‌های دارای فرزند ۴ قلو به بالاست. خبری که از زبان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به گوش رسیده و اتفاقی ارزشمند در حمایت از خانواده‌های پرجمعیت و رفع مشکل مسکن این خانواده‌ها به شمار می‌رود. انسیه خزعلی در این باره گفته: «در بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شده به خانواده‌های دارای فرزند ۴ قلو به بالا، مسکن رایگان واگذار شود که این قانون، مجزا از قانون جوانی جمعیت است، زیرا در قانون جوانی جمعیت، والدین مکلف به پرداخت هزینه مسکن بطور اقساط هستند اما در طرح ۴ قلوها به بالا، پرداختی از سوی والدین وجود نخواهد داشت.»
شاید خیلی‌هایمان از این خبر بی‌اطلاع بودیم اما خبر شیرین است و حالا دیگر وقتی از تولد چندقلوها بشنویم، دیگر دلمان هری نمی‌ریزد که خانواده نوزادان نورس، قرار است چگونه رضایت صاحب خانه‌ها را برای اجاره مسکن جلب کنند. نگرانی به جایی که خوشبختانه مسئولان با واگذاری سقفی امن به خانواده‌های چندقلویی به آن پایان داده اند.


انتقال 404 مادر باردار توسط اورژانس هوایی از مسیرهای صعب العبور به مراکز درمانی

چه خبر از اورژانس هوایی؟

سال‌ها قبل‌تر وقتی در فیلم‌های خارجی، تبحر نیروهای امداد هوایی در نجات جان انسان‌ها را می‌دیدیم، کلی سرذوق می‌آمدیم و با خودمان فکر می‌کردیم که چرا ما در کشور خودمان قادر به ارائه چنین خدمات ارزشمندی نیستیم؟ اما خوشبختانه این چرایی‌ها خیلی به طول نینجامید و حالا ما نیز می‌توانیم به توانمندی اورژانس هوایی خود ببالیم و حتی ده‌ها فیلم از عملکرد شایسته ناجیان این عرصه بسازیم. نه درحال مبالغه هستیم و نه اهل بزرگنمایی در نشر اخبار، بلکه مثل همیشه طبق آمار و اسناد آمده‌ایم تا از افتخارات نیروهای توانمند کشورمان بگوییم، آن هم در شرایطی که تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود، تامین و نگهداری بالگردهای اورژانس را با چالش‌هایی مواجه کرده و شاید اگر تلاش متولیان این عرصه نبود، دستیابی به توفیقات فعلی هم ممکن نمی‌شد.
اما بشنوید از اخباری که البته پیشتر هم برخی از آن‌ها را در همین بسته خبری برایتان بازگو کرده‌ایم و حالا با آماری کلی‌تر در خدمتتان هستیم. به گفته «میعادفر» رییس سازمان اورژانس کشور؛ طی سال گذشته، اورژانس هوایی کشور خدمات ارزنده‌ای در حوادث ترافیکی، پیوند اعضا و انتقال اعضا داشته و حتی طبق آماری قابل توجه توانسته به مادران باردار کمک شایانی کند. انتقال ۴۰۴ مادر باردار از مناطق کوهستانی و صعب العبور به مراکز درمانی از خدمات ارزشمندی است که قطعا در پس سختی هرکدام از آن‌ها داستان شیرینی به مبارکی تولد نوزادانی از نسل ایران زمین نهفته است. دست مریزاد به خلبانان و کارشناسان اورژانس هوایی که عموما خطرات و سختی‌های بسیاری را به جان می‌خرند تا ناجی جان انسان‌ها باشند و نوزادانی که آینده ایران را خواهند ساخت.
مبادا در دام سخن چینی بیفتید!
فردی نزد حکیمی آمد و گفت: «خبر داری فلانی درباره‌ات چه‌قدر غیبت و بدگویی کرده؟» حکیم با تبسم گفت: «او تیری را به سویم پرتاب کرد که به من نرسید، تو چرا آن تیر را از زمین برداشتی و در قلبم فرو کردی؟»
سخن چینی از گناهان کبیره به شمار می‌رود که در آیات و روایات بسیاری مورد نکوهش قرار گرفته است اما متاسفانه بسیاری از ما نسبت به این مساله بی‌اطلاعیم و نمی‌دانیم که سخن چینی هم تراز با رذایل اخلاقی همچون تهمت و غیبت قرار دار؛ تاحدی که رسول اکرم (ص) در روایتی به نقل از خداوند متعال فرموده اند: «بهشت را بر چند گروه حرام کرده‌ام که یکی از آن‌ها سخن چینی است!»
همچنین امام صادق (ع) در مذمت این رفتار ناشایست می‌فرمابند: «از بزرگ‌ترین جادو، سخن‌چینی است؛ زیرا با سخن‌چینی، میان دوستان جدایی می‌افتد، دوستان یکدل با هم دشمن می‌شوند، به واسطه آن خون‌ها ریخته می‌شود، خانه‌ها ویران می‌گردد و پرده‌ها دریده می‌شود. سخن چین، بدترین کسی است که روی زمین راه می‌رود.»

خوش خبر باشید!
و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.
منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *