خبر خوب| لبخند مادر چندقلوها و دیدار با پدر بعد از ۱۲ سال

خبر خوب| لبخند مادر چندقلوها و دیدار با پدر بعد از ۱۲ سال

امروز روز عرفه است. روز امید، امید به بخشش بی‌اندازه روزی‌رسان عالم. حضرت زین العابدین (ع) در روز عرفه صدای سائلی را شنید که از مردم درخواست کمک می‌کرد، به او فرمود: «وای بر تو، آیا در این روز از غیرخدا درخواست می‌کنی؟! در این روز برای بچه‌های در رحم، امید می‌رود که فضل خدا شامل حالشان گردد».

خبر خوب| لبخند مادر چندقلوها و دیدار با پدر بعد از ۱۲ سال

گروه خبر خوب: امروز روز امید است، روز عرفه، روز امید به جود و کرم و بخشش بی حد و اندازه روزی رسان عالم. روایت شده که حضرت زین العابدین (ع) در روز عرفه صدای سائلی را شنید که از مردم درخواست کمک می‌کرد، به او فرمود: «وای بر تو، آیا در این روز از غیر خدا درخواست می‌کنی؟! و حال آنکه برای بچه‌های در رحم، در این روز امید می‌رود که فضل خدا شامل حالشان گردد و سعادتمند شوند.» بسته خبر خوب امروز را با فرازی از دعای عرفه آغاز می‌کنیم به امید گشایش همه مشکلات ریز و درشت…

«اللَّهُمَّ إِنَّک أَقْرَبُ مَنْ دُعِی وَ أَسْرَعُ مَنْ أَجَابَ وَ أَکرَمُ مَنْ عَفَا وَ أَوْسَعُ مَنْ أَعْطَی وَ أَسْمَعُ مَنْ سُئِلَ

خدایا تو نزدیک‌ترین کسی هستی که خوانده شود و سریع‌ترین کسی که جواب دهد، و بزرگوارترین کسی که گذشت کند، و وسیع‌ترین کسی که عطا کند، و شنواترین کسی که سؤال شود.»


رهایی از زندان با گذشت خانوده مقتول و بخشش ۷۰۰ میلیون تومانی خیر قمی

* بخشش ۷۰۰ میلیون تومانی در روز شهادت امام محمد باقر(ع)/دیدار با پدر بعد از ۱۲ سال

خدا بخشنده‌تر از آن است که در تصویر و تصور ما بگنجد. درست در جایی که فکر می‌کنی نه نوری هست نه امیدی، چنان دریچه نور و رحمتش را به سویت می‌گشاید که انگشت به دهان می‌مانی. این کرم و بخشش را خانواده محکوم به اعدام اهل قم با گوشت و پوست و استخوان حس کردند.

پدر خانواده ۱۲ سال قبل در یک نزاع ناخواسته مرتکب قتل شد و پس از طی روند قضایی پرونده، محکوم شد به قصاص نفس. آن روزها دختر خانواده کوچک بود. دخترها هم که بابایی. مادر چطور می‌توانست بگوید که پدرت مرتکب قتل شده و گوشه زندان است و عنقریب که طناب دار را دور گردنش بیندازند. اینطور شد که در جواب بابا بابا گفتن‌های دختری که روز به روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌شد گفتند بابا رفته سفر! سفری که شاید بی بازگشت باشد. تلاش‌ها برای گرفتن رضایت هم بی فایده بود تا اینکه خدا دریچه نور و رحمتش را باز کرد به حال این خانواده.

اعضای کمیته صلح و سازش موفق شدند رضایت خانواده مقتول را بگیرند اما جور کردن ۷۰۰ میلیون تومان دیه کار راحتی نبود. هنوز امید خانواده ناامید نشده بود که همین دو روز قبل در سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) خیر اهل قم با پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان موجبات آزادی مرد میانسال را فراهم کرد و حالا نوبت می‌رسد به بهترین روز زندگی دختر. وقتی مادر گفت سفر بابا بی بازگشت نبوده و قرار است دوباره به خانه برگردد. دیدار این پدر و دختر بعد از ۱۲ سال از آن لحظه‌های ناب بود و خبرش هم خبرناب بسته امروز ما.

برای استفاده از طرح لبخند مادری به سامانه «ایران جوان» به نشانی iranejavan.1542.ir مراجعه و ثبت نام کنید

*شیرخشک و پوشک برای چند قلوها بگرفتی؟ بله .بگرفتیم!

با حلوا حلوا کردن که دهان شیرین نمی شود. بالاخره از قدیم گفتند به عمل کار برآید به سخنرانی نیست. بچه خرج دارد. اگر سه قلو و بیشتر باشد که هیچ. هزینه تامین شیرخشک و پوشک و هزینه های جانبی ممکن است روزهای خوش را به کام خانواده های چند قلو تلخ کند. اما این روزها بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با طرح لبخند مادری کمک کرده تا روزهای خوش برای خانواده های چندقلو، همین طور خوش و خرم بماند. دهقان؛ معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد گفته از ابتدای سال جاری خانواده‌های دارای فرزند چندقلو نه فقط در تهران و مراکز استان‌ها که در شهرهای کوچکی مانند خدابنده در استان زنجان، الوند استان قزوین، گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد، بیجار استان کردستان و شیروان در استان خراسان شمالی بسته‌های لبخند مادری را برای هر یک از فرزندان‌شان دریافت کرده‌اند.


اجرای طرح لبخند مادری توسط بنیاد ۱۵ خرداد برای خانواده های دارای فرزند چند قلو

هر بسته لبخند مادری شامل ۴۰ قلم ملزومات مورد نیاز نوزاد از بدو تولد تا یک سالگی به ازای هر یک از نوزادان، یک کارت هدیه ۱۰ میلیون ریالی به مادر به ازای هر یک از نوزادان و تأمین و اهدای پوشک مصرفی به میزان شش ماه به ازای هر یک از نوزادان، در مجموع به ارزش ۳۳۰ میلیون ریال است.

اگر دور و برتان از این خانواده های خوشبخت چند قلو دارید و از چشم متولیان طرح جا مانده اند، بهشان بگویید برای استفاده از طرح لبخند مادری به سامانه «ایران جوان» به نشانی iranejavan.1542.ir مراجعه و ثبت نام کنند.


مقدمات برگزاری جشن بزرگ غدیر

*۳۵ هزار نفر برای آماده سازی جشن ده کیلومتری پای کار آمدند

روز شمار عیدبزرگ غدیر آغاز شده است و ۳۵ هزار نفر از گروه های مختلف مردمی و جهادی پای کار آمدند تا امسال مهمانی ده کیلومتری عید غدیر با شکوه و با نشاط هر چه بهتر برگزار شود و یک روز به یاد ماندنی در عید بزرگ شیعیان برای مردم ایران رقم بخورد. از همین حالا خودتان و خانواده هایتان را آماده کنید برای شرکت در این جشن بزرگ و البته جشن را از خانه های خودتان و آذین و چراغانی حتی با یک ریسه کوچک آغاز کنید.


موزه شهدا در محله خزانه تهران

*موزه شهدا از نوع محلی

می‌خواهیم دستتان را بگیریم و شما را به یک موزه زیبای ۹ متری ببریم تا کمی دلتان آرام بگیرد. موزه‌ای پر از یادگاری و حال و هوای رزمندگان دفاع مقدس. تعدادی از جوانان و معتمدان در محدوده خزانه بخارایی سال‌هاست روزانه به دیدار خانواده شهدا می‌روند، عیادت می‌کنند، حال دلشان را می‌پرسند و یادگارهای ارزشمند شهدای محله را جمع‌آوری و در اتاقی ۹ متری که در طبقه سوم مسجد فاطمیه(س) قرار دارد پیش چشم اهالی قرار می‌دهند تا یادشان نرود چه خون‌ها برای حفظ آب و خاک این نظام و حفظ جان و مال و ناموس مردم ریخته شده است. حالا این اتاق ۹ متری بیشتر از هر زمانی رنگ و بوی موزه به خود گرفته است و متولیان موزه سعی کردند از تک تک ۱۱۰۰ شهید منطقه ۱۶.

*امروز یاد بگیریم چطور با خدا حرف بزنیم

خواندن دعای عرفه امام حسین(ع) بسیار سفارش شده است. اما بزرگی می گفت خیلی خوب است که انسان در روز عرفه از امام حسین(ع) یاد بگیرد که چطور با خدا سخن بگوید. روز عرفه که می گذرد اما مناجات با خدا هر ثانیه و هر لحظه حال دلمان را خوش می کند. کافی است که در مسیر رفت و برگشت دانشگاه، سرکار، خرید. زیر لب با خدا حرف بزنیم؛. خیلی صمیمی و ساده. در دل به یاد او باشیم و واقعاً از او استغفار کنیم.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *