خبر خوب| لشکر ایرانی‌ها برای آزادسازی قدس 10 میلیونی شد

خبر خوب| لشکر ایرانی‌ها برای آزادسازی قدس 10 میلیونی شد

هر چه از آغاز طوفان الاقصی می‌گذرد، این خشم مقدس امت اسلامی شعله‌ورتر می‌شود، جدا از سیل کمک‌ها به سوی گذرگاه رفح و حماسه‌سازی جبهه مقاومت، امت اسلامی انتظار حضور در غزه برای یاری مردم مظلوم فلسطین را می‌کشند، در ایران اسلامی نیز بیش از 10 میلیون نفر برای نبرد با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرده‌اند.

خبر خوب| لشکر ایرانی‌ها برای آزادسازی قدس 10 میلیونی شد

گروه خبر خوب: اولین پنج‌شنبه آخرین ماه فصل پاییز است و سوز سرما و یخبندان در کشور ما همچنان وجودش حس می‌شود، در برخی خانه‌ها به یاد سنت قدیمی بساط کرسی پابرجاست و یواش یواش هم محفل‌های شبانه فامیلی دارد برقرار می‌شود، البته اگر این فضای مجازی بگذارد اعضای خانواده در کنار کرسی سری به قصه‌های کهن و اشعار شاهنامه و دیوان حافظ بزنند! بیاییم در این روزهای سرد که شب‌هایش طولانی‌تر از نیمه اول سال است با خود عهد ببندیم بیش‌تر به دیدار خانواده‌هایمان برویم، البته نکند به بهانه یک دورهمی حسابی صاحب‌خانه را به خرج بیندازید، بلکه قشنگی این شب‌ها به ساده برگزار کردنش است. خب! این حس خوب در جمع بودن را در خود حفظ کنید و به سراغ بسته خبر خوب امروز برویم، خبرهایی که کیف شما را در آخر هفته کوک می‌کند، با ما همراه باشید:


شب‌نشینی‌های شب‌های طولانی پاییز را از دست ندهید

*وقتی یک مهمان کوچولو واکنش رهبر انقلاب را بر می‌انگیزد

روز چهارشنبه اول آذر ماه هنگام دیدار صمیمانه مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو و جمع دیگری از قهرمانان، ورزشکاران، پیشکسوتان و فعالان عرصه‌های ورزشی شور و ذوق زایدالوصفی در حسینیه امام خمینی (ره) حاکم است. همه چهره‌ها خندان و بشاش است، این بار دیدار، یک تفاوت خاص با دیدارهای قبلی رهبر انقلاب با ورزشکاران دارد؛ آن هم ردپای گود زورخانه در وسط یک دیدار رسمی است که توسط نوجوانان سرحال و قبراق کشورمان اجرا می‌شود، اصلاً گفتن بسم‌الله و زنگ و ضرب زورخانه‌ حال و هوایی دیگر به این مراسم می‌بخشد.


وقتی نوجوانان ورزشکار جو حسینیه امام خمینی (ره) را تغییر دادند

همه این‌ها به کنار یک کوچولوی چند ماهه نیز با مادرش آمده است، همان کوچولوی «ساره جوانمردی» که همراه مادرش روی سکوی مدال‌آوری بازی‌های پاراآسیایی هانگژو رفت و رهبر معظم انقلاب این گونه بانوان ورزشکار را تحسین می‌کنند: «از آن بانوی محترمی که با حجاب کامل پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی شد و آن بانوی ورزشکاری که هنگام اهدای مدال حاضر نشد با مرد نامحرم دست بدهد و نیز آن بانویی که با کودک خود روی سکوی مدال‌آوری رفت و با حرکت نمادین خود، احترام به خانواده و مادر را در دنیا برجسته کرد، صمیمانه تشکر می‌کنم». ما هم برای موفقیت تمام ورزشکاران کشورمان به خصوص مامان‌های ورزشکار آرزوی سلامت و پیروزی داریم.


«آوش»کوچولو با مامان قهرمانش «ساره جوانمردی» برای دیدار آقا آمده بود

احیای بیش از ۶۵۰۰ واحد اقتصادی

بعضی مواقع این دولتمردان کاری را انجام می‌دهند که به دل می‌نشیند و ته دل‌مان نیز گاهی برایشان دعای خیر می‌کنیم چرا که سفره برخی خانواده‌ها را در این وضعیت معیشتی پربارتر کرده‌‌اند،نماینده دولت در نهضت احیای واحد‌های اقتصادی می‌گوید که از ابتدای دولت سیزدهم ۶۵۵۳ واحد تولیدی احیا شده که ۱۴۵ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده و ۱۸۲ هزار میلیارد تومان سرمایه احیا شده که در کاهش نرخ بیکاری در کشور و رشد سرمایه‌گذاری مؤثر بوده است.

بومی‌سازی یک ماده در پیوند قرنیه

اصغر پارسایی که در سال ۱۳۶۳ به دنیا آمده، هم اکنون مدیرعامل شرکت «رایان نوین پژوهان پارس» است، جوانی که دکترایش را در رشته ژنتیک مولکولی از دانشگاه تهران گرفته و این روزها دست به تولید محصولی زده است که برای اولین بار در ایران تولید شده است. او با همکاری تیم تحقیقاتی‌اش فناوری تولید هیالورونیک اسید با وزن‌های مولکولی مختلف را بومی‌سازی کرده است. نکته جالب ماجرا اینجاست که این ماده اولیه در محصولات متفاوت مانند سرم‌های آبرسان، کرم‌های آرایشی و بهداشتی، پیوند قرنیه و سرنگ‌های تزریقی مفاصل کاربرد دارد و به عنوان یک ماده ارزنده محسوب می‌شود.


تولید هیالورونیک اسید با وزن‌های مولکولی مختلف

لشکر ۱۰ میلیونی ایرانی‌ها برای آزادسازی قدس

از ۱۵ مهرماه و با آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، جمعی از جوانان ایرانی با راه‌اندازی سایتی از مردم کشور درخواست کردند برای حضور در سرزمین‌های اشغالی و اعلام آمادگی مبارزه با اسرائیل با شعار «حریفت منم» اقدام به ثبت‌نام کنند. درخواستی که با استقبال خوب شهروندان ایرانی روبرو شد، اما در پی ادامه جنایت وحشیانه و حمله هولناک به بیمارستان المعمدانی غزه، سیر ثبت‌نامی‌های این پویش فزونی یافت و تا کنون بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای حضور در سرزمین‌های اشغالی در پایگاه طوفان الاقصی به نشانی alaqsastorm.com ثبت‌نام کرده‌اند. اگر شما هم تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اید می‌توانید نام خود را به سامانه ۳۰۰۰۲۱۲ ارسال کنید.


۱۰ میلیون ایرانی آماده مبارزه با رژیم صهیونیستی

پس طلبه شدی برای چه؟

این روزها کم‌تر کسی حال و حوصله امر به معروف و نهی‌ از منکر را دارد، برخی حتی انزجار از یک رفتار حرام را با برافروختن و ناراحتی نشان نمی‌دهند، اما شاید همین نگاه‌های معترض بتواند کاری کند که ورق را برگرداند، حالا اگر با زبان شرایطش نیست که امر به معروف کنید، حداقل با چهره خودتان امر به معروف کنید، زیرا همین کار به ظاهر اثر دارد. مهم این است که برای خدا این کار را انجام دهید نه برای اینکه دلتان آرام شود.

شاهد مثال به دوره طاغوت بر می‌گردد، زمانی که آیت‌الله نورالدین حسینی الهاشمی از اساتید اخلاق تازه از نجف به شیراز آمده بود، عالم مخلصی بود. خودش این گونه از ماجرای نهی از منکرش می‌گوید: داشتم بالای «دروازه قرآن» شیراز قدم می‌‌زدم که دیدم چند تا جوان کنار جوی آب رودخانه نشسته‌اند تا من را دیدند، شیشه‌های مشروبشان را در جوی آب کردند. مثلاً شاید دیدند آخوند آمد، قایمش کردند! می‌‌خواستم بروم و متعرض اینها نشوم که اگر آخوند ببینند ـ آن هم در آن دوره پهلوی مسخره می‌کنند، استهزاء می‌کنند؛ یعنی وضع بدتر می‌شودـ تا خواستم بروم، به خودم گفتم: پس طلبه شدی برای چه؟ عالِم شدی برای چه؟


آیت‌الله سیدنورالدین حسینی الهاشمی

با خودم گفتم: زودتر رد شوم که مبادا اینها مسخره‌ام کنند. بعد برگشتم، گفتم: خب! مسخر‌ه‌ام کنند، چه می‌شود؟ گفتم: آیا درست است من به اینها امر به معروف نکنم؟ نهی از منکر نکنم؟ برگشتم و آهسته آهسته به طرف اینها آمدم. سلام کردم. آرام آرام با اینها حرف زدم تا قلبشان نرم شد، اشکشان جاری شد. این شیشه‌های شرابشان را از زیر در آوردند تا بزنند به سنگ و بشکنند! گفتم: نه، نشکنید! شیشه‌ها مالیات دارد. محتوی شیشه‌ها را روی زمین خالی کردم. همین‌ها بعداً از گردانندگان کارهایش شدند. شدند رئیس جلسه، مسأله‌‌گوی جلسه، نوحه‌‌خوان جلسه.

مرحوم آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از اساتید اخلاق درباره این نهی از منکر آیت‌الله سیدنورالدین حسینی الهاشمی می‌گوید: او از قماربازها، استادهای اخلاق درست می‌کرد. وقتی «قیام لله» باشد، آدم قمارباز را تبدیل می‌کند به مسأله‌گو. اما اگر دیدند صحبت خدا و دین نیست، همین مسأله‌گو می‌شود قمارباز!

خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *