خبر خوب| وام ۲۰ میلیونی به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

خبر خوب| وام ۲۰ میلیونی به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

امروز رحلت رسول‌الله (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به سوگ می‌نشینیم تا ارادت و معرفت‌مان را به کمال برسانیم و امید ببندیم به اینکه ناممان در لیست یاران صاحب‌الزمان (عج) گنجانده شود. با صلواتی بر محمد و خاندانش از جمله مهدی موعود (عج)، بسته خبری امروزمان که متبرک به نام اهل بیت (ع) است را تقدیم‌تان می‌کنیم.

خبر خوب| وام ۲۰ میلیونی به کدام بازنشستگان تعلق می‌گیرد؟

گروه خبر خوب- صفر به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و تا چند روز دیگر، سیاهی‌های محرم جای خود را به عشق و معرفتی می‌دهند که یادگار ایام سوگواری هستند و تا یکسال دیگر حال و روزمان را می‌سازند؛ بیایید روزهای پایانی صفر را مغتنم بدانیم برای ادای احترام به خاندان اهل بیت و رسول اکرم (ص) که آغازگر همه خوبی‌های عالم هستند و وجود مبارکشان قوت قلبی است برای دل شکستگانی که دل بسته‌اند به کرامات این بزرگواران. امروز رحلت رسول الله (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به سوگ می‌نشینیم تا ارادت و معرفت‌مان را به کمال برسانیم و امید ببندیم به اینکه ناممان در لیست یاران صاحب الزمان (عج) گنجانده شود. با صلواتی بر محمد و خاندانش از جمله مهدی موعود (عج)، بسته خبری امروزمان که متبرک به نام اهل بیت (ع) است را تقدیمتان می‌کنیم.


اعطای ۴۰۰ هزار وام به بازنشستگان و مستمری بگیران تا پایان سال

تسهیلات برای ۴۰۰هزار بازنشسته
تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران و توجه به نیازهای آن‌ها، یکی از مهمترین اقداماتی است که باید همواره در دستور کار مسئولان قرار گیرد. قشر زحمتکشی که بعد از سال‌ها کار و خدمت، حق دارند در آرامش زندگی کنند و نگران دخل و خرجشان نباشند. بالاخره با رسیدن به سنین میانسالی و کهنسالی، دوا و درمان، اجتناب ناپذیر است و جدای از این‌ها، خرج زندگی و میزبانی از فرزندان و خانواده‌هایشان هم بر هزینه‌هایشان می‌افزاید. حالا با این تفاسیر، خبرخوبی داریم که حتما خوشایند بازنشستگان خواهد بود.
وام ۲۰ میلیون تومانی برای ۴۰ هزار نفر که پیش از این برای دریافت وام ثبت نام کرده بودند، از ابتدای مهرماه به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. البته همه بازنشستگان و مستمری بگیران که شرایط تعیین شده را داشته باشند، در نوبت‌های بعدی قادر به ثبت نام و دریافت وام هستند، زیرا قرارشده تا پایان امسال به ۴۰۰ هزار نفر، تسهیلات پرداخت شود. اما شرایط دریافت وام؛ سابقه بیمه‌پردازی ۲۰ سال به بالا، حداکثر مستمری دریافتی ۱۵ میلیون تومان، سن میان ۵۰ تا ۷۸ سال، عدم مسدودی حساب، مالکیت تلفن همراه به نام متقاضی، عدم سابقه چک برگشتی، عدم بدهی معوقه به بانک، داشتن موجودی ۱۰۰ هزارتومانی در حساب بانکی وعدم استفاده از تسهیلات مشابه در ۳ سال گذشته، شرایط دریافت وام ۲۰ میلیونی هستند.


دانش بنیان ها ژل‌های دستگاه نوارمغزی را هم بومی‌سازی کردند

دانش بنیان‌ها و تولید ژل‌های تست نوارمغزی
این روزها به هر حوزه‌ای که سر می‌زنیم، ردپایی از دانش بنیان‌ها و اختراعات و تولیدات ارزشمندشان به چشم می‌خورد. اقدامات ارزشمندی که ایران عزیزمان را بیش از پیش به سمت خودکفایی وعدم وابستگی به کشورهای بیگانه سوق می‌دهد و نشان از قدرت و اقتدار جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف دارد. اینبار خبری داریم از تجهیزات پزشکی؛ خبر از این قرار است که یکی از شرکت‌های دانش بنیان با تکیه بر جوانان توانمندی که پای کار ایستاده‌اند و خدمت به وطن را به مهاجرت و خدمت در آن سوی مرزها ترجیح داده اند، به دانش تولید ژل‌های مورداستفاده در تست نوار مغزی و خمیر چسباننده الکترودها به پوست دست یافته و حتی توانسته ۲۰ درصد از نیاز بازار داخل را تامین کند. درحال حاضر این شرکت، تنها شرکت دانش بنیان تولیدکننده این مواد است و حتی می‌تواند سهم بیشتری در تامین نیاز داخل داشته باشد. البته به شرط آنکه از واردات قاچاق کالاهای مشابه جلوگیری شود و خودکفایی در اولویت قرار گیرد.

خداحافظی با مدارس کانکسی در سیستان وبلوچستان

مدارس جدید به جای ۱۰۰ مدرسه کانکسی
سال‌ها در سخت‌ترین شرایط تحصیل کردند، گرما و سرما را به جان خریدند تا کسب علم کنند، سری در میان سرها درآورند و سرانجام قدمی برای آبادانی شهر و دیارشان بردارند. بله آن دسته از دانش آموزان مناطق محروم سیستان و بلوچستان را می‌گوییم که کانکس و چادر و زیلو برایشان فرقی نمی‌کند و آنقدر مناعت طبع دارند که با همه سختی‌ها می‌سازند اما دست از تلاش برنمی‌دارند. در همین راستا، خبرخوبی داریم از سیستان و بلوچستان و مدارسی که جایگزین کانکس‌ها شده‌اند تا دانش آموزان این خطه از سرزمینمان نیز طعم خوش تحصیل را بیش از پیش بچشند. به گفته وزیر آموزش و پرورش، امسال بیش از ۱۰۰ مدرسه کانکسی این استان با مدارس جدید جایگزین شده‌اند که این اقدام در راستای محرومیت‌زدایی و گسترش عدال آموزشی صورت گرفته است. مبارکتان باشد آینده سازان بلوچ!

لطفا مقابل درب پارک کنید!
تا حالا کجا دیده و شنیده‌اید کسی چنین جمله دوستانه و سخاوتمندانه‌ای مقابل درب منزلش بزند و خبری از آه و نفرین و پنچری هم نباشد؟ احتمالا هیچ کجا جز مقابل منزل «آقامحمود»؛ مرد خوشرو و خوش مرام اصفهانی که روی درب منزلش کاغذی چسبانده و نوشته «پارک درب خانه آزاد». خودش می‌گوید: «مردم گرفتارند و جای پارک هم پیدا نمی‌شود، این را نوشته‌ام تا جلوی منزل ما پارک کنند و کارشان را به راحتی انجام دهند.»
«خدا پدر و مادرش را بیامرزد» تصور کنید با این کار خیرخواهانه آقامحمود، روزانه چند نفر این دعا را بر زبان می‌آورند و چه خیر عظیمی شامل او و امواتش می‌شود؛ ای کاش هرکدام از ما بتوانیم راه خدمت به مردم و خدابیامرزی برای امواتمان را پیداکرده و بار خود را ببندیم.


روزی رسان خداست حتی اگر از جمعیتی کرایه نگیری

رانندگانی که با خدا معامله می‌کنند
بازهم داستان پرتکرار رانندگان خیری که حاضرند از همان حداقل درآمدی که ریال به ریال درمی آورند، بگذرند اما پیش خدای خودشان سربلند باشند. سوژه این بارمان، راننده جوانی است از اهالی شهر قروه استان کردستان و راننده دیگری از تبریز که دل بزرگی دارند و به همین سبب نیز برای خودشان قوانین خیرخواهانه وضع کرده اند.
«به عشق خدا از مسافران بی‌بضاعت کرایه دریافت نمی‌شود.» این نوشته راننده تبریزی است که درخودروی خود نصب کرده تا افراد بی‌بضاعت با خیال آسوده بتوانند کرایه خود را برای خرج ضروری دیگری کنار بگذارند. اما راننده خیر دیگرمان، راننده جوان کردستانی است که از سربازان وظیفه، سالمندان، رفتگران، معلولین و نیازمندان، کرایه نمی‌گیرد و معتقد است که دعای خیر آن ها، بهترین روزی برای جوانان است. با این اقدام خیرخواهانه جوان باغیرت کردتبار، شعر معروف «درجوانی پاک بودن شیوه پیغبری است، ورنه هرگبری به پیری می‌شود پرهیزگار»، در ذهن آدم تداعی می‌شود و همگی از صمیم قلب آرزو می‌کنیم که خداوند، هوای این راننده جوان و همه رانندگان خوش قلب و زحمتکش را داشته باشد و خیر و برکت را کرور کرور روانه زندگی آن‌ها کند تا هیچ گاه خیرخواهی و دست و دلبازی، در این دنیای پر زرق و برق رنگ نبازد.

کرامت حسنی به وسعت آزادی کنیزی در ازای یک شاخه گل
در وصف کرامت و بخشندگی امام حسن مجتبی (ع) بسیار شنیده و خوانده ایم. کرامتی که در همه ابعاد زندگی ایشان مشهود است و حتی اگر چندین قرن از حیات ایشان گذشته باشد، بازهم تمامی ندارد و همواره شامل حال شیعیان خواهد شد. این کرامت بی‌حد و مرز همچنین الگویی است برای تمام آن‌هایی که می‌خواهند در مسیر ایشان قدم بردارند و حسنی زندگی کنند. در روایتی از این امام بزرگوار آمده است: «روزی کنیزی از امام حسن (ع) شاخه گلی را به حضور آن حضرت آورده و به ایشان اهدا می‌کند، امام حسن (ع) آن شاخه گل را گرفته و به او می‌فرماید: تو را در راه خدا آزاد کردم. انس بن مالک به حضرت عرض می‌کند، با اهدا یک شاخه گل ناچیز او را آزاد کردی؟ امام در پاسخ می‌فرماید: خداوند ما را (در قرآن) چنین ادب کرده و فرموده: اذا حییتم بتحیه فحیوا باحسن منها؛ هر گاه کسی به شما تحیت گوید، پاسخ آن را به طور بهتر بدهید. الان هم تحیت بهتر، همان آزاد کردن اوست.»

خوش خبر باشید!
و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.
منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *