خبر خوب| پرچمداری به سبک زن ایرانی از غزه تا مسابقات پاراآسیایی

خبر خوب| پرچمداری به سبک زن ایرانی از غزه تا مسابقات پاراآسیایی

مثل همیشه قرار است اولین عصاره حال خوب را ما با خبرهای خوب‌مان به دست‌تان بدهیم اما بسته خبر خوب امروزمان جنس دیگری دارد. لطیف‌تر از همیشه است، چون نقش‌ اول‌های خبرسازش بانوان کشورمان هستند. همان‌هایی که در هر کجا باشند و هر نقش و مسئولیتی به عهده‌شان باشد نمی‌شود از لطافت و ظرافت فکری که دارند خبر خوبی بروز و ظهور نکند.

خبر خوب| پرچمداری به سبک زن ایرانی از غزه تا مسابقات پاراآسیایی

گروه خبر خوب: حالا که دنیا با اسم رمز فلسطین بیدار شده و این روزها چه آنها که مسلمان هستند و چه آنها که نه همه یک‌صدا برای نجات مردم مظلوم غزه منجی را می‌خوانند انگار عطر دل‌انگیز یار به مشام‌مان می‌رسد و بیشتر از همیشه نزدیک شدن لحظه ظهور را احساس می‌کنیم. حالا که جهان این‌روزها تحولی عظیم به خود می‌بیند و هرکه با هر دین و آیینی منتظر آمدن مهدی موعود«عج» است ما شیعیان آقا نیز هر کدام در وجودمان انقلابی کنیم تا وقت آمدنش آماده باشیم. بسته خبرخوب امروز با سلام به حضرت مهدی«عج» تقدیم نگاه‌تان.«اَلسّلامُ عَلَیْکَ یا صاحِبَ الزَّمانِ ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا خَلیفَةَ الرَّحْمانِ»

*زنان ایرانی این بار با طلا‌هایشان به یاری فلسطینی‌ها ‌می‌روند

اینجا همان‌جایی است که شاعر عرض می‌کند چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو‌ها را نباشد قرار. این روزها هرکس به نو به خودش می‌خواهد سهمی در التیام درد و رنج مردم غزه داشته باشد و قدمی برای آزادی و پیروزی‌شان بردارد. قدمی هرچند کوچک اما موثر برای آن که مستکبران دنیا بدانند آزادی فلسطین دغدغه اصلی این‌روزهای جهان است. حالا زنان دغدغه‌مند فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی با راه‌اندازی پویشی با عنوان «تمام عیار»، قصد دارند پیام همدلی زنان ایرانی را با یک نماد خاص به زنان فلسطینی برسانند. زنانی که برای همدلی به حرف و دعا بسنده نکرده‌اند و به منظور کمک مالی و عملی، طلاهای خود را به مردم مظلوم و جنگ‌زده فلسطین هدیه می‌کنند.
«زهرا خاکباز» مسئول این پویش در رابطه با این یاری خاص زنانه می‌گوید:«طلا ارزشمندترین دارایی برای زنان عرب است. یعنی برخلاف زنان اروپایی که ممکن است زینت‌آلات دیگری را دوست داشته باشند،زنان عرب به طلا علاقه دارند. زنان عرب وقتی ببینند فردی به فرد دیگر طلا هدیه می‌دهد،می‌فهمند که طرف برایش سنگ تمام گذاشته است. ما هم با همین نگاه،طلا را برای کمک به زنان فلسطین انتخاب کردیم و اسم پویش‌مان را هم «تمام عیار» گذاشتیم.»


بانیان و حامیان این پویش تمام دلخوشی‌شان به لحظه‌ای است که زنان فلسطینی خبردار شوند زنان ایرانی برای حمایت از آن‌ها، از طلا‌هایشان گذشته‌اند.

*تصویری که این بانوی ورزشکار از زنان ایران به دنیا نشان داد

نه حجاب نه مادر بودن و نه معلولیت هیچ‌کدام برایش محدودیت نیست و اتفاقا روز به روز به افتخاراتش هم افزوده می‌شود. صحبت از «ساره جوانمردی» ملی‌پوش پرافتخار پاراتیراندازی ایران است. بانویی که در کارنامه ورزشی‌اش چندین مدال‌خوش رنگ به چشم می‌خورد و اولین بانوی مدال‌آور ایرانی در مسابقات پارالمپیک است. اما خبر خوش اینکه ساره جوانمردی با وجود اینکه سال اولی است که مادری را تجربه می‌کند و فرزندش هنوز نوزاد است با حمایت کمیته ملی پارالمپیک در بازی های پاراآسیایی هانگژو حضور دارد و اتفاقا به عنوان پرچمدار ایران هم انتخاب شده است . ساره جوانمردی در این رویداد با همراهی همسرش به عنوان مربی و همچنین فرزندش حضور پیدا کرد. اتفاقی که مورد توجه رسانه‌ها و ورزشکاران دیگر کشورها قرار گرفته است. بله در ایران زن بودن همین شکلی است. همین که برای رسیدن به سکوهای آسیایی و جهانی قرار نیست کسی از نقش مادری‌اش بگذرد و یا ارزش‌ها و آرمان‌هایش را کنار بگذارد. اینجا زن ابزار و کالا نیست اینجا زن محترم است و چه اتفاقی از این خوش‌تر!
گفتنی است. کاروان « فرزندان ایران» با شعار «ایمان، ایران، افتخار» در ۱۶ رشته ورزشی و با ۲۱۰ ورزشکار ( ۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن) به چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو اعزام شده است و این روزها خبرهای خوشی از افتخارات ملی پوشان کشورمان خواهیم شنید.


پرچم‌دار خاص پاراآسیا

*ماجرای لقمه‌های خاص برای دانش‌‍ آموزی که مادر نداشت!

سومین سکوی خبرخوب امروزهم بانوان و زنان ایرانی فتح کرده‌اند؛ همان‌هایی که در هر کجا باشند و هر نقش و مسئولیتی به عهده‌شان باشد نمی‌شود از لطافت و ظرافت فکری که دارند خبرخوبی بروز و ظهور نکند. چه دانشجو باشند و دلواپس حال مظلومان، چه ورزشکار باشند و مدال آور جهان و چه مادر باشند و سرمنشا خوبان. این بخش از خبر‌خوب را شما برای‌مان نوشته‌اید:« هر روز وقتی برای پسرم خوراکی یا لقمه می‌گذارم برایش یک جمله کوچک هم روی خوراکی می‌نویسم.مثلا امروز روی لقمه‌اش نوشتم:« همین الان بخند مامان!» یا روی ظرف غذایش نوشته‌ام:«یادت نره مامان عاشقته!» دیشب بهم گفت مامان برام چیزی ننویس آرشام مامان نداره هر روز میگه ببینیم مامانت چی نوشته. دلم براش می‌سوزه اصلا وقتی می‌آیی دنبالم جلوی ‏آرشام محلم نده زیاد. بوس و بغل نکن. گفتم مامان از فردا دوتا می‌نویسم هم برای تو هم آرشام.»


کار خوب فقط آن کارهای سخت و پر هزینه نیست گاهی فقط باید کمی از عاطفه مادری‌ات را در اختیار کودکی بگذاری که از نعمت مادر محروم است

*با باتری‌های دورریختنی خانه‌تان برای مداوای بیماران نیازمند سرمایه‌گذاری کنید!

همین حالا دلتان می‌خواهد یک کار خیر بی هزینه و کم‌زحمت به شما معرفی کنیم که هم برای محیط زیست مفید باشد، هم نوعی صرفه‌جویی به حساب بیاید و دل بیماران نیازمند کشورمان را شاد کند؟ پس باید خدمت‌تان عرض کنیم که بیشتر باتری‌ها یک‌بارمصرف هستند و به همین دلیل عمر کوتاهی دارند، ممکن است ندانید اما آنها از جمله خطرناک‌ترین زباله‌ها هستند و به همین دلیل نمی‌توان آنها را همراه با سایر زباله‌ها راهی سطل زباله کرد. باوجود خطرناک‌بودن، باتری‌ها منابع باارزشی از مواد اولیه هستند، می‌توان با بازیافت باتری‌های استفاده‌ شده، دوباره آنها را به زنجیرۀ تولید بازگرداند و از آنها استفاده کرد. در خانه همه ما از باتری‌های مختلفی استفاده و دورانداخته می‌شود. اما موسسه خیر نیکان ماموت با جمع‌آوری باتری‌های استفاده‌شده و فروش آنها به یک شرکت بازیافت، برای مددجویان تحت پوشش که به پروتز نیاز داشته باشند، پروتز تهیه ‌می‌کند تا آسایش را به زندگی آنان بازگرداند.شما می‌توانید با جمع‌آوری باتری‌های دوریختنی هم در کار خیری سهیم باشید و هم از طبیعت مراقبت کنید.


این قلک‌های جمع‌آوری باتری به صورت رایگان توسط خیریه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

*به خودتان رحم کنید!

برنامه‌تان برای بعد از اینکه بسته‌ خبرخوب را خواندید چیست؟! اصلا برنامه‌ای برای امروزتان مشخص کرده‌اید؟! امروز قرار است چه کارهایی انجام بدهید. به کدام اهداف‌تان نزدیک‌تر شوید؟! اصلا امروز می‌خواهید چطور زندگی کنید؟! لطفا نگویید هیچ برنامه‌ای برای روزهای عمرتان ندارید و هر روز صبح بیدار می‌شوید و خودتان را می‌سپارید به جریان زندگی. چرا که امام رضاعلیه‌السلام می‌فرمایند:«هر کس کار را از روی برنامه و راهش بجوید، نلغزد و اگر هم لغزید برنامه ریزی به کمکش می آید.»

امروز در تقویم گره خورده به نام برنامه‌ریزی. هدفمند بودن و منظم بودن زندگی آنقدر اهمیت دارد که حضرت علی‌علیه‌السلام به فرزندانش و تمامی کسانی که وصیّت نامه حضرت به آنان می‌رسد این‌گونه وصیّت کرده‌اند: «اوصیکما…بتقوی اللّه و نظم امرکم؛(1) شما دو نفر را به تقوای الهی و نظم و برنامه ریزی در کارها سفارش می‌کنم.»

فخررازی در ذیل آیه «والعصر انّ الانسان لفی خسرٍ به عصر سوگند که انسانها هم در زیانند.» گفته جالبی دارد: «یکی از بزرگان پیشین می‌گوید: معنی این سوره را من از مرد یخ فروشی آموختم که فریاد می‌زد و می گفت: «ارحموا من یذوب رأس ماله ارحموا من یذوب رأس ماله؛رحم کنید به کسی‌ که سرمایه اش ذوب می‌شود، رحم کنید به کسی که سرمایه اش ذوب می‌شود.» پیش خود گفتم: این است معنی «انّ الانسان لفی خسرٍ» عصر و زمان بر او می‌گذرد و عمرش پایان می‌گیرد و ثوابی کسب نمی‌کند و در این حال زیانکار است.»


حدیثی از پیامبر صلی الله و علیه که از نشان از اهمیت برنامه‌ریزی دارد.

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *