خبر خوب| یاد امام زمان (عج) در دل ما زنده‌ است

خبر خوب| یاد امام زمان (عج) در دل ما زنده‌ است

یاد خدا و یاد ولی خدا بزرگترین نعمت الهی است و لذا یاد امام زمان (عج) شیرین‌ترین نعمتی است که خدا به ما عنایت می‌کند. اگر می خواهیم از وظایفمان در عصر غیبت غفلت نکنیم باید دائماً به یاد امام زمان (عج) باشیم.

خبر خوب| یاد امام زمان (عج) در دل ما زنده‌ است

گروه خبر خوب: خدا را شکر می‌کنیم که یک سال دیگر توفیق داشتیم محرم و صفر را درک کنیم و عزادار مصائب اهل‌بیت در این ایام باشیم. امروز به لطف خدا بار دیگر در ماه مبارک ربیع‌الاول هستیم. ماهی که از ولادت پیامبر رحمت (ص) تا هجرت ایشان از مکه به مدینه را در دل خود دارد که باعث گسترش اسلام به نقاط دیگر و استحکام پایه‌های دین آسمانی ما شد. مبارک‌تان باشد این عید خجسته بعد از دو ماه عزاداری و سیاه‌پوشی…


حلول ماه زیبای ربیع‌الاول مبارک

ربیع‌الاول، بهارانهٔ شاد اهل‌بیت علیهم‌السلام

اصلاً بهار است و شادی بی‌نظیرش. بهاری که در دین ماست با لیلةالمبیت و شاهکار شجاعت و ولایت‌مداری مولایمان علی علیه‌السلام آغاز می‌شود و به آغاز امامت امام زمان (عج) می‌رسد. ازدواج رسول خدا (ص) و حضرت خدیجه (س) نیز در این ماه پرخیر و برکت اتفاق افتاده است. ولادت حبیب خدا، حضرت محمد (ص) روز بسیار مبارکی است که در این ماه در پیش داریم.

راستی در این روز زیبای ربیع‌الاول که مصادف با لیلة‌المبیت است، خواندن زیارت پیامبر (ص) و مولا علی (ع) را فراموش نکنید.

بیایید با مرور این مناسبت‌های شاد، به سراغ خبرهای خوب امروز برویم.


نصب برچسب «لبیک یامهدی» بر شیشهٔ ماشین‌ها در پویش مردمی «مهر مهدوی»

نصب صلواتی برچسب «لبیک یا مهدی»

«امام سجاد علیه‌السلام فرموده‌اند یاد خدا و یاد ولی خدا بزرگترین نعمت الهی است و لذا یاد امام زمان (عج) شیرین‌ترین نعمتی است که خدا به ما عنایت می‌کند. اگر می خواهیم از وظایفمان در عصر غیبت غفلت نکنیم باید دائماً به یاد امام زمان (عج) باشیم.». این را حجت‌الاسلام «حسن محمودی» نویسندهٔ کتاب «آماده باش» می‌گوید. پس باید از هر نماد و نشانه‌ای که ما را به یاد امام منصورمان می‌اندازد، استقبال کنیم.

با همین نگاه، این شهروند خوش‌ذوق به عشق امام زمان (عج) هر جمعه سر چهارراه می‌ایستد و برای ماشین‌ها برچسب صلواتی «لبیک یا مهدی» می‌چسباند تا دست‌کم برای لحظاتی یاد ایشان را در دل عابران و بینندگان برچسب زنده کند.

بچه‌های پویش مردمی «مهر مهدوی» تمام کارهای خیرشان را با یاد و نام و نیت امام زمان (عج) انجام می‌دهند. با پیوستن به این پویش یاد امام حاضر و ناظر را در دل خودمان و اطرافیانمان زنده نگه داریم.


لطفاً به جای تاج‌گل و بنر تسلیت، کیف مدرسه برای کودکان نیازمند تهیه کنید

پدری که سفر ابدی خود را با شاد کردن دل بچه‌ها آغاز کرد

چقدر تا امروز غصه خورده‌ایم بابت اسراف در زحمت و هزینهٔ دسته‌گل و تاج‌گل برای مراسم‌های عزا و عروسی؟ گل طبیعی زیبا و دلنواز است، اما هزینه‌های گزاف برای تهیهٔ تاج‌گل‌های بزرگ و تجملاتی، طبیعتاً اسراف محسوب می‌شود و هیچ سود معنوی و اخروی و حتی مادی برای میزبان ندارد.

یک خانوادهٔ دغدغه‌مند شیرازی برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و شاد کردن دل آنها، از مهمانان مراسم ترحیم پدرشان خواستند که به جای خرید دسته‌گل و بنر تسلیت، برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت شیرازی کیف مدرسه تهیه کنند.

چه بسا همین عمل پسندیده و خدمت به مردم، توشهٔ آخرت پدر را تکمیل کند و او را از سختی‌های حساب و کتاب آن دنیا نجات دهد. خدایش بیامرزد و همنشین امام رضا علیه‌السلام قرار دهد.


همت توییتری‌ها در برپایی محل اسکان برای زائران امام رضا (ع)

میهمانان پیاده‌روی اربعین، میزبان زائران امام رضا (ع) شدند

ایرانی‌ها مردم قدرشناسی هستند که معنی نان و نمک و جبران لطف را می‌دانند. بسیاری از ایرانیانی که تازه از پیاده‌روی اربعین برگشته‌اند و از لطف و مهمان‌نوازی مردم شریف عراق بهره‌مند شده‌اند، تصمیم گرفتند این مهمان‌نوازی را در حق عراقی‌هایی که برای شهادت امام رضا علیه‌السلام راهی مشهد می‌شوند، جبران کنند.

نمونه‌اش یکی از کاربران توییتر که مدتی قبل از ایام شهادت امام رضا علیه‌السلام اعلام کرد که قرار است برای زائران امام رضا علیه‌السلام مکانی را برای اسکان و پذیرایی آماده کنند. چند روز بعد هم خبر داد که این محل فراهم شده، اما حتی هزینهٔ قند و چای زائران و میهمانان را هم ندارند.

جالب اینکه در همین فضای مجازی و به لطف حمایت مالی بچه‌های توییتر، این گروه توانستند چنین فضای خوبی را با امکانات مناسب پذیرایی برای زائران آقا امام رضا علیه‌السلام فراهم کنند. این هم از برکات همدلی در فضای مجازی است! دم همهٔ میزبانان زائران اهل‌بیت علیهم‌السلام گرم…


اقلام کشف‌شده از تیم تروریستی ۴نفره که قصد حمله به تجمع غیرقانونی در سقز را داشتند

حملهٔ مسلحانه به تجمع احتمالی غیرقانونی در سقز خنثی شد

چقدر بدخواهان در چند سال اخیر لباس نیروهای مظلوم نظامی و انتظامی را دزدیدند و با این لباس مرتکب جرم و جنایت شدند؟ و چقدر سخت بود اثبات اینکه این جرایم از نیروهای حافظ نظم و امنیت سر نزده است…

حالا عدو شده سبب خیر به لطف خدا! عناصر یک تیم وابسته به گروهک‌های تروریستی که از اقلیم کردستان عراق وارد کشورمان شده بودند و قصد داشتند به تجمع احتمالی غیرقانونی در سقز تیراندازی کنند، بازداشت شدند. از این گروه تروریستی چهارنفره چندین قبضه انواع سلاح سرد و گرم کشف شده است.

اما نکتهٔ مهم‌تر این است که این تروریست‌ها دو دست لباس نیروهای نظامی را همراه داشته‌اند که نشان‌دهندهٔ یک سناریوی کثیف دیگر علیه نیروهای نظامی و انتظامی است. تروریست‌ها قصد داشتند به تجمع‌کنندگان شلیک کنند و این جنایت را به حافظان نظم و امنیت کشور نسبت دهند که به لطف خدا و با هوشیاری مأموران، قبل از اینکه بتوانند به مردم آسیبی بزنند، دستگیر شدند و نقشه‌شان نقش بر آب شد.

یتیمانی که نمی‌دانند یتیم‌اند

مردم آخرالزمان یتیمان تاریخ هستند. مردمی که اگرچه دنیایشان خالی از حجت خدا نیست، اما از دیدار و همراهی و هم‌کلامی با او محرومند و بسیاری حتی نمی‌دانند چه موهبت گرانبهایی را از دست داده‌اند.

یکی از انتظارات امام حسن عسکری علیه‌السلام از شیعیان، مربوط به دوران غیبت کبرای امام زمان (عج) است که یکی از دوران‌های بسیار سخت و طاقت‌فرساست و صبر و استواری فراوانی می‌طلبد. انتظار آن حضرت این است که مردم و شیعیان دوران غیبت را تحمل کنند، صبر و استقامت به خرج دهند، بر دین الهی و امامت و ولایت ثابت و استوار بمانند و مدام برای ظهور مهدی موعود (عج) دعا کنند.

در حدیث آمده است: «به خدا سوگند [حضرت مهدی] غیبت طولانی خواهد داشت و در آن دوران نجات پیدا نکند مگر کسی که خداوند عزیز و جلیل بر قائل بودن [و اعتقاد] به امامت او استوارش نگه دارد، و توفیق دهد که برای فرج آن حضرت دعا کند.». (شیخ صدوق، کمال‌الدین، ج۲).

خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *