خبر خوب| یک عروسی خاص به رنگ فلسطین

خبر خوب| یک عروسی خاص به رنگ فلسطین

امروز در بسته خبرخوب‌مان سوار ماشین زمان می‌شویم و به 44 سال پیش برمی‌گردیم. به روزی که اگر برایتان روایت‌گر خبرهای خوب بودیم گل سر سبد بسته‌مان در چنین روزی این بود که دانشجویان غیورمان نگذاشتند مملکت دوباره دست آمریکایی‌ها بیفتد و بر پیکره استقلال و آزادی‌مان ضربه‌ای بنشیند.

خبر خوب| یک عروسی خاص به رنگ فلسطین

گروه خبر خوب: سوار ماشین زمان شویم و برگریم به 13 آبان سال 1358، همان روزی که جمعی از دانشجویان، مرز و بوم این کشور را از گزند دشمنان حفظ کردند و جلوی خسارت‌های زیادی که آمریکایی‌ها برنامه داشتند به ایران وارد کنند را گرفتند. شاید اگر آن سال‌ها برایتان روایت‌گر خبرهای خوب بودیم. گل سر سبد بسته خبرخوب‌مان در چنین روزی این بود که دانشجویان غیورمان نگذاشتند مملکت دوباره دست آمریکایی ها بیفتد و بر پیکره استقلال و آزادی‌مان ضربه‌ای بنشیند.

با آرزوی آزادی فلسطین بله !

قشنگ‌ترین روز زندگی‌شان هم خالی از دغدغه فلسطین و مردم غزه نیست. زندگی که همیشه در جریان است اما نمی‌شود میان این جریان زندگی گاهی چشم بست بر روی داغ هزاران خانواده‌ای که زیر بمباران رژیم صهیونیستی هر لحظه عزیز از دست می‌دهند. برای همین است که این زوج خوزستانی از مجلس عقدشان هم به عنوان تریبونی استفاده کردند تا پرچم فلسطین را بالا ببرند و صدای مردم مظلوم آن باشند. زوجی که وصال‌شان را در معراج‌الشهدای خوزستان ثبت کردند تا از همین روزهای اول مسیر زندگی‌شان را گره بزنند به راه و رسم شهدا.سفره عقد ساده‌شان نشانی از تجملات نداشت اما آرمان‌های بزرگی را در دل خود جای داده بود. پرچم فلسطین و پرچم ایران زینت مراسم عقد و سفره سفیداین عروس و داماد شد. وقت دعا دست‌هایشان برای پیروزی غزه بالا آمد و موقع بله گفتن آرزوی آزادی فلسطین را داشتند.


عروس و دامادی که سفره عقدشان مزین به پرچم فلسطین بود

وعده رئیس جمهور پس از یک ساعت محقق شد!

رئیس‌جمهور در نخستین روز سفر به استان کردستان از نمایشگاه شرکت‌های نوپا در سنندج بازدید کردند. یکی از غرفه‌های این نمایشگاه مختص به زوج معلمی بود که در زمینه تدریس و یادگیری اختراعاتی داشتند. این زوج برای تمام مباحث ریاضی پایه اول تا ششم دست‌سازه‌هایی را طراحی و تولید کردند که علاوه بر جذابیت باعث می‌شود دانش‌آموزان بالاترین سطح یادگیری را از ریاضی داشته باشند. رئیس جمهور در بازدید از غرفه آنها دستور حمایت از این معلمان دغدغه‌مند را داد. آقا و خانم معلم بعد از اتمام بازدید مشغول جمع‌آوری غرفه خود بودند که تلفن همراه‌شان زنگ خورد. به قول خودشان انتظار نداشتند پشت خط وزیر آموزش و پرورش باشد و از تلاش‌های آنها برای ارتقا حرفه معلمی تقدیر کند و بعد از یک ساعت وعده رئیس جمهور محقق شود.


هنوز یک ساعت از وعده رئیس جمهور نگدشته بود که برای حمایت از تولیدات‌شان با آنها تماس گرفتند.

این یادگار خانوادگی از ایران راهی غزه می‌شود

چند ‌وقت پیش بود که در همین بسته خبرخوب از یک پویش تمام عیار زنانه گفتیم. پویشی که در آن زنان دریادل سرزمین‌مان به نوبه خودشان برای کمک به مردم رنج‌دیده فلسطین چندتکه از طلاهایشان را اهدا می‌کردند تا برسد به دست مردم غزه. پویش«تمام عیار» که به همت جمعیت زنان بهشتی شکل گرفته قرار است طلاهای اهدایی را به مزایده بگذارد و عواید حاصل از فروش آنها برای ارسال به غزه یا کمک به جبهه مقاومت فرستاده شود. اما در دل این همدلی تمام عیار زنانه روایت‌هایی است از جنس بسته خبرخوب ما.
یکی از بانوان هم‌وطن‌مان حلقه ازدواجش را حتما برای هر زنی عزیزترین دارایی است به مردم غزه بخشیده. مهزیار سه ساله به همراه مادری که از همین روزها درس استکبار ستیزی و انسان دوستی به او می‌دهد کادوی تولدش را به کودکان غزه و این پویش اهدا کرده است. «محیا» خانم دختری از سرزمین‌مان است که تازه به سن تکلیف رسیده و طاقت دیدن رنج دختران هم‌سن وسالش را در فلسطین ندارد و به خاطر آنها از طلاهای هدیه جشن تکلیفش می‌گذرد. یکی از بانوان پزشک یادگار خانوادگی‌شان را برای اعلام حمایتش، از ایران به غزه می‌فرستد.


این طلا را از مادرش هدیه گرفته بود و قرار بود به دخترانش هدیه بدهد اما یادگار خانوادگی‌شان راهی غزه شد

یک صندوق قرض‌الحسنه کوچک و یک خیر بزرگ!

آخرین سکوی خبرخوب امروز از خیر بزرگی است که شما روایتش کردید. یکی از کاربران فضای مجازی در صفحه شخصی‌اش نوشته:« ما یک صندوق قرض‌الحسنه دوستانه داریم. چند روز پیش یکی از اعضای صندوق برایم پیامی فرستاد و بسیار خوشحالم کرد. نوشته بود بیمار سرطانی‌ای که سال پیش از طرف خیریه کمکش کردیم. حالش بهتر شده و با دارو تحت درمان است. تمام این یک سال را کار کرده و همه بدهی‌هایش را پرداخت کرده. حالا هم می‌خواهد پولی که از خیریه گرفته را برگرداند. با اینکه به این فرد گفتیم که لازم نیست و این هزینه بلاعوض بوده. اما اصرار داشت مبلغ دقیق را بداند و پول را برگرداند تا به فرد دیگری کمک کنند. قرار است این هزینه به پیرزن و پیرمردی داده شود که هزینه داروهایشان سنگین است و نمی‌توانند به راحتی بخرند. قرض‌‍الحسنه فقط برای یک یا دو نفر برکت ندارد دست به دست می‌شود. نور می‌شود و مدام این نور بزرگ‌تر خواهد شد.»


صندوق قرص‌الحسنه‌ای که نورش ماندگار است

استکبار جهانی پایش به زندگی شخصی ما هم کشیده شده؟!

روز استکبار جهانی است و در این سکوی آخر بسته خبرخوب‌مان سخنرانی‌ای از حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان آورده‌ایم. آنجا که می‌گوید: جریان کفر و استکبار جهانی نباید مردم مؤمن را به بهانه رسیدن به زندگی بهتر به یوغ بردگی بکشد! می‌خواهیم با این بحث بگوییم که «هرکسی دشمن دین ماست، دشمن زندگی و دشمن زندگی بهتر ماست.» این یک شعار واقع‌بینانه است و تنها یک سخن آرمان‌خواهانه نیست. هرکسی دشمن دین ماست، می‌خواهد ما خوب زندگی نکنیم. هرکسی می‌خواهد در میان ما برنامه‌ای خلاف برنامه دین را رواج دهد، برای این است که می‌خواهد زندگی ما را چپاول کند، و الا اگر ما بگوییم: «آقای استکبار جهانی! ما حاضر هستیم در زندگی، برده تو باشیم، ولی تو بگذار نمازمان را بخوانیم!» او خواهد گفت: «اتفاقاً من کمکت می‌کنم که نماز بخوانی! اصلاً آن‌‌قدر نماز بخوان تا کمرت بشکند! من چه‌‌کار به نماز خواندن تو دارم؟! تو فقط در زندگی‌ات برده من باش، من دیگر با بقیه‌اش کاری ندارم!» او با دینی مخالفت دارد که زندگی انسان‌ها را نجات می‌دهد؛ همان دینی که به ما می‌گوید: «چرا باید پول خودتان را به مستکبران بدهید؟! چرا باید تحت ستمِ مستکبران باشید؟!»


حواسمان باشد استکبار جهانی پایش به زندگی ما باز نشود

خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *