رئیس نهاد حقوق بشری انگلیس: هر ۱۰ دقیقه یک کودک در غزه کشته می‌شود

رئیس نهاد حقوق بشری انگلیس: هر ۱۰ دقیقه یک کودک در غزه کشته می‌شود

رئیس یک نهاد حقوق بشری در انگلیس هشدار داد که هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه کشته می‌شود.

رئیس نهاد حقوق بشری انگلیس: هر ۱۰ دقیقه یک کودک در غزه کشته می‌شود

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – ایرنا نوشت: بن‌ جمال، رئیس پویش همبستگی با فلسطین روز چهارشنبه با اشاره به شمار بالای تلفات فلسطینیان در غزه تصریح کرد که جامعه جهانی به تدریج درحال از دست دادن حس خود نسبت به آمار کشته‌شدگان در این منطقه است.

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای گفت که تاکنون سه هزار و ۵۰۰ کودک بر اثر بمباران‌ها در غزه کشته و ۶ هزار و ۳۰۰ کودک مجروح شده‌اند. این فعال مدنی با بیان اینکه هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی شهید می‌شود افزود: با این آمار شاید بتوان عمق فاجعه را درک کرد.

او تداوم کشتار فلسطینیان در غزه را هولناک توصیف و تاکید کرد که جنایات رژیم صهیونیستی مرزهای قوانین بین‌الملل را جابه‌جا کرده است «به گونه‌ای که کشتن ۱۲۰ غیرنظامی فلسطینی در ازای یک فرمانده حماس امری پذیرفته تلقی شود.»

این فعال مدنی، با بیان اینکه این وضع قابل قبول نیست بر لزوم برقراری فوری آتش‌بس در غزه تاکید کرد.

گفتنی است که پویش همبستگی با فلسطین یکی از نهادهای فعال در سازمان‌دهی تظاهرات ضد صهیونیستی در انگلیس بشمار می‌رود. تاکنون سه راهپیمایی گسترده در لندن از آغاز درگیری‌ها در غزه برگزار شده و شرکت کنندگان تاکید دارند که تا پایان محاصره و توقف درگیری‌ها در این منطقه، به تظاهرات خود ادامه می‌دهند.

شنبه گذشته طبق آمارها افزون بر ۵۰۰ هزار نفر از حامیان فلسطین در خیابان‌های لندن سرازیر شده و جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند. شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی شعارهایی را در حمایت از آتش‌بس فوری در غزه، ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه و آزادی کامل فلسطین سردادند.

دولت انگلیس با چشم‌پوشی از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، مخالف برقراری آتش‌بس در این منطقه است و چنین طرحی را به نفع گروه‌های مقاومت فلسطینی می‌داند. مقام‌های لندن همسو با کاخ سفید و اتحادیه اروپا از طرح توقف موقت درگیری‌ها در غزه برای خروج اتباع خارجی و انتقال اقلام بشردوستانه حمایت می‌کند.

جنایات رژیم صهیونیستی و قتل عام کودکان و زنان غزه همچنان ادامه دارد و از یک سو افکار عمومی جهان از دولت های خود می‌خواهند که برای پایان بخشیدن به کشتار دسته جمعی انسان‌ها و نسل‌کشی و پاکسازی نژادی اقدام کنند و از سوی دیگر کودکان و زنان غزه از کمک سازمان‌ها و نهادها جهانی ناامید هستند.

مردان و زنان غیر نظامی غزه می‌گویند که مسئولان و مقام‌های نهادهای رسمی جهان در لفظ خواستار پایان دادن به کشتار غزه هستند اما در عمل هیچ اقدامی نمی‌کنند و برخی نیز با حمایت از رژیم صهیونیستی تحت عنوان دفاع از خود، نسل‌کشی و کشتار مردم بی‌دفاع را توجیه می‌کنند.

عملیات طوفان الاقصی در حالی وارد بیست و ششمین روز خود شده که خبرها از تشدید حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و مدارس غزه حکایت و این منطقه از زمین، دریا و آسمان زیر بمباران سلاح‌های مرگبار رژیم آپارتاید تل‌آویو قرار دارد.

وزارت بهداشت فلسطین تا ظهر دیروز (سه شنبه) خبر داده بود که از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) هشت هزار و ۵۲۵ شهروند فلسطینی در نوار غزه در اثر بمباران های وحشیانه و بدون توقف رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که ۷۰ درصد آنها را زنان، کودکان و افراد سالخورده تشکیل می‌دهند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *