سکوت تلخ شاهدان عینی در مقابل کودک‌کُشی صهیونیست‌ها

سکوت تلخ شاهدان عینی در مقابل کودک‌کُشی صهیونیست‌ها

جنگ ویرانگری که امروز در غزه به‌وسیله تروریسم سازمان‌یافته صهیونیستی با حمایت مالی و تسلیحاتی غرب انجام می‌شود، احساسات میلیون‌ها آزاده جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چگونه است برخی انسان‌ها در برابر این تجاوزات و قتل‌عام مردم مظلوم فلسطین سکوت می‌کنند؟

سکوت تلخ شاهدان عینی در مقابل کودک‌کُشی صهیونیست‌ها

فارس‌پلاس؛ بثینه شعبان، مشاور رئیس‌جمهور سوریه در یادداشتی نوشت: با آغاز جنگ سازماندهی شده تروریست‌های مورد حمایت غرب علیه جمهوری عربی سوریه در آغاز سال 2011 میلادی و ورود نیروهای خارجی از سراسر جهان از مرز ترکیه به داخل خاک سوریه، کشورهای غربی تصمیم گرفتند تمامی خبرنگاران و خبرگزاری های خود را از سوریه خارج، یا آنها را با آنچه «شاهدان عینی» خواندند، جایگزین کنند.

غربی‌ها شروع به پرداخت پول به مزدورانشان کردند، درواقع آنها در ازای ارسال گزارش مدنظر غربی‌ها، مبلغی دریافت می‌کردند تا تصویر مدنظر کارفرمایانشان را صرف نظر از واقعیت‌ها و تحولات واقعی میدان تبلیغ کنند.

همچنین آن‌ها از یکی از مأموران ساکن کاونتری انگلیس که به خود لقب «رئیس مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه» داده بود کمک گرفتند و گزارش‌ها و دروغ‌هایش مورد تأیید بیشتر رسانه‌های غربی قرار می‌گرفت. شبکه الجزیره قطر منبع اصلی اخبار درباره سوریه بود؛ وزیر امور خارجه سابق قطر بعدها اعتراف کرد دوحه بیش از 34 میلیارد دلار برای تأمین مالی عملیات‌های تروریستی در سوریه پرداخت کرد و این موضوع طبق توافق انجام شده بود.

طرح غرب به سرکردگی آمریکا برای ایجاد بحران داخلی در سوریه در راستای منافع رژیم حرامزاده صهیونیستی بود، با هماهنگی تل‌آویو و مشارکت نیروهای اطلاعاتی غربی و عربی در اتاق مشترک ایجاد شده در یکی از کشورهای همسایه انجام می‌شد.

با وجود این، هیچ یک از شاهدان عینی جنایت‌های تروریست‌ها در سوریه درباره تخریب بیمارستان ملی شهر حمص که به هزاران نفر در حمص و حومه آن خدمات رسانی می کرد یا بیمارستان الکندی در حلب که یکی از مهم‌ترین بیمارستان های سوریه به‌شمار می‌رود، اشاره ای نکردند. شاهدان عینی حتی از هدف قرار دادن قدیمی ترین مناره ها و مکان‌های دینی سوریه، غارت و تخریب آثار باستانی موسوم به «دوروس اروپا» در رقه و لاذقیه چیزی نگفتند.

همه این موارد علاوه بر جلوگیری از کشت و کار کشاورزان و آواره کردن آن‌ها به کشورهای همسایه و هدف قرار دادن مؤسسات اصلاح بذر و مراکز توسعه نژادهای گوسفند، بز و گاو است؛ یعنی نهادهایی که جوهره زندگی روستایی که ضامن معیشت و تداوم شهروندان سوری است، به آن بستگی دارد.

تروریست‌های مورد حمایت غرب با استفاده از فجیع ترین ابزارهای جنایتکارانه و طبق نقشه ای که به‌وسیله سرویس‌های اطلاعاتی غربی دریافت کرده بودند، این مکان‌ها را هدف قرار دادند. رسانه های غربی و عربی وابسته به نیروهای صهیونیستی با اخبار گمراه‌کننده خود با پوشش سیاسی و تأمین مالی و سازماندهی غربی، در خط مقدم کمک به تروریست ها برای تداوم جنایت‌هایشان قرار داشتند.

همه تصاویر امروز غزه برای ما سوری‌ها تداعی کننده آن روزهاست. ما شاهدان عینی، واقعی و صادقی هستیم که به ذره ذره خاک کشور عزیزمان و جهان عرب اهمیت می دهیم. بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و کلیساها در غزه به عمد و در نقش‌های از پیش طراحی شده هدف قرار می‌گیرند و وحشیانه تخریب می‌شوند.

رسم صهیونیست‌هاست روی سر مجروحان، دانش‌آموزان و آوارگانی که به دنبال پناه بردن از خوی وحشی و نژادپرست آن‌ها هستند، خراب شوند. بمباران‌های جنایتکارانه غزه یادآور خاطرات تلخ گذشته ماست؛ شاهد هدف قرار دادن کادر پزشکی هستیم که جان خود را برای نجات جان انسان‌ها به خطر می اندازند، اصحاب رسانه ای که خطرات مرگ را به جان می‌خرند تا حقیقت آنچه را که در حال رخ دادن است، به امید بیدار شدن وجدان خفته بخشی از افکار عمومی منتقل کنند.

همه اینها در حالی به ذهنمان تداعی می‌شود که هر روز صبح از خانه‌هایمان بیرون می‌رفتیم و با خانواده‌هایمان وداع می‌کردیم، زیرا نمی‌دانستیم چه کسی برمی‌گردد و چه کسی مورد اصابت موشک تروریست‌ها در شهرها، مؤسسات، مدارس و بیمارستان‌ها قرار می‌گرفت.

با مشاهده جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه، صحنه هدف قرار دادن محمد الدره در سال 2000 میلادی نیز در ذهنمان تداعی شد؛ کودکی که در آغوش پدرش مورد اصابت گلوله های نیروهای صهیونیستی قرار گرفت. همچنین صحنه قربانیان کشتار صبرا و شتیلا به ذهن متبادر می‌شود، ولی امروز شاهد اتفاقی بی سابقه هستیم.

قتل‌عام هزاران کودک فلسطینی، ده ها هزار غیرنظامی و ویران کردن سقف بالای سرشان برای اینکه در برابر اشغالگری نفرت انگیز رژیم صهیونیستی مقاومت نکنند، جنایتی غیرقابل تحمل است.

جنگ ویرانگری که امروز در فلسطین اشغالی به‌وسیله تروریسم سازمان‌یافته رژیم صهیونیستی با حمایت مالی و تسلیحاتی غرب انجام می‌شود، دیگر موضوعی فلسطینی، عربی، اسلامی یا مسیحی نیست، بلکه موضوعی بشردوستانه است و احساسات میلیون‌ها آزاده جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ما از مواضع شرافتمندانه مردم غرب آمریکا و یهودیانی که حامی نجات جان انسان ها هستند و صدایشان را برای توقف جنایت‌ها و پاکسازی قومی صهیونیست‌ها بلند می کنند، آگاهیم و به جاش پل که استعفایش را از وزارت امور خارجه آمریکا در اعتراض به حمایت کشورش از رژیم صهیونیستی اعلام کرد، درود می فرستیم.

اما این‌ها دیگر برای حمایت از انسان‌ها در برابر تعرض به حقوق و جان و مالشان کافی نیست؛ انسانی که خلیفه خداوند بر روی زمین است، ذاتی الهی دارد و خداوند درباره‌اش فرموده است «فإذا سوّیته ونفخت فیه من روحی فَقَعُوا له ساجدین»

خداوند این گونه کرامت انسانی را تسبیح فرموده است که فرشتگان بهشتی ​​بر وی سجده کنند، پس چگونه است برخی انسان‌ها در برابر این تجاوزات و قتل‌عام مردم مظلوم، کودکان، زنان، مردان، دانشجویان، اصحاب رسانه، کادر پزشکی، مؤمنان، کشیشان و پناه آورندگان به مکان‌های مذهبی سکوت می کنند؟

ایستادگی در برابر جنایت‌های شنیع و ظالمانه صهیونیست‌ها در فلسطین امروز وظیفه همه انسان‌های آزاده و شریف است؛ جنایت‌هایی درقبال اسیران فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی همچون شکستن دست و پا، تعرض و تجاوز به آنها، محروم بودن از آب و غذا و… دل هر فردی را که بویی از انسانیت برده است، به درد می‌آورد.

موضوع اصلی امروز تنها مسجدالاقصی نیست، بلکه زندگی انسان ها و کودکانی است که در منطقه جغرافیایی تحت کنترل رژیم اشغالگر و منفور و زیر تازیانه وحشیانه غربی‌ها با بمباران و حملات ددمنشانه محصور هستند و شهید می‌شوند، یا خانه‌هایشان روی سرشان خراب می‌شود.

ما با جنایتی بزرگ مواجهیم که امروز نه تنها علیه فلسطین و فلسطینیان، بلکه علیه بشریت، کرامت انسانی و قداست زندگی انسان‌های روی کره خاکی انجام می شود. ایستادگی واقعی در مقابل نسل کشی صهیونیست ها و توقف آن شرط اساسی و ضروری برای ایستادگی در برابر تروریسم سازمان یافته، تأمین مالی و تسلیحاتی بسیاری از کشورهای غربی است.

تأمین مالی، تسلیحاتی و حمایت رسانه‌ای از عاملان این جنگ، مشارکت در نسل‌کشی ای است که به‌وسیله دولت‌های آمریکایی و اروپایی و به معنای واقعی کلمه مشارکت در ارتکاب جنایت جنگی در حال رقم خوردن است. ما در کنار فلسطینیان هستیم و همچون آزادگان جهان آرزوی زندگی سراسر صلح و امنیت داریم.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *