شباهت تکنیک‌های عملیات روانی صهیونیست‌ها با اینترنشنال

شباهت تکنیک‌های عملیات روانی صهیونیست‌ها با اینترنشنال

انتشار آماتور تصاویر جعلی از سوی اکانت‌های صهیونیستی یادآور شگرد شبکه‌های ضدایرانی همچون اینترنشنال در اغتشاشات سال گذشته است.

شباهت تکنیک‌های عملیات روانی صهیونیست‌ها با اینترنشنال

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – تسنیم نوشت: رژیم صهیونیستی در حملات مرگبار خود به غزه در جنگ 22 روزه در سال 2008 و جنگ 50 روزه در سال 2014، سعی در سانسور و نرسیدن اخبار جنایاتشان به مردم دنیا داشت اما این دوره با توجه به غافلگیری در عملیات طوفان‌الاقصی، به جای سانسور سعی در مظلوم‌نمایی و انتشار اخبار جعلی مانند کشتن کودکان و زنان از سوی نیروهای فلسطینی دارد.

البته تشت رسوایی صهیونیست‌ها اینبار خیلی سریع بر زمین خورد؛ خبرنگار شبکه i24 اسرائیل که خبر سر بریدن 40 کودک توسط حماس را مطرح کرده بود، مدعی شده که صرفا شنیده‌های خود را بازگو کرده است! یا عکسی از پرچم داعش که مدعی بودند در مقر حماس کشف شده، ساختگی بودنش خیلی زود برملا شد؛ BBC وCNN هم در گزارش هایی دروغ بودن این شایعه را تأیید کردند.

تصویر ساختگی از پرچم داعش در مقر حماس که خبرنگار اینترنشنال منتشر کرده است

در تصویر پایین یک اکانت صهیونیستی مدعی شده که حماس جسد کودکی را سوزانده است؛ اما برخی اکانت‌های انگلیسی‌زبان در توئیتر نوشتند که تصویر منتشر شده جعلی و با هوش مصنوعی درست شده است!

انتشار آماتور تصاویر جعلی به این شکل از شگردهای شبکه‌های ضد ایرانی همچون اینترنشنال در اغتشاشات سال گذشته بود؛ شبکه‌‌ای که بعد از توافق ایران و عربستان و همچنین انتقال دفتر آن از لندن به واشنگتن، اخباری مبنی بر تغییر کارفرمایش و حمایت مالی توسط رژیم صهیونیستی از آن به گوش رسید.

محمد منظرپور، سردبیر سابق شبکه اینترنشنال چندی پیش گفته بود که مدیریت این تلویزیون از سعودی‌ها به اسرائیل انتقال یافته و موساد پشت این شبکه است! افزایش مصاحبه‌های این شبکه با سران رژیم صهیونیستی همچون "بنیامین نتانیاهو و وزیر امور استراتژیک" کابینه وی؛ مویدی بر همین ادعاست.

از سویی همزمان با عملیات "طوفان‌الاقصی" گزارشگران اینترنشنال به صورت ویژه ای در اورشلیم مستقر شدند و در حال انتشار اخبار و گزارش‌های لحظه به لحظه با رنگ و لعاب جانب دارانه در جهت صهیونیست ها هستند؛ شباهت شگردهای تبلیغاتی اکانت‌های صهیونیستی با رفتارهای اینترنشنال در زمان اغتشاشات، نشان می‌دهد که یک ذهن واحد درحال تکرار و امتحان دوباره همان ایده‌هاست!

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *