طرح سناتور تندروی جمهوریخواه علیه حماس و ایران

طرح سناتور تندروی جمهوریخواه علیه حماس و ایران

شبکه آمریکایی فاکس نیوز گزارش داد: تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس در تدارک ارائه طرحی است که دو هفته پس از تصویب، هر عضو حماس را که هویت او توسط وزارت خزانه داری در آمریکا محرز شده باشد، تحریم و دارایی های خارجی ایران را نیز مسدود می کند.

طرح سناتور تندروی جمهوریخواه علیه حماس و ایران

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – ایرنا نوشت: شبکه آمریکایی فاکس نیوز شبکه خبری وابسته به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در گزارشی عنوان کرده که قرار بود کروز بعد از ظهر روز دوشنبه طرح موسوم به «قانون تحریم حماس» را ارائه دهد، طرحی که مانع انتقال پول به غزه تحت کنترل حماس می شود.

این طرح همچنین هر عضو حماس را که هویت او از سوی وزارت خزانه داری آمریکا محرز شده باشد، ظرف ۱۵ روز تحریم می کند.

براساس این گزارش، این طرح علاوه بر اینکه گروه حماس و وابستگان به آن را به دلیل استفاده از سپرانسانی تحریم خواهد کرد، پناهگاه های امن حماس در قطر و ترکیه را نیز هدف قرار می دهد و همچنین تحریم هایی را علیه هر هتل، مالک یا بانکی که به حماس و رهبرانش خدمات بدهند، اعمال خواهد کرد.

این طرح سناتور آمریکایی همچنین از رئیس جمهوری آمریکا می خواهد به طور منظم ارزیابی خود را درباره این که آیا قطر و ترکیه به عنوان کشورهای میزبان حماس، حامی تروریسم محسوب می شوند یا خیر، بروز رسانی کند.

کروز در گفت و گو با فاکس نیوز دیجیتال مدعی شد: دولت بایدن به طور غیرمستقیم یا حتی مستقیم، حماس و تامین کنندگانش در ایران را تامین مالی کرده و صدها میلیون دلار به نوار غزه سرازیر کرده است با وجودی که می دانست این مبلغ به نفع حماس است.

کروز مدعی شد دولت بایدن با لغو مسدودیت دارایی های ایران، باعث سرازیر شدن ۱۰۰ میلیون دلار به ایران شده و این کشور آن را به حماس انتقال داده است.

فاکس نیوز نوشت: دولت بایدن سپتامبر (شهریور) گذشته در توافق با ایران برای تبادل زندانیان ۶ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران را آزاد کرد. طرح کروز خواستار مسدود کردن دوباره این مبلغ است که اکنون در حساب بانکی قطر قرار دارد. همچنین خواستار مسدود کردن ۱۹ میلیارد دلار از دارایی های ایران در حساب بانکی عمان است.

طرح سناتور آمریکایی در حالی ارائه شده که دولت بایدن گفته است دارایی های آزاد شده ایران همچنان در قطر است و ایران به آن دسترسی نداشته است.

کروز در ادامه ضمن در خواست از دولت آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی، مدعی شد قانون تحریم حماس به عنوان بخشی از این تلاش برای حمایت از رژیم صهیونیستی تا زمان پاکسازی کامل حماس ضروری است.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *