«طوفان الاقصی»، پایان‌بخش پروژه عادی‌سازی روابط

«طوفان الاقصی»، پایان‌بخش پروژه عادی‌سازی روابط

آنها که برای حمایت از قهرمانان فلسطینی و نشان دادن خشم خود علیه حاکمان حامی عادی‌سازی روابط به خیابان‌ها آمدند. امروز روز سرنگونی عادی‌سازی روابط است.

«طوفان الاقصی»، پایان‌بخش پروژه عادی‌سازی روابط

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – راهبرد معاصر نوشت: می توان گفت، «طوفان الاقصی» رخدادی بی سابقه و نخستین عملیات آزادانه اعراب به رهبری مقاومت فلسطین علیه رژیم غاصب صهیونیستی بود؛ آنچه پیش تر انجام می شد صرفاً واکنش هایی خفیف به تجاوزات با هدف پشیمان کردن و عذرخواهی دشمن بود. این حمله پیش از آنکه به نقل محافل فلسطین تبدیل شود، همچون صاعقه ای بر سر سران خائن و ترسوی عرب، حامیان عادی سازی روابط و تسلیم شدگان برابر دولت های توطئه گر غربی که در توهم امکان حمایت از خود هستند، فرود آمد.

آنچه در مرزهای نوار غزه رخ داد، شبیه رؤیاست؛ رؤیایی که فلسطینیان و ملت های عربی و اسلامی آرزویش را داشتند و معتقد بودند ممکن است چندین سال طول بکشد، اما امروز به واقعیتی مسلم تبدیل شده و به دست مقاومت رقم خورده است. رژیم اشغالگر در زمینه های اطلاعاتی و امنیتی شکست بزرگ و سختی خورد؛ چه اینکه آنها هیچ اطلاعاتی از آمادگی مشارکت هزاران رزمنده گردان های قسام برای حمله به 50 پایگاه نظامی ارتش اشغالگر در مرزهای نوار غزه نداشتند.

وقتی مبارزان مقاومت برابر نیروهای ارتش اشغالگر ایستادند، آنها شوک زده و غافلگیر شدند. درواقع نخستین حمله مقاومت تأثیر بسیار مهمی بر نیروهای فلسطینی و تثبیت توانایی آنها داشت.

بله، این رژیم در جزئیات شکننده است. نبرد «طوفان الاقصی» باید سرآغاز تحول در تاریخ درگیری اعراب و رژیم صهیونیستی باشد؛ باید در تفکر شهروندان، حاکمان و نظامیان عرب و نیز در تفکر صهیونیست ها و آمریکایی ها تغییرات زیادی ایجاد کند. این جنگ حقیقت را به جهانیان نشان داد که مردم فلسطین متمدن، با اصالت و جنگجو هستند و تاریخ سرزمینشان سراسر پیروزی و آکنده از ظلم ها و شکست متجاوزان است.

من برای ارتش های عربی که با خیانت مدیریت می شوند، متأسفم. چگونه می‌توانند فلسطینیان محاصره‌شده را که با برنامه‌ریزی و سلاح‌های پیشرفته از دریا، زمین و هوا با تفکری اطلاعاتی و نظامی که برای اعراب امروز آشنا نیست، ببینند و سکوت کنند؟ آنها باید به کمک مقاومت فلسطین بشتابند که توانستند مکان های نظامی را هدف قرار دهند که مشاهده صحنه هایش نشان از تحقیر سربازان صهیونیست دارد؛ نظامیانی که داخل تانک های خود پنهان شدند و فلسطینیان آنها را به اسارت گرفتند.

از تاریخ انتظار داریم حملات تجاوزکارانه، جنایت علیه بشریت، اسیر کردن فلسطینیان را که دشمن صهیونیستی با استفاده از روش های بزدلانه و با کمک محموله های انفجاری بر سر غیرنظامیان در غزه فرود می آورد، ثبت کند.

تصاویر زنده تلویزیونی از میدان نبرد در نوار غزه و فرار شهرک نشینان و نظامیانشان با وجود اینکه همگی مسلح هستند، برای تمام نقاط فلسطین اشغالی و همه شهرک نشینان مخابره می شود و باعث افت روحی آنها شده است. این تصاویر برای تمام دنیا مخابره می شود تا ببینند و قانع شوند موضوع فلسطین شوخی نیست، اشغال سرزمین ها شوخی نیست و نخواهد بود.

عادی سازی روابط حاکمان عرب مشکل آنها و صهیونیست های اشغالگر را در زمینه تداوم اشغالگری حل نمی کند و تشکیل دولتی دست نشانده منفعتی برایشان نخواهد داشت. ما با آنها جز با مقاومت که تنها ابزار اراده فلسطینیان است، صحبت و معامله نمی کنیم.

الله اکبر آغاز و پایان حرفمان است. امروز اشک شوق و یقین از چشمان هر شهروند عرب یا مسلمان سرازیر می شود، امروز روز تقویت امید به پیروزی و وعده حق خداوند سبحان درباره نصرت الهی همه ملت های اسلامی است؛ آنها که برای حمایت از قهرمانان فلسطینی و نشان دادن خشم خود علیه حاکمان حامی عادی سازی روابط به خیابان ها آمدند. امروز روز سرنگونی عادی سازی روابط است.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *