عصبانیت اینترنشنال و کارگزاران از عملکرد زاکانی

عصبانیت اینترنشنال و کارگزاران از عملکرد زاکانی

جریان غربگرا همان طیفی است که به عنوان نمونه، محمدعلی نجفی را برای شهرداری تهران برگزید؛ وی مدعی شده بود که تهران را به شهری امن و آرام برای زنان تبدیل می کند ولی همسر دومش را با 5 گلوله به قتل رساند.

عصبانیت اینترنشنال و کارگزاران از عملکرد زاکانی

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

عصبانیت اینترنشنال و روزنامه حزب کارگزاران از عملکرد زاکانی

روزنامه سازندگی- ارگان رسانه ای حزب کارگزاران- در مطلبی با عنوان «شهرِ رها شده» نوشت:«عملکرد پرانتقاد شهردار اصولگرای شهر تهران صدای شهروندان را درآورده است؛ از حادثه پله برقی و قطع شدن مچ دست دخترکی خردسال تا تخریب غیراصولی در خلازیر، از تهران که شهر بسیار کثیفی شده است تا فروش تراکم غیرمجاز، همه حکایت از آن دارند که گویی زاکانی شهر را رها کرده است.»

این گزارش با استقبال شبکه تروریستی اینترنشنال مواجه شد. اینترنشنال با بازنشر گزارش مذکور، همصدا با این روزنامه داخلی مدعی شد که عملکرد شهردار تهران قابل قبول نبوده است. به نظر شما، اینترنشنال نگران کیفیت شهر تهران برای مردم است؟!

این فضاسازی در حالی است که زاکانی در شهرداری تهران کارنامه موفقی ارائه داده است. راه اندازی قرارگاه جهادی مسکن برای پشتیبانی از ساخت 180 هزار واحد مسکونی، خرید ۱۷۵ دستگاه اتوبوس جدید و امضای قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید، نوسازی بیش از 2500 دستگاه تاکسی، افتتاح 3 ایستگاه جدید، یک تقاطع و 6 ورودی مجزای ایستگاهی جدید در خطوط 6 و 7 مترو، اجرای طرح‌های جهادی تحول در نگهداشت شهر و از جمله نوسازی وضعیت آسفالت خیابان ها و معابر، رسیدگی به بیش از 36 هزار مورد از مطالبات و شکایات مردمی در سامانه 137، افزایش 7 و نیم برابری اعتبارات زیر ساخت‌های شهری در مناطق کم برخوردار، تکمیل، مرمت و بازسازی حدود ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی آبهای سطحی برای مقابله با سیل و آبگرفتگی، آغاز به کار شورای سلامت اداری و تشکیل بیش از 350 پرونده تخلفات اداری کارکنان.

همچنین تجهیز و راه اندازی ۲۷ پارک مادر و کودک و ساخت ۲۰ پارک محله‌ای، تکمیل تقاطع‌های بزرگراهی با افتتاح ۴ تقاطع‌ و آغاز عملیات عمرانی ۱۸ تقاطع دیگر، شفاف‌سازی و یکپارچه‌سازی 1200 حساب‌ درآمدی شهرداری در قالب یک حساب، تقویت دیپلماسی شهری با راهبرد احیای ظرفیت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری خارجی و صادرات خدمات فنی و مهندسی و احیای مجمع شهرداران آسیایی و برگزاری بیش از 40 هزار رویداد و برنامه اعم از برنامه میدانی، مجازی، نمایشگاه، ایستگاه فرهنگی، کاروان سیار و ارتقا کیفی برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر تهران، بخشی از کارنامه شهرداری تهران در دوره مدیریت زاکانی بوده است.

این در حالی است که در سالهای قبل و زمان حضور جریان غربگرا در شهرداری تهران، کارآمدی این نهاد شهری به شدت افت کرده و گلایه و نارضایتی شهروندان را در پی داشته است. جریان غربگرا همان طیفی است که به عنوان نمونه، محمدعلی نجفی را برای شهرداری تهران برگزید. وی به دلیل سوءمدیریت و ناکارآمدی کنار رفت و پس از آن علیرغم اینکه مدعی شده بود تهران را به شهری امن و آرام برای زنان تبدیل می کند، همسر دومش را که زنی جوان بود با 5 گلوله به قتل رساند.

فشار رسانه ای یک جریان خاص برای آزادی 2 متهم امنیتی

بی بی سی فارسی در مطلبی با عنوان « بازتاب عکس صفحه اول روزنامه هم‌میهن در روز خبرنگار» نوشت: «روزنامه هم میهن چاپ تهران در شمار روز سه شنبه ۱۷ مرداد خود – روز خبرنگار – تصویر الهه محمدی و نیلوفر حامدی، دو خبرنگاری که در ارتباط با کشته‌شدن مهسا امینی بازداشت شده‌اند، تیتر زده: «خبرنگاران تنهاتر از همیشه».»

بی بی سی در ادامه نوشت:«انتشار عکس این دو خبرنگار در صفحه اول یک روزنامه چاپ داخل ایران در شرایطی که نیلوفر حامدی و الهه محمدی مستقیما از سوی وزارت اطلاعات ایران و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به ارتباط با دولت‌های خارجی متهم کرده‌اند و بازداشت آنها را مرتبط با کشته شدن مهسا امینی دانسته‌اند، مورد توجه کابران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و برخی گمانه‌زنی کرده‌اند که ممکن است روزنامه هم میهن هدف حملات تندروها و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی قرار گیرد.»

یک جریان سیاسی در داخل کشور همصدا با رسانه های تابلودار دشمن در پی فشار رسانه ای برای آزادی 2 متهم امنیتی هستند. این طیف مدعی است که این دو نفر صرفا 2 خبرنگار معمولی بوده و به حرفه خود مشغول بوده اند.

این در حالی است که در روزهای گذشته سخنگوی قوه قضاییه درباره این پرونده گفته بود:«موضوع اتهام این خبرنگاران ارتباطی با مرگ مهسا امینی و حرفه خبرنگاری آنها ندارد و این اشخاص در مقاطعی همکاری‌هایی با آمریکا داشته اند و به زودی گزارش کاملی از این موضوع ارائه می‌شود و در ۴ مرداد ماه آخرین دفاع از متهمان اخذ شده است. وکلای پرونده تقاضای مهلت ۳ روزه برای ارائه لایحه دفاعیه داشتن و روز شنبه لایحه به دادگاه تقدیم شده و پرونده در مرحله انشای رأی است.»

گفتنی است سال گذشته در بخشی از بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه آمده بود:«سرویس­‌های جاسوسی غربی و صهیونیستی دوره­‌های «آموزش مربیان جنگ­‌های ترکیبی» برای تعداد قابل توجهی از عناصر مرتبط و از پیش نشان شده برگزار و به آن­ها مأموریت داده­‌اند که آموخته­‌ها را به دیگران منتقل و بر مبنای آن­ها به­ صورت تشکیلاتی عمل نمایند. اکنون اضافه می­‌شود که رصد دقیق اطلاعاتی تحرکات مؤسسات همکار ستاد نفوذ حریف در فضای حقیقی و مجازی نشان از برنامه­‌ریزی جدی و مستمر با هدفِ تأثیرگذاری در لایه‌­های مختلف اجتماعی به­‌ویژه در حوزه­‌های مربوط به زنان می‌باشد.»

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *