عنایت امام حسین(ع) به کسی که برای زن و بچه‌اش روضه می‌خواند+فیلم

عنایت امام حسین(ع) به کسی که برای زن و بچه‌اش روضه می‌خواند+فیلم

مرحوم آیت‌الله مجتهدی تهرانی می‌گفت: زمانی یکی خواب دیده بود که امام حسین(ع) از قمر بنی‌هاشم می‌پرسند: روضه‌خوان‌ها چند نفر هستند؟ می‌خواهم صورتشان را ببینم. صورت را که به امام حسین(ع) می‌دهند، بعضی روضه‌خوان‌ها را قلم می‌زنند.

عنایت امام حسین(ع) به کسی که برای زن و بچه‌اش روضه می‌خواند+فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد مجتهدی تهرانی عالم ربّانی، استاد اخلاق و از اساتید حوزه علمیه درخصوص اهمیت برگزاری مجالس روضه خانگی اظهار داشت: زمانی یکی خواب دیده بود که امام حسین(ع) از قمر بنی‌هاشم(ع) می‌پرسند که روضه‌خوان‌ها چند نفر هستند؟ می‌خواهم صورتشان را ببینم. صورت را که به امام حسین(ع) می‌دهند، بعضی روضه‌خوان‌ها را قلم می‌زنند اما نام سیدعبدالهادی (شیرازی) که مرجع بود در لیست می‌ماند.


آیت‌الله مجتهدی تهرانی استاد حوزه علمیه و اخلاق

وی افزود: کسی که این خواب را دیده است، تعجب می‌کند و نزد سیدعبدالهادی می‌رود و می‌گوید این خواب را دیده‌ام. شما روضه می‌خوانید؟ ایشان می‌فرماید: درست است. من کتاب و روایاتی در خصوص فضیلت گریاندن برای امام حسین(ع) می‌خواندم. روایت این بود: «مَن بَکی أَو أَبکی أَو تَباکی فی مُصیبهِ الحُسین وَجَبَت لَهُ الجَنَّه ؛‌ هرکس در مصیبت امام حسین بگرید یا بگریاند و یا (اگر گریه‌اش نیامد) خود را به حالت گریه بزند، بهشت بر او واجب می‌شود.»

مجتهدی تهرانی گفت: سیدعبدالهادی می‌گوید من این روایت را خواندم و پیش خود گفتم من چرا این کار را نکنم. هفته‌ای یک شب کتاب مقتل را دست می‌گرفتم و برای زن و بچه‌ام روضه می‌خواندم. آن‌ها گریه می‌کردند و من ثواب می‌بردم. ایشان فرمودند: معلوم که این کار من مورد قبول واقع شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در خانه برای زن و فرزند و یا مادر و پدر خود روضه بخوانید. آن‌ها گریه کنند ثواب می‌برید.

فیلم این سخنرانی را اینجا ببینید:

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *