«فلسطین» تنها نیست

«فلسطین» تنها نیست

در هوای بارانی امروز قزوین، مردم آگاه و همیشه در صحنه این خطه از ایران اسلامی نیز همگام با سایر هموطنان، دوباره به میدان آمدند و با ثبت حضوری پرشور در راهپیمایی محکومیت جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی و شکرانه پیروزی مبارزان فلسطینی در عملیات «طوفان الاقصی»، عزم و جدیت خود در دفاع از مظلوم و مقابله با مستکبران را به جهانیان نشان دادند.

«فلسطین» تنها نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، در هوای بارانی امروز قزوین، مردم آگاه و همیشه در صحنه این خطه از ایران اسلامی نیز همگام با سایر هموطنان، دوباره به میدان آمدند و با ثبت حضوری پرشور در راهپیمایی محکومیت جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی و شکرانه پیروزی مبارزان فلسطینی در عملیات «طوفان الاقصی»، عزم و جدیت خود در دفاع از مظلوم و مقابله با مستکبران را به جهانیان نشان دادند.

خبرنگار فارس نیز امروز در بین جمعیت حاضر بود و ضمن ثبت و ضبط حال و هوای این گردهمایی بزرگ، با شهروندان انقلابی و ولایتمدار قزوین در خصوص نبرد مردم مظلوم فلسطین با اشغالگران قدس و جنایات صورت گرفته در نوار غزه که همچنان ادامه دارد، به گفت و گو پرداخت.

روایت خبرنگار فارس از راهپیمایی باشکوه قزوینی ها در حمایت از مظلومان فلسطینی را در ادامه می خوانید:

اخبار پیروزی ها و مقاومت جانانه مردم فلسطین در مقابل رژیم کودک کش صهیونیستی این روزها در صدر اخبار رسانه های جهان قرار دارد و همه انسان های آزاده با هر رنگ و نژاد و اعتقادی، حمایت از ستم دیده در برابر ستمگر را وظیفه انسانی خود می دانند و بی هیچ واهمه ای این اعتقاد راسخ را فریاد می زنند.

امروز صبح «قزوین» هم با نم نم باران و کمی سرمای پاییزی رنگ و بوی خاصی پیدا کرده بود. مردمان این دیار هم مانند سایر هموطنان خود در ایران اسلامی و همنوعان شان در سراسر این گیتی گرد، تحولات این روزهای فلسطین را دنبال می کنند و امیدوارانه تر از گذشته به موضوع آزادی قدس شریف از چنگال رژیم منفور صهیونیستی می نگرند.

ساعت حوالی ۱٠:۳٠ صبح بود که تجمع مردم قزوین در میدان میرعماد رفته رفته شکل می گرفت. از همه اقشار و از سنین مختلف آمده بودند.

با وجود اینکه هوا کمی سوز داشت، قزوینی های زیادی خود را به مسیر راهپیمایی امروز رسانده بودند تا زیر هوای ابری شهر و با صدایی رسا، فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دهند و عزم شان در حمایت از برادران و خواهران فلسطینی را به نمایش بگذارند.

ملت های آزاده به پا خیزند

در میانه مسیر با فردی میانسال همکلام شدم. خود را محمد تقی آقامحمدی کرد و گفت کارمند است.

از او در رابطه با دلیل حضورش در راهپیمایی امروز پرسیدم که در پاسخ گفت: اتفاقات اخیر در غزه دل همه مردم جهان و وجدان های بیدار را به درد آورده است. از این اتفاقات بسیار ناراحت هستیم و معتقدم همه ملت هایی که غیرت دینی دارند باید در مقابل اسرائیل به پا خیزند و اجازه ندهند این رژیم ظالم به جنایت های خود ادامه دهد.

وی اضافه کرد: هیچ ترس و واهمه ای از رژیم غاصب نداریم چراکه به گفته رهبر معظم انقلاب مردم فلسطین و ما پیروز نهایی هستیم.

اسرائیل کودک کش نابود خواهد شد

در ادامه سراغ یکی از نوجوانان حاضر در جمعیت رفتم. علی رضایی دانش آموز ۱۴ ساله ای بود که همراه تعدادی از دوستانش به راهپیمایی آمده بود.

این نوجوان دهه هشتادی با اشاره به وضعیت ناراحت کننده این روزهای دانش آموزان فلسطینی و ظلم هایی که در حق آن ها می شود، گفت: اسرائیل در حق مردم فلسطین به خصوص کودکان ظلم می کند و این حق فلسطینی ها است که جواب دشمن را بدهند.

وی افزود: ما مردم ایران امروز هم مثل گذشته حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم و شک نداریم آن ها سربلند خواهند شد و اسرائیل کودک نابود می شود.

رژیم صهیونیستی هم مثل آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

محمد حسین محمدی کارمند بازنشسته، دیگر فردی بود که در مسیر رسیدن به مسجد النبی با او به گفت و گو پرداختم. وی در این صحبت کوتاه، اظهار کرد: آرزویم این بود که اتفاقات و موفقیت های اخیر مقاومت زودتر رخ میداد تا نابودی اسرائیل را ببینیم.

وی ادامه داد: امیدواریم هرچه زودتر این رژیم کودک کش نابود شود و همانطور که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند»، من هم به عنوان فرزند همان رهبر میگویم اسرائیل هیچ غلطی نمی تواند بکند.

«جریان مقاومت» مایه امیدواری و سربلندی ملت های مظلوم است

در حالی که جمعیت به سبزه میدان نزدیک می شد با عرفان نظری طلبه پایه هفتم مصاحبه کوتاهی داشتم. وی با اشاره به حوادث یک هفته گذشته فلسطین، اظهار کرد: به لطف خدا، جریان مقاومت روز به روز در حال پیشرفت است و باعث شده به ملت هایی که مورد ظلم واقع شده اند تلنگری وارد شود.

وی بیان کرد: فلسطینی ها مقاومت را از سنگ شروع کردند و امروز با موشک های پیشرفته در حال دفاع از کشور خود و مسجد الاقصی هستند.

نظری همچنین تاکید کرد: یاوه گویی اسرائیل در مورد هدف قرار دادن ایران برای امروز و دیروز نیست و آن ها در عمل هیچ کاری نمی توانند انجام بدهند.

صهیونیست ها بدانند اسلام از بین رفتنی نیست

مصاحبه ای هم با خانم سیدی از بانوان قزوینی داشتم. وی در رابطه با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل همواره بی‌رحمی خود را ثابت کرده و امروز هم قصد دارد میان اسلام و مسلمین تفرقه بیندازد و آن ها را از بین ببرد.

وی اضافه کرد: صهیونیست ها باید بدانند که دین اسلام از بین رفتنی نیست. قطعا هدف اول اسرائیل کشیدن ایران به صحنه جنگ است اما قدرت کشور ما در دنیا بی‌نظیر است و همیشه حامی مظلوم بوده است.

خانم سیدی همچنین عنوان کرد: اتفاقی که این روزها بعد از ۷۰ سال در فلسطین اشغالی افتاده است، برای دشمن غیرقابل جبران است. هر کدام از این کلمه ها، دنیایی از امید را برای مردم فلسطین و جبهه مقاومت به دنبال دارد و به لطف خدا امیدواریم هرچه زودتر شاهد سقوط رژیم منحوس صهیونیستی باشیم.

حوالی ساعت ۱۲ بود که به مسجد النبی شهر قزوین و میعادگاه نماز جمعه نزدیک شدیم. راهپیمایان قزوینی حالا بعد از ثبت حماسه ای تازه، همچون همه هموطنان خود در ایران اسلامی و انسان های آزاده دنیا، امیدوارانه تر از سال های گذشته تحولات فلسطین را دنبال خواهند کرد.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *