لزوم تبیین نظام چندجانبه‌گرایی از تریبون سازمان ملل

لزوم تبیین نظام چندجانبه‌گرایی از تریبون سازمان ملل

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه رئیس‌جمهور کشورمان باید افکار عمومی جهان را نسبت به خطرات یک‌جانبه گرایی آمریکا آگاه کند، گفت: رئیس‌جمهور کشورمان باید به افکار عمومی جهان بفهماند یک‌جانبه گرایی آمریکا به وقوع چالش‌های زیادی در جهان منجر شده است. همچنین باید نقش ایران در دوره تغییر جهان و سوق یافتن به سمت چندجانبه گرایی تبیین شود.

لزوم تبیین نظام چندجانبه‌گرایی از تریبون سازمان ملل

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – آیت‌الله رئیسی، رئیس‌ جمهور کشورمان برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بامداد دوشنبه عازم نیویورک شد. سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دیدار با سران کشور‌ها و سخنرانی در جمع ایرانیان مقیم ازجمله برنامه‌های رئیس جمهور در این سفر خواهد بود.

ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسائل سیاسی درباره سفر آیت الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و فرصت به دست آمده برای تبیین مواضع و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران به «راهبرد معاصر» گفت: سفر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد فرصت مغتنمی است تا وی به عنوان نماینده ملت ایران از تریبونی جهانی در خاک آمریکا بتواند دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی را مطرح کند.

وی افزود: این موضوع به این دلیل حائز اهمیت است که می‌تواند نقشه‌های دشمن و سران کشورهای غربی را که در یک سال اخیر به دنبال ساختن فضای ضد ایرانی بودند و می‌خواستند با راه اندازی تبلیغات منفی علیه ایران از آب گِل آلود ماهی بگیرند، نقش بر آب کند.

کارشناس مسائل سیاسی معتقد است: آیت الله رئیسی باید از فرصت ایجاد شده برای پایان دادن به اتهام زنی ها به جمهوری اسلامی در زمینه موضوعات مرتبط با اغتشاشات داخلی سال گذشته، حاشیه های ایجاد شده بر سر همکاری نظامی با روسیه و نوع سیاست گذاری ایران در مواجهه با هیئت حاکمه افغانستان به نحو احسن استفاده کند.

ظهره‌وند گفت: آیت الله رئیسی باید دیدگاه و افکار عمومی جهان را که به تریبون مجمع عمومی سازمان ملل متحد نگاه می‌کنند از ایران و منطقه به سوی تنش آفرینی‌های آمریکا و کشورهای غربی سوق دهد تا مردم آمریکا و غرب ماهیت بحران سازی های غرب را دریابند.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور کشورمان باید علیه فضاسازی‌ها نسبت به موضوع انرژی صلح آمیز هسته‌ای ایران سخن بگوید تا با شفاف سازی موارد مرتبط با این موضوع، اظهارات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به دنبال فضاسازی علیه ایران است، خنثی کند.

ظهره‌وند تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی با استفاده از تریبون سازمان ملل متحد باید تلاش کند اثرات تحریم‌های اقتصادی به ویژه آثار تحریم‌های دارویی و مسدود شدن مسیرهای کمک به بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص را به گوش مردم دنیا برساند. همچنین لازم است نقش ایران را در مبارزه و برخورد قاطعانه با گروه‌های تروریستی منطقه ای که مورد حمایت آمریکا هستند، برای افکار عمومی جهان تبیین کند.

وی گفت: سخنان رئیس جمهور برای تأثیرگذاری بر مخاطب خارجی باید مستند باشد تا امکان ویژه‌ای برای خنثی سازی فضای رسانه ای غرب علیه ایران فراهم شود، به عنوان نمونه باید به این موضوع پرداخت که حقوق اساسی و طبیعی زنان ایرانی با زنانی که در حاکمیت طالبان زندگی می کنند، تفاوت مبنایی دارد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: آیت‌الله رئیسی باید وضعیت مطلوب و زندگی زنان در ایران را برای دنیا تبیین کند، زیرا غرب تلاش می‌کند با ابزار رسانه نظام جمهوری اسلامی را به نادیده گرفتن حقوق زنان متهم کند، در حالی که این ادعاها خلاف واقع است.

ظهره‌وند درباره توجه رئیس جمهور به تبیین تازه ترین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تغییرات جهان معاصر گفت: جهان در حال تغییر از یکجانبه گرایی به سمت چندجانبه گرایی است و رئیس جمهور باید درباره این موضوع صحبت و افکار عمومی جهان را نسبت به ابعاد موضوع آگاه کند. یکجانبه گرایی آمریکا به وقوع چالش های زیادی در جهان منجر شده است و باید نقش ایران در دوره تغییر و تحول جهان و سوق یافتن به سمت چند جانبه گرایی به درستی تبیین شود.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *