واکنش‌ها به آخرین ورژن قهرمان سازی از یک معتاد

واکنش‌ها به آخرین ورژن قهرمان سازی از یک معتاد

در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در زندان، ادعایی دروغ و عجیبی در فضای مجازی مطرح شد که این فرد به جرم رقصیدن در خیابان بازداشت و محاکمه شده است و سپس با همین عنوان اتهامی به اعدام محکوم می‌شود!

واکنش‌ها به آخرین ورژن  قهرمان سازی از یک معتاد

فارس پلاس؛ واکنش کاربران – در پی فوت یک زندانی به نام جواد روحی در زندان، ادعایی دروغ و عجیبی در فضای مجازی مطرح شد که این فرد به جرم رقصیدن در خیابان بازداشت و محاکمه شده است و سپس با همین عنوان اتهامی به اعدام محکوم می‌شود!

این درحالی است که بررسی پرونده روحی نشان می‌دهد براساس دادنامه صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی ساری، اتهامات متهم دایر است بر: افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی کشور، احتراق و تخریب اموال به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور و ناامنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی شده است، تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در اموال و تاسیسات مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه، تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور و ارتداد از طریق هتک حرمت به قرآن از طریق آتش.

بر اساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر، جواد روحی، ساعت ۳: ۴۵ بامداد پنج‌شنبه ۹ شهریور، در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد. پس از انتقال جواد روحی به بیمارستان متأسفانه باوجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان فوت می‌کند. روابط عمومی زندان نوشهر در این رابطه گفته است که درباره فوت جواد روحی دستور قضایی، پرونده تشکیل و به شعبه اول بازپرسی ارجاع شده است و دادستان نوشهر به همراه بازپرس، با حضور در زندان از هم‌بندیان متوفی در مورد وی سؤال کرده‌اند.

همچنین با دستور قضایی مقررشده است دوربین‌های مداربسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی متوفی از جمله یادداشت‌ها و داروهای وی مستندسازی شود.

جسد متوفی برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم‌شناسی به پزشکی قانونی ارسال‌شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه‌گیری اقدام شده است. نکته قابل‌توجه درباره پرونده مرگ جواد روحی آن است که مرحوم روحی به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر متادون مصرف می‌کرده و احتمالاً دلیل این فوت ایشان مصرف خارج از تجویز بوده از سوی نامبرده بوده است، جواد روحی به دلیل داشتن اعتیاد بارها به بیرون از زندان منتقل‌شده است.

به همین منظور براندازان سعی در قهرمان سازی از این مجرم کردند و کاربران فضای مجازی هم به این قهرمان سازی واکنش نشان دادند و هشتگی با موضوع معتاد قهرمان به راه انداختند.

برخی از این کاربران هم معتقدند اگر این زندانی فوت هم نمیکرد اعدام می شد.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *