وقتی اروپایی های کتاب خاطرات حاج قاسم را روی دست می برند

وقتی اروپایی های کتاب خاطرات حاج قاسم را روی دست می برند

مدیر گلزار بین‌المللی شهدای کرمان گفت: کشورهای روسیه و ایتالیا ۲۰۰ خاطره از حاج‌قاسم را گرفتند و برای ترجمه بردند، انگلیسی‌ها هم کتاب هزار دوازدهمین را بردند، ترجمه کتاب را برای من فرستادند تا در صورت تایید نهایی آن را چاپ کنند.

وقتی اروپایی های کتاب خاطرات حاج قاسم را روی دست می برند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، خیلی‌ها حاج‌قاسم را در همین چهار سالی که از پروازش می‌گذرد شناختند، بسیاری دیگر هم در همین مدت اطلاعاتشان را نسبت به این فرمانده سلحشور کامل کردند و عاشقش شدند.

در این میان سهم کسانی که فراتر از مرزها زندگی می‌کنند، بیشتر است، افرادی که خبری را از رسانه‌هایشان شنیدند و ناگهان سیم دلهایشان وصل و پابست گلزار شهدای کرمان شدند. گلزاری که تا پیش از این، زیارتگاه حاج‌قاسم بود، اما بین‌المللی شد و آوازه‌اش در گوش جهان پیچید.

پاکستانی‌ها بیشترین زائران خارجی سردار دلها

در همین راستا سردار محمدرضا حسنی‌سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان از ورود ملیت‌های مختلف به گلزار شهدای کرمان سخن به میان آورد و با تاکید بر ورود آزادگانی از ۷۰ ملیت دنیا به گلزار شهدای کرمان، اظهار داشت: بیشترین تعداد آنها را زائران پاکستانی تشکیل می‌دهند، هم شیعیان و هم برادران اهل سنت رفت و آمد زیادی به مرقد نورانی سردار دلها دارند.

مدیر گلزار بین‌المللی شهدای کرمان از حضور کهنه‌سربازان جنگ خلیج‌فارس به کرمان و گلزار شهدایش سخن به میان آورد و عنوان کرد: زائرانی از کشورهای غربی ازجمله آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا هم وارد کرمان شده‌اند.

وی اضافه کرد: وقتی سه کهنه‌سرباز بازنشسته آمریکایی اینجا آمدند، از آنها سوال کردیم آیا کسانی که به این مکان می‌آیند تروریست هستند؟ گفتند: نه چه کسی این حرف را زده!؟ گفتیم ترامپ! گفتند: ترامپ غلط کرد، خودشان داعش را به وجود آوردند.

ژنرال سلیمانی فقط برای شما نیست

وی به ورود زائران فرانسوی و غبطه آنها پرداخت و تصریح کرد: آنها در کنار سردار سلیمانی گفتند: شما خیلی خوشبخت هستید که ژنرال سلیمانی را دارید، ما در کل فرانسه شخصی مثل ایشان نداریم، البته ژنرال سلیمانی فقط برای شما نیست، مال ما هم هست.

حاج‌قاسم عباس‌العراق است

سردار حسنی تصریح کرد: روزی یکی از فرماندهان حشدالشعبی به گلزار شهدای کرمان آمد، از او درباره حاج‌قاسم و نظر مردم عراق نسبت به او پرسیدم که جواب داد: حاج‌قاسم عباس‌العراق است.

وی ادامه داد: آن نیروی حشدالشعبی خاطره‌ای از جنگ با داعش تعریف کرد و گفت: حاج‌قاسم فردی بود که خدا به زبانش می‌داد چه بگوید، در هنگامه جنگ داعش، در ۶۳ کیلومتر منطقه مرزی بین مرز عراق و سوریه بودیم، یک طرف را حشدالشعبی و یک طرف را جبهه‌النصره پوشش می‌دادند، حاج‌قاسم به حشدالشعبی گفت بین آن را شما پر کنید، ما گفتیم انتحاری! گفت: نه! شما نه تنها شهید و مجروح نمی‌دهید بلکه یک تیر هم به سمت‌تان شلیک نمی‌شود، وقتی وارد شدیم، دیدیم حاج‌قاسم بدون محافظ و فقط با یک راننده قبل از ما آنجاست و منتظر ما مانده و همانطور که گفته بود حتی یک تیر هم به سمت ما نیامد.

سردار حسنی از حضور یک گروه زائر از ایتالیا سخن به میان آورد و گفت: آنها ۹ نفر بودند و بردمشان منزل خودم، کسانی بودند که با اطلاعات از حاج‌قاسم آمده بودند و در این زمینه خیلی مطالعه کرده بودند.

وی ادامه داد: یکی از آنها از من پرسید، الگوی حاج‌قاسم چه کسی بوده که این قدر شجاعت داشته است؟ گفتم: امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری، پدر و مادر خودشان، شهدا بویژه حاج‌یونس و یوسف‌الهی، او از هرکدام یک ویژگی گرفته و آن را عملیاتی کرده است.

چرا حاج‌قاسم نمی‌ترسید؟

وی از حضور خبرنگاران روسیه ۲۴ سخن گفت و با اشاره به ساخت و پخش یک مستند در آن شبکه با چند صد میلیون بیننده، گفت: خبرنگار آنها از من سؤال کرد: چرا حاج‌قاسم نمی‌ترسید؟ در جواب گفتم: در اسلام باوری تحت عنوان شجاعت هست که فرد مجاهد اعتقادش این است که اگر در راه خدا خالصانه جهاد کرد و کشته شد به اوج رستگاری رسیده است، شجاعت حاج‌قاسم هم از همین سرچشمه می‌گرفت.

سردار حسنی‌سعدی از حال منقلب زائرانی از جمهوری چک بعد از شنیدن مهربانی‌های حاج قاسم گفت و تصریح کرد: وقتی می‌شنیدند از گوشه‌های چشم‌های آنها اشک جاری شده بود.

کتاب هزار دوازدهمین در انگلیس چاپ می‌شود

مدیر گلزار بین‌المللی شهدای کرمان خاطرنشان کرد: از کشورهای روسیه و ایتالیا ۲۰۰ خاطره از حاج‌قاسم را گرفتند و برای ترجمه بردند، انگلیسی‌ها هم کتاب هزار دوازدهمین را بردند، ترجمه کتاب را برای من فرستادند تا در صورت تایید نهایی آن را چاپ کنند.

وی بیان کرد: حاج‌قاسم واقعا دلها را بدست آورده است، اشک و اخلاص پاکستانی‌ها برای سردار را باید می‌دیدید، یا آن گروه از تانزانیا که وقتی از حاج‌قاسم می‌گفتیم، با هم و بلند می‌گفتند رحمت‌الله علیه! بعد از شهادت حاج‌قاسم یک نفر در کشمیر مسلمان شد و یک نفر هم در استرالیا گناه را کنار گذاشت، اینها سرمایه‌های معنوی هستند.

محبوبیت آیت‌الله خامنه‌ای و حاج‌قاسم در هندوستان

گلزار شهدای کرمان شاهد یک گروه بهاراتی(هندی) هم بود که بعد از حضور در کربلا به کرمان آمده بودند تا مرقد سردار آسمانی را زیارت و به طرف حرم مطهر رضوی بروند. یکی از آنها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، از محبوبیت حاج‌قاسم در سرزمین بهارات(هند) سخن گفت و ابراز داشت: مردم هند رهبر ایران را دوست دارند، مقلد ایشان هستند و به آن افتخار می‌کنند، حاج‌قاسم هم در بین مردم کشور ما در ایالت‌های مختلف محبوب است.

وی اضافه کرد: مردم ما قدردان کارهای جهادی حاج‌قاسم هستند و به واسطه آزادی زندانیان از دست ابوبکر البغدادی او را دوست دارند.

این فرد هندی از حضور در راهپیمایی روز قدس سخن گفت و تصریح کرد: ما به دعوت حضرت امام‌خمینی(ره) در آخرین جمعه ماه رمضان به خیابان می‌آییم و شعارهای ضد آمریکایی و ضد رژیم صهیونسیتی سر می‌دهیم.

به گزارش فارس، حضور در گلزار بین‌المللی شهدای کرمان در ماه‌های آینده پررنگ‌تر و در چهارمین سالگرد شهادت سردار باوفا به اوج خود می‌رسد، اتفاقی که نشان دهنده قدرشناسی مردم کشور و آگاه‌تر شدن دیگر ملت‌هاست، این حضور را ارج می‌نهیم.

انتهای پیام ۸۰۰۶۵/ب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *