پیش‌بینی رهبر انقلاب از مقاومت فلسطین که ۲۳ سال بعد تحقق یافت

پیش‌بینی رهبر انقلاب از مقاومت فلسطین که ۲۳ سال بعد تحقق یافت

رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از خاطرات خود در سال ۷۹ به دیدارش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب و محسن رضایی، دبیر وقت مجمع تشخیص مصلحت اشاره کرده که پیروزی مقاومت فلسطین در آینده، محور این ‌گفت‌وگوها بوده است.

پیش‌بینی رهبر انقلاب از مقاومت فلسطین که ۲۳ سال بعد تحقق یافت

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – ایرنا نوشت: بر اساس کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی، مهر سال ۱۳۷۹ و در بحبوحه تهاجم رژیم صهیونیستی به فلسطین و نهضت انتفاضه و ناامیدی برخی ناظران از ادامه حیات جریان مقاومت، هاشمی رفسنجانی درباره انتفاضه فلسطین و نتایج آن، گفت‌وگوهای جداگانه‌ای با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب و محسن رضایی داشته است.

متن این گفت‌وگوها که مربوط به خاطرات روز ۱۹ مهر ۱۳۷۹ است، بدین شرح است: «آقای محسن رضایی [دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام] آمد. گفت که انتفاضه فلسطین، ماندنی و طولانی است و به داخل اراضی اصلی اسرائیل سرایت کرده و نیروی زمینی اسرائیل، روحیه جنگ ندارد و مهاجرت به اسرائیل کم شده و مهاجرت معکوس پیش‌ آمده؛ در شمال اسرائیل، وضع بدتر است. اعلان تأسیس نهضت بین‌المللی علیه صهیونیسم‌ کرده‌ که‌ کار نپخته‌ای‌ است. شب، میهمان رهبری بودم. ایشان هم معتقد است انتفاضه طولانی خواهد شد و سرانجام به پیروزی خواهد رسید».

یادآور می‌شود، انتفاضه دوم مردم فلسطین علیه اشغالگران قدس شریف، در روز ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۰ (۶ مهر ۱۳۷۹) در پاسخ به بی‌حرمتی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی آغاز شد و پس از آن رژیم اشغالگر از هوا و دریا به غزه هجوم برد و چند هزار نفر از فلسطینی‌ها را به شهادت رسانده و به اسارت گرفت.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *