چرا بایدن به دیدار نخست‌وزیر رژیم کودک‌کُش رفت؟

چرا بایدن به دیدار نخست‌وزیر رژیم کودک‌کُش رفت؟

بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نیازمند حمایت لابی صهیونیسم است، به نظر نمی‌آید آمریکا سیاست گسترش جنگ را در دستور کار داشته باشد، بلکه با اعلام حمایت از رژیم صهیونیستی مایل است مانع حرکت‌های آتی مقاومت در برابر این رژیم و برافروخته شدن بیشتر آتش جنگ در منطقه شود.

چرا بایدن به دیدار نخست‌وزیر رژیم کودک‌کُش رفت؟

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای حمایت از جنایت های رژیم صهیونیستی وارد سرزمین های اشغالی شد و قرار است با سران صهیونیست ازجمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم دیدار کند.

نتانیاهو شخصاً در فرودگاه از بایدن استقبال کرد. رئیس‌جمهور آمریکا در بدو ورود به سرزمین های اشغالی گفت: می‌خواستم به اینجا بیایم تا صهیونیست ها و کل دنیا بدانند ما در کنار تل آویو هستیم.

مسعود ادریسی، تحلیلگر سیاست خارجی درباره اهداف سفر جو بایدن به اراضی اشغالی به «راهبرد معاصر» گفت: یکی از مهم ترین دلایل سفر رئیس جمهور آمریکا به اراضی اشغالی ارسال این پیام به افکار عمومی جهان است که واشنگتن همچنان خود را حامی همه جانبه رژیم صهیونیستی می‌داند و از رژیم اشغالگر با وجود تکرار جنایت‌ها و نسل‌کشی‌هایش دفاع می‌کند.

وی افزود: با وجود اینکه در بحران غزه افکار عمومی جهان علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی است و مسلمانان و حتی غیر مسلمانان در اقصی نقاط جهان ازجمله آمریکا علیه این رژیم یک صدا فریاد می‌زنند و خواهان پایان غصب اراضی اشغالی و کشتار زنان کودکان هستند، اما بایدن با سفر خود به دنبال اعلام حمایت از رژیم صهیونیستی است.

تحلیلگر سیاست خارجی عنوان کرد: امروز رژیم صهیونیستی به خوبی می داند بایدن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در آمریکا نیازمند حمایت لابی صهیونیزم است، بنابراین نیاز متقابلی میان دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی در مباحث حمایتی وجود دارد که باعث سفر بایدن به سرزمین‌های اشغالی شده است.

ادریسی درباره نوع حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی گفت: با وجود اینکه آمریکا مدعی حمایت‌های زیادی از صهیونیست‌هاست و اینگونه به افکار عمومی و لابی صهیونیسم القا می‌کند که پشت آنها را خالی نمی‌کند، اما حمایت‌ها بیشتر لفظی بوده است.

وی توضیح داد: دولت آمریکا برای دلخوشی بیشتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی تسلیحات نظامی به منطقه ارسال کرده است تا پیام بازدارنده ای به جبهه مقاومت بدهد، در حالی که باور پذیر نیست آمریکایی‌ها با وجود ادعاهایشان، در صورت حمله همه جانبه نیروهای مقاومت به سرزمین‌های اشغالی وارد عمل شوند و به صورت نظامی در جنگ میان نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی شرکت کنند.

ادریسی گفت: آمریکا مایل به گسترش جنگ و درگیری در منطقه نیست و خود نیز وارد جنگ نمی‌شود، زیرا می‌داند در صورت درگیری مستقیم با نیروهای مقاومت ضربه پذیر و نگران پیامدهای گسترش جنگ در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است؛ بنابراین تلاش می‌کند علاوه بر حمایت‌های لفظی از رژیم صهیونیستی مانع کشیده شدن جنگ به سایر جبهه‌ها و درنهایت منطقه غرب آسیا شود.

کارشناس مسائل سیاست خارجی عنوان کرد: به نظر نمی‌آید آمریکا سیاست گسترش جنگ را در دستور کار داشته باشد، بلکه با اعلام حمایت از رژیم صهیونیستی مایل است مانع حرکت‌های آتی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و برافروخته شدن بیشتر آتش جنگ در منطقه شود.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *