چند خط در گوشی درباره حال این روزهای قدس

چند خط در گوشی درباره حال این روزهای قدس

روزی در قدس نماز خواهیم خواند و خواب‌های زیبایمان را در روز پیروزی بر لشگر شیطان تعبیر خواهیم کرد و همه این خبر را خواهند شنید که خدا «قدس» را آزاد کرد.

چند خط در گوشی درباره حال این روزهای قدس

گروه زندگی: بخوانید جمله فعلیه ماضی بعید بعید: ابراهیم در حبرون نزدیکی بیت‌المقدس به خاک سپرده شد و موسی قدم به طور سینا گذاشت و در آنجا اقامت کرد و عیسی از مادری پاک مریم مقدس در سرزمین بیت‌المقدس به‌ دنیا آمد و محمد (ص)…

جمله اسمیه می‌شود: در وصف آخرین پیامبر الهی… محمد (ص) خاتم الانبیا شد. پیامبر به سوی مسجدالاقصی نماز خواند و قدس اولین قبله‌گاه مسلمانان شد. محمد (ص) شبی از شب‌ها از مسجدالحرام به سمت مسجدالاقصی و بعد به سمت آسمان عروج کرد تا جایی که هیچ انسانی آن را درک نکرده بود و هیچ فرشته‌ای حتی جبرئیل پا بدان جا نگذاشته بود.

«سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَ‌یٰ بِعَبْدِهِ لَیلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَ‌امِ إِلَی الْمَسْجِدِ الْأَقْصَی الَّذِی بَارَ‌کْنَا حَوْلَهُ لِنُرِ‌یهُ مِنْ آیاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ‌»؛ منزّه است آن خدایی‌ که بنده‌اش را شبانگاهی از مسجد الحرام به سوی مسجد الاقصی که پیرامون آن را برکت داده‌ایم، سیر داد تا از نشانه‌های خود به او بنمایانیم که او همان شنوای بیناست.(اسراء، آیه ۱)

خداوند همه پیامبرانش را از روی قاعده لطف و قاعده عدل بر زمینیان فرستاد. همه انبیا بشارت آخرین منجی را به پیروانشان دادند تا زمان، زمان محمد (ص) شود. محمد (ص) پیامبر شد، پیامبری که دینی همانند موسی و عیسی آورد به معنای اتم و اکمل و دین آنان را کامل کرد شایسته مردم آخرالزمان. بیت‌المقدس، مکانی برای همه ادیان، به ویژه دین خاتم، اسلام.

جمله پرسشی: نمی‌دانم صهیونیست، از کجا زاده شد؟ دست ناپاک کدام قدرت او را پرورش داد؟ چگونه این نطفه ناپاک شد بلای جان مسلمانان و همه جهانیان؟ اما پیر جماران گفت: مسلمانان می‌توانند او را از بین ببرند. فرمود: اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد چیزی به نام اسرائیل باقی نمی‌ماند. جمعه آخر ماه رمضان را «روز قدس» نامید و همه مسلمانان او را ارج نهادند. سنت حسنه‌ای که تاکنون و انشاالله تا زمان ظهور پابرجا خواهد ماند.


بالاخره خواهیم خواند: «قدس را خدا آزاد کرد»

جمله استمراری: امام خامنه‌ای فرمودند: اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. مسأله فلسطین مسأله اول بین‌المللی اسلام است. (سخنرانی در جمع بسیجیان سال ۱۳۷۹). ایشان دستور کار می‌دهد: بزرگ‌ترین وظیفه ملت و دولت‌ها و همه ملت‌های اسلامی، حمایت از مبارزات علیه اسرائیل است. او را غده سرطانی نامیدند که از طریق همین مبارزات این غده، ریشه کن خواهد‌شد. (پیام به مناسبت‌ اولین سالگرد امام (ره)).

جمله زمان حال می‌شود: به حرمت دین مبین اسلام که برای صلح و آرامش و اعتلای همه ابناء بشر آمده‌ است. به حرمت تلاش مردان و زنان پیکارو مبارزه و رهبران دینی مسلمانان. به حرمت زمان‌هایی که برای عزت و آبروی اسلام صرف شد. به حرمت مکان‌هایی که خدا آنان را مبارک کرد. به حرمت خون انسان‌های شریفی از هر نژاد و هر قبیله و از هر کشوری که مظلومانه ریخته‌ شد. خواه این خون خون‌حاج قاسم سلیمانی از ایران باشد یا خون ابومهدی المهندس از عراق یا خون جهاد و عماد مغنیه از لبنان. به حرمت همه خوبی‌ها قدس در دستان فرزندان ابراهیم خواهد بود.

جمله آینده بسیار نزدیک: إن‌شاءالله روزی در قدس نماز خواهیم خواند و خواب‌های زیبایمان را در روز زیبای پیروزی بر جنود شیطان تعبیر خواهیم کرد.

در آخر… جمله خبری می‌شود: قدس آزاد خواهد شد.

یادداشت از؛ فاطمه میری‌طایفه‌فرد

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *