یک سال دروغ در شبکه‌ای که خودش را پربیننده‌ترین می‌داند

یک سال دروغ در شبکه‌ای که خودش را پربیننده‌ترین می‌داند

ایران اینترنشنال با استناد به نظرسنجی موسسه‌ای که رئیسش پایه ثابت حضور در این شبکه است، خودش را پربیننده‌ترین رسانه معرفی کرده؛ رسانه‌ای که در سال گذشته دروغ‌های بی‌شماری منتشر کرده است.

یک سال دروغ در شبکه‌ای که خودش را پربیننده‌ترین می‌داند

از شایعه تا واقعیت: ایران اینترنشنال درحالی با استناد به یک نظرسنجی که صاحب موسسه‌اش از چهره های سرشناس ضدانقلاب و پای ثابت شبکه اینترنشنال است، خودش را پربیننده ترین رسانه در میان ایرانیان معرفی کرده که فارغ از صحت و سقم و سوءگیری نظرسنجی و جامعه آماری که بعدا به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد، این رسانه در بین ایرانیان به دروغ پردازی، تجزیه طلبی و غیرمعتبر بودن مشهور است.

از سوی دیگر ایران اینترنشنال که این روزها با استعفای سیما ثابت مجری باسابقه‌اش به دلیل آن چه حفظ کرامت انسانی! عنوان کرده و فایل لو رفته از گوشی بابک اسحاقی خبرنگارش در اراضی اشغالی که در آن به مردم ایران توهین می‌کند درگیر حواشی زیادی شده، سال گذشته پای ثابت دروغ‌های رسانه‌ای بود.


توییت خداحافظی سیما ثابت

این رسانه به همراه ۴ رسانه ضدایرانی دیگر (بی‌بی‌سی فارسی، منوتو، صدای امریکا، رادیو فردا) تنها در بازه زمانی ۲۳ شهریور تا ۹ آبان (۴۶ روز) بیش از ۳۸ هزار دروغ را درباره حوادث سال ۱۴۰۱ ایران منتشر کردند(توضیحات بیشتر را اینجا بخوانید). به همین بهانه نگاهی به مهمترین دروغ‌های این رسانه انداخته ایم:

* دروغ درباره سلامتی رهبر انقلاب

یکی از اولین دروغ‌هایی که سال گذشته مطرح شد و رسانه‌هایی مانند ایران اینترنشنال بدون کوچکترین بررسی آن را به نقل از نیویورک‌تایمز منتشر کردند، دروغ بیماری حضرت آیت الله خامنه‌ای و بستری بودن ایشان بود. این رسانه‌ها درحالی مدعی بستری شدنرهبر انقلاب شدند که معظم‌له چند روز بعد در اولین دیدار با دانشجویان با صحت کامل شرکت کردند واین دروغ برملا شد(اینجا را بخوانید).

* دروغ ضرب و شتم مهسا امینی

پس از انتشار خبر فوت مهسا امینی دختر جوانی که در یکی از سالن‌های نیروی انتظامی دچار حمله قلبی شد، ایران اینترنشنال هم یکی از اولین رسانه‌هایی بود که دروغ ضرب و شتم مهسا امینی را منتشر کرد.

این دروغ درحالی بود که پدر مهسا امینی خودش عدم جای ضربه در سر مهسا را تایید کرده بود.

اما عده‌ای پارا فراتر گذاشتند و در ادعایی شاخدار مدعی شدند از آن جایی که وی جز اقلیت های قومی بوده و زمانی که در ماشین گشت ارشاد شروع به صحبت کردن کرده لهجه‌ کُردی‌اش مشخص شده و این دلیل فوت وی بوده است!

این دروغ هم درحالی بود که فیلم لحظه ورود مهسا امینی به مقر پلیس و لحظه برهم خوردن تعادل وی منتشر شد و واقعیت را نشان داد.

* دروغ مشخص بودن جای ضربه در سی‌تی اسکن مهسا امینی

در ادامه دروغ پردازی های ضدانقلاب، شبکه اینترنشنال عکسی از سی‌تی اسکن مهسا امینی را منتشر کرد و مدعی شد که «سی‌تی اسکن مهسا نشانگر شکستگی جمجمه، خون‌ریزی و ادم مغزی است».


دروغ اینترنشنال درباره نشانه های خونریزی در سی تی اسکن مهسا امینی

اما پیگیری‌های خبرنگار فارس از مراجع ذیربط نشان داد هرچند تصاویر سیتی‌اسکن منتشر شده مربوط به مرحوم مهسا امینی است اما هیچ شواهدی از ضربه به سر و خونریزی در این تصاویر به چشم نمی‌خورد.

از سوی دیگر به تازگی و پس از یک سال «رضا بهروز» متخصص بیماری‌های عروق مغزی در دانشگاه تگزاس سن آنتونیو که از جمله کارشناسان شبکه ایران اینترنشنال بوده و برای موارد کارشناسی در حوزه مغز و اعصاب مهمان این شبکه معاند می‌شده، افشا کرده است که هیچ علائمی از برخورد و ضربه در عکس سی تی اسکن مربوط به مهسا امینی نبوده است. وی در توییتی نوشت: در اواخر ماه سپتامبر، ایران اینترنشنال با من تماس گرفت تا در مورد سی‌تی اسکن نظر بدهم و مصاحبه کنم. تصویر را با دقت نگاه کردم. سی‌تی اسکن نرمال بود. یک نقص جمجمه مربوط به استخوان تمپورال راست وجود داشت که شبیه محل جراحی قبلی مغز بود. می‌دانستم که پدر مهسا منکر جراحی مغز یا ضربه قبلی به سر مهسا شده بود. تنها نتیجه منطقی این بود که تصاویر متعلق به شخص دیگری بود که با نام مهسا امینی به ایران اینترنشنال ارسال شده بود.

شهرام ماکویی، یکی دیگر از چهره‌های جریان برانداز که او نیز پزشک است، به ادامه افشاگری علیه دروغ بزرگ اینترنشنال پرداخت و نوشت: «من هم وقتى این CT را دیدم، هیچ چیز خارق‌العاده‌اى در آن ندیدم و دقیقا همین فکر را کردم که باید متعلق به شخص دیگرى باشد، ولى من هم سکوت کردم، زیرا در آن لحظات و روزهاى بسیار حساس، نمی‌خواستم تولید حاشیه یا دستاویز بکنم که حواس‌ها منحرف بشود.»

* کشته‌سازی این بار در اردبیل

در ادامه سناریوی کشته سازی، توسط شبکه ایران اینترنشنال، این رسانه مدعی شد دختری به نام آی‌تک یا اسرا در حادثه مدرسه‌ای در اردبیل کشته شده است. این رسانه‌ مدعی شد علت وقوع حادثه و درگیری با دانش‌آموزان، اجرای اجباری سرود سلام فرمانده بوده است.

علاوه بر اینکه باید گفت سلام فرمانده یک سرود برای کودکان هست و حضور دختران دبیرستانی در آن معمول نیست، سال هاست مدارس در ایران پنج شنبه‌ها تعطیل است.

همچنین اسرا پناهی که اینترنشنال مدعی شده وی دانش آموز دبیرستان شاهد اردبیل دروغ بوده و وی دانش آموز دبیرستان سبلان اردبیل بوده که در روز چهارشنبه و یک روز پیش از اتفاقات ادعایی ضدانقلاب فوت کرده بود.

صحبت های برادر و عموی اسرا پناهی هم دروغ‌های ضدانقلاب را برملا کرد.

همچنین آی تک رضایی هم که ضدانقلاب از او به عنوان کشته اغتشاشات پاییز نام می‌بردند فردی بود که چندماه قبل از آن در خرداد ماه جان باخته بود.


خبر فوت آینک رضایی که چندماه قبل از شروه اغتشاشات در رسانه ها منتشر شده بود

* نمادسازی دروغی اینترنشنال با مطلب قدیمی

تیرماه سال گذشته تصویری در فضای مجازی از دستگیری یک سارق و بستن وی به یک تیر برق دل خیابان منتشر شد، تصویری که رسانه‌هایی مانند اینترنشنال هم آن را منتشر کرد.


خبر قدیمی مربوط به برخورد با یکی از اراذل

اما در بحبوحه اغتشاشات این رسانه ها تصویر قدیمی را که مربوط به یکی از اراذل بود را با عنوان برخور با خدانور لجعه ای معترض اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ منتشر کردند تا این حرکت را به یک نماد تبدیل کنند.

* کشته سازی از فوتی یک تصادف

اوایل آذرماه بود که ایران اینترنشنال مدعی کشته شدن جوانی به نام مهدی کابلی در گرکان بر اثر باتون ماموران شدند.

پدر وی در گفت و گویی، ادعای رسانه‌های معاند را رد و اعلام کرد که فرزندش در حادثه تصادف موتور سیکلت فوت کرده است. موضوعی که پسرخاله وی هم در صفحه اینستاگرامش به آن اشاره کرده بود.


استوری پسرخاله مهدی کابلی

همچنین اظهارات شاهدان و صورتجلسه اورژانس، فوت مهدی کابلی به دلیل تصادف با موتورسیکلت در زیرگذر دخانیات گرگان را تاکید می کند.

* آبرویی که آرمیتا عباسی از اینترنشنال برد

ایران اینترنشنال برای اینکه از قافله ضدانقللاب عقب نماند، با تکرار ادعاهایی از اعتصاب خشک آرمیتا عباسی، تراشیدن موهای سر، شکنجه های شدید و کشیدن ناخن را مطرح کردند.

ادعای تجاوز و خونریزی ناشی از این اتفاق بارها توسط مادر آرمیتا و همچنین با اسناد پزشکی رد شد(اینجا) اما با آزاد شدن وی در ۱۹ بهمن با بدنی سالم، موها و ناخن‌‌های بلند همه دروغ‌های اینترنشنال رو شد.


آزادی آرمیتا عباسی

* دروغ بزرگ و شاخدار ایران اینترنشنال با ادعای زندانی به کما رفته

«حسن فیروزی» یکی دیگر از چهره‌هایی بود که رسانه‌هایی مانند اینترنشنال با حمایت از وی، مدعی شدند که وی به اتهام محاربه بازداشت و در زندان اوین مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته و به زودی قرار است که حکم اعدام وی اجرا شود، آن ها مدعی شدند که وی حتی بر اثر شکنجه به کما رفته است.

این رسانه‌ها برای اثرگذاری روی افکار عمومی و جنایتکار نشان دادن جمهوری اسلامی، حتی فایل صوتی از وی را منتشر کردند که در آن فایل حسن فیروزی می‌گفت: «کاری کنید که دخترم را یک بار ببینم. من چه امضا بکنم و چه نکنم مرا می‌کشند. دلم می‌خواهد آخرین بار دخترم را ببینم. فقط ۱۸روز دیدمش و خیلی دلم برای دخترم تنگ شده و تنها آرزویم این هست، قبل از اینکه بلایی سرم بیاورند دخترم را ببینم.»

تمام این ادعاها درحالی مطرح شد که بررسی‌های دقیق صورت گرفته نشان داد فردی به نام «حسن فیروزی» با جرائم ذکر شده نه تنها حکم محکومیت و کیفرخواست و قرار طی ماههای گذشته، ندارد بلکه در هیچ کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نبوده است. در ادامه بررسی‌ها، رد «حسن فیروزی» را در حال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و بامداد ۵ بهمن ماه سال جاری با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل کردند، در اولین اظهارات خود بیان کرد: من حتی یک روز هم در پی حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده‌ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ گاه تحت شکنجه قرار نگرفته‌ام.


لحظه دستگیری حسن فیروزی در حال فرار از کشور

وی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را خودم تهیه می‌کردم و به درخواست مدیران کانال و یک شبکه رسانه‌ای معاند تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه های مجازی به صورت گسترده منتشر شده بود، مدیران رسانه‌ای که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواستند تا دستورات و خواسته‌ هایشان را اجرا کنم.

*دروغ گردن و انگشتان شکسته توماج صالحی!

پس از دستگیری توماج صالحی در اغتشاشات اخیر، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان شروع به سنارسیو سازی کردند. ان ها مدعی شدند که توماج مورد ضرب و شتم قرار گرفته و حتی گردن انگشتان دستش توسط ماموران شکسته شده.


دروغ گردن شکسته توماج صالحی

اما فیلمی از او منتشر شد که نشان داد همه اخبار رسانه‌های معاند، دروغ سازی بود.

* تجریه طلبی؛ دستورکار اینترنشنال

۱۶ آبان سال ۱۴۰۱ یک فایل صوتی از صحبت‌های «رعنا رحیم‌پور» خبرنگار بی‌بی‌سی منتشر شد که در آن وی به‌نحو بی‌پرده‌ای از هدف تکه تکه و تجزیه شدن ایران خبر می‌دهد و تأکید می‌کند که هدف پشت‌پرده آشوب‌طلبی‌ها نه دموکراسی، بلکه تجزیه است.او مشخصاً خبر می‌دهد که در رسانه سعودی ایران اینترنشنال ابلاغ شده است که فقط با رهبران احزاب {تجزیه‌طلب} گفت‌وگو و به آنها تریبون داده شود.البته مدتی بعد که رحیم‌پور به دلیل این اظهارنظر از بی‌بی سی به صورت محترمانه! اخراج شد.

همچنین در پیمایشی که روی برنامه‌های ایران اینترننشنال در مدت ۵۰ روز اغتشاشات انجام شد، نشان داد، قریب ۲۵ چهره‌ تجزیه‌طلب بیش از ۱۲۰ بار در این شبکه پای تریبون آمده و صحبت کرده‌اند.

نگاهی به مهمانان ایران اینترنشنال نیز در آن زمان لیستی از تجزیه طلبان را نشان می‌دهد. عبدالله مهتدی دبیرکل گروهک تروریستی کومله، مصطفی هجری دبیرکل حزب دموکرات کردستان، ناصر بولیدی، دبیرکل حزب تجزیه‌طلب مردم بلوچستان/ سربازی تجزیه طلب بلوچ، سلیمانی تجزیه طلب پانترک، اردبیلی تجزیه طلب پانترک، سیلاوی تجزیه‌طلب پان‌عرب، صالح کامرانی سرکرده گروهک تروریستی تجزیه طلب، ابراهیم کیانی از عوامل شبکه کلمه، کمانگر تجزیه طلب کُرد، مونا سیلاوی حزب تضامنی دموکرات اهواز(عربستان) تنها نمونه ای مهمانان ایران اینترنشنال بودند که برنامه های خود برای تجزیه ایران را در این شبکه ها تشریح کردند.


حضور چهره‌های تجزیه ‌طلب در اینترنشنال

حتی خبرنگار ایران اینترنشنال حتی برای رسمیت بخشیدن به پرچم تجزیه‌طلبان و و حزب دموکرات کردستان به میان تروریست‌های کومله ها رفت و در نشست خبری آن‌ها حاضر شد.


خبرنگار اینتنرنشنال در نشست‌خبری تجزیه‌طلبان

البته می توان در کنار این‌ اقدامات تجزیه‌طلبانه، دروغ‌های آشکار، تحریف‌ها و تقطیع‌های سخنان مقامات کشور را هم اضافه کرد؛ تحریف سخنان رهبر انقلاب، تحریف سخنان رئیس‌جمهور، فرمانده ارتش، تحریف سخنان فرمانده فراجا، بازداشت عکاسان خبری بخشی از این شیطنت‌های اینترنشنال به حساب می آید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *