ابزارهای هوش مصنوعی| هوش مصنوعی محتوای پی‌دی‌اف را برایتان تحلیل می‌کند

ابزارهای هوش مصنوعی| هوش مصنوعی محتوای پی‌دی‌اف را برایتان تحلیل می‌کند

گاهی پیش می‌آید که حوصله خواندن تمام مقاله موجود در یک پی دی اف را نداشته یا در مورد آن سوالاتی داشته باشید؛ برای اینکار می‌توان یک ابزار هوش مصنوعی جذاب وجود دارد.

ابزارهای هوش مصنوعی| هوش مصنوعی محتوای پی‌دی‌اف را برایتان تحلیل می‌کند

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس، به نظر می رسد با ظهور چت‌جی‌پی‌تی در پایان سال 2022، دوره جدیدی توسط آن ایجاد شده است . اکنون چت‌ پی‌دی‌اف(ChatPDF) با استفاده از چت جی پی تی به شما امکان می دهد با یک فایل پی‌دی‌اف مکالمه کنید. این به خواندن پی‌دی‌اف با استفاده از چت جی پی تی و درک و تجزیه و تحلیل فایل های پی‌دی‌اف کمک می‌کند.

چت‌ پی‌دی‌اف یکی از ابزارهای جدید در سری ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی است. به زبان ساده، می‌توانید هر پی‌دی‌اف را با اطلاعات متنی آپلود کنید و از آن بخواهید که آن را برای شما خلاصه کند، درباره متن نوشته شده سؤال بپرسد، آن را به زبان دیگری ترجمه و یا یک پاراگراف جمله خاص را پیدا کند.

چت‌ پی‌دی‌اف نه تنها سرگرم کننده بلکه به طرز شگفت انگیزی مفید است. اگر دانشجو هستید، می‌توانید یک مقاله پژوهشی و سؤالات مربوط به آن را برای یادگیری جامع‌تر بارگذاری کنید. می توانید یک قرارداد حقوقی را آپلود کنید و از آن بخواهید که به زبان انگلیسی ساده و بدون تمام اصطلاحات و بسیاری موارد دیگر آن توضیح دهد.

این راهنما به شما کمک می کند دقیقاً کارهایی را که می توانید با چت‌ پی‌دی‌اف انجام دهید بیاموزید.

چت‌ پی‌دی‌اف چیست؟

چت‌ پی‌دی‌اف یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که پی‌دی‌اف ها را به عنوان ورودی می پذیرد و می تواند خلاصه کند، به سؤالات پاسخ دهد، یک متن یا پاراگراف خاص را پیدا کند و قادر به ترجمه پی‌دی‌اف است.

می توانید یک کتاب درسی، قرارداد حقوقی، مقالات تحقیقاتی، کتابچه های راهنما و مقالات را در آن بارگذاری کنید. به عبارت ساده، اگر یک سند مکتوب است، می توانید آن را آپلود کنید.

حتی می‌توانید درباره یک موضوع سؤال بپرسید، از چت‌ پی‌دی‌اف بخواهید که برای یک کودک 5 ساله آن را توضیح دهد، آن را به هر زبان دیگری ترجمه و یک موضوع یا جمله خاص از کل کتاب پیدا کنید.

با این حال، تاکنون حداکثر حجم فایل قابل آپلود در آن 30 مگابایت است و چت‌ پی‌دی‌اف فایل های پی‌دی‌اف بزرگتر از آن را نمی پذیرد.

چت‌ پی‌دی‌اف چه تفاوتی با چت‌جی‌پی‌تی دارد؟

مدل GPT 4.0 دارای محدودیت توکن 32هزار و400 توکن است که تقریباً به 130هزار کلمه را ترجمه می کند. اگر مدل GPT 3.5 را در نظر بگیریم، محدودیت توکن 4هزار و97 است. این محدودیت توکن برای ورودی+خروجی است.

با این حال، چت‌ پی‌دی‌اف آن محدودیت را ندارد. شما می‌توانید فایل‌های پی‌دی‌اف با حجم حداکثر 30 مگابایت را آپلود کنید و چت‌ پی‌دی‌اف به راحتی می‌تواند عملکردهای گفته شده را انجام دهد. می توان این انتظار را هم داشت که این ابزار در آینده تصاویر را هم تفسیر کند.

چگونه از چت‌ پی‌دی‌اف استفاده کنیم؟

استفاده از چت‌ پی‌دی‌اف واقعا ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیوند آن پی‌دی‌اف را آپلود کنید.

ابتدا به www.chatpdf.com سر بزنید. سپس روی گزینه My account کلیک کنید تا وارد شوید. چت‌ پی‌دی‌اف فقط از ورود به سیستم با استفاده از سرویس‌های گوگل پشتیبانی می‌کند.

توجه داشته باشید که ورود به سیستم کمک می کند تا سابقه چت خود را ذخیره کنید. با این حال، الزامی نیست. با این کار یک پنجره مرورگر جداگانه روی صفحه نمایش شما باز می شود. با استفاده از اعتبار حساب گوگل خود وارد شوید.

اگر پیوندی به پی‌دی‌اف دارید، روی گزینه « From URL» کلیک و سپس لینک فایل پی‌دی‌اف را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که فایل پی‌دی‌اف در دسترس عموم است، در غیر این صورت، نمی تواند فایل را برای پردازش آن در سرورهای خود آپلود کند. پس از وارد کردن URL، روی « Go get it» کلیک کنید.

پس از پردازش پی‌دی‌اف، پنجره ای مانند چت‌جی‌پی‌تی باز می شود. چت‌ پی‌دی‌اف به طور خودکار یک خلاصه سریع از پی‌دی‌اف آپلود شده را ایجاد می کند و همچنین برخی از سوالاتی که ممکن است در مورد آن داشته باشید را پیشنهاد می کند. می توانید روی سوالات کلیک کنید تا به آنها پاسخ دهید.

برای شروع یک چت جدید، می توانید یک فایل پی‌دی‌اف را در گوشه سمت چپ بالا بکشید و رها کنید یا می توانید روی گزینه چت جدید کلیک کنید و یک پی‌دی‌اف را از رایانه خود آپلود کنید. توجه داشته باشید که چت موجود شما به نوار کناری منتقل می شود و هر زمان که بخواهید می توانید به راحتی با کلیک روی آن جابجا شوید. سابقه چت شما از بین نخواهد رفت.

اگر می‌خواهید به صفحه اصلی بازگردید، روی « Home» از گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید.

می‌توانید تمام چت‌های خود را در بخش « My Chats» پیدا کنید. به یاد داشته باشید که تاریخچه چت فقط در صورت ورود به سیستم حفظ می شود.

کنترل های چت

چت‌ پی‌دی‌اف همچنین به شما امکان اشتراک گذاری، تغییر نام، صادرات، تنظیم مجدد و حذف چت را می دهد.

برای اشتراک گذاری یک چت، از موضوع چت، روی نماد Share کلیک کنید.

چت‌ پی‌دی‌اف یک پیوند برای کل چت ایجاد می کند. روی گزینه Copy link کلیک کنید و آن را با هر کسی که فکر می کنید مفید است به اشتراک بگذارید. این کار مکالمه کاملی را که تا آن زمان با چت‌ پی‌دی‌اف داشته اید به اشتراک می گذارد. کسی که چت را با او به اشتراک گذاشتید همچنین گزینه ای برای شروع مکالمه خواهد داشت.

برای تغییر نام یک چت، برای ادامه روی نماد Rename کلیک کنید. پس از آن، نام را وارد کرده و برای تغییر روی OK کلیک کنید.

برای انتقال یک چت، روی نماد Download کلیک کنید. با این کار یک پنجره File Explorer باز می شود.

به دایرکتوری دانلودهای دلخواه خود بروید و برای دانلود روی «save» کلیک کنید. فایل در قالب فایل TXT صادر می شود.

برای ریست یا حذف یک چت، به ترتیب روی نماد پیکان دایره‌ای یا نماد سطل زباله کلیک کنید. ریست یک چت تمام مکالمه را پاک می کند، در حالی که حذف، چت را پاک و همچنین پی دی اف را دور می اندازد و شما را به صفحه اصلی باز می گرداند.

تمام، اینها همه عملکردهایی هستند که می توانید برای مکالمه خود در چت‌ پی‌دی‌اف انجام دهید.

چت‌ پی‌دی‌اف در مواقعی که مجبورید مقدار زیادی متن را غربال کنید، می تواند واقعا مفید باشد و به شما کمک کند یک موضوع خاص را پیدا کنید، یک پی‌دی‌اف را خلاصه یا موضوع را به زبان ساده تر درک کنید و همچنین می توانید در مورد آن سوال بپرسید.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *