ابعاد تحریف بزرگ رسانه‌ای صهیونیست‌ها در جنگ اخیر

ابعاد تحریف بزرگ رسانه‌ای صهیونیست‌ها در جنگ اخیر

در آینده‌ای نزدیک، شکل‌گیری اعتراضات اعضای کابینه نتانیاهو نسبت به استیصال دوباره در برابر جریان مقاومت، بسیاری از حقایقی که امروز به صورت هدفمند توسط رسانه‌های غربی و صهیونیستی سانسور می‌شود را آشکار خواهد کرد.

ابعاد تحریف بزرگ رسانه‌ای صهیونیست‌ها در جنگ اخیر

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- نورنیوز نوشت: چهار روز از حملات گسترده رژیم صهیونیستی به غزه می‌گذرد اما با وجود شهادت تعدادی از فرماندهان جهاد اسلامی، بر خلاف آنچه نتانیاهو هدف‌گذاری کرده بود، این اراضی اشغالی است که همچنان در التهاب مزمن به سر می‌برد.

هزاران شهرک‌نشین در مناطق اشغالی محل سکونت خود را تخلیه کرده و ساکنان تل‌آویو و حیفا نیز لحظه‌ای از ترس فرود موشک‌های قسام و عبور آنها از سامانه گنبد آهنین آرام و قرار ندارند!

در چنین شرایطی، از نتانیاهو گرفته تا «یوآو گالانت» که به زعم خود می‌خواستند از رهگذر حملات اخیر اولا فشار را از داخل به بیرون منتقل کرده و ثانیا «وحدت» شکل گرفته در میان گروه‌های مقاومت را با اختلاف‌افکنی میان جهاد و حماس بر هم بزنند، حالا از واسطه‌گران مصری و حتی سازمان ملل متحد خواسته‌اند تا هر چه سریع‌تر جهاد اسلامی را وادار به انعقاد توافق آتش‌بس با صهیونیست‌ها کنند.

در مقابل، گروه‌های مقاومت از پاسخ بسیار سخت و جبران‌ناپذیر خود سخن می‌گویند، پاسخ اجتناب‌ناپذیری که نه تنها کابینه نتانیاهو، بلکه موجودیت نامشروع رژیم صهیونیستی را نیز هدف خود قرار خواهد داد.

از آن سو اما؛ جریان رسانه‌ای صهیونیست برای روایت‌سازی از تجاوز به نوار غزه به نفع خود و فضاسازی پیرامون پاسخ نیروهای مقاومت فلسطین، تلاش تمام عیاری را به کار بسته است.

این روایت‌سازی کاذب بارها در گلوگاه‌های زمانی خاص و با هدایت مشترک رسانه‌های صهیونیستی، آمریکایی و اروپایی صورت می‌گیرد و هدف از آن، جلوگیری از انتشار مصادیق آسیب‌پذیری رژیم اشغال‌گر قدس نزد افکار عمومی دنیاست.

در این منظومه‌ی وارونه، «دروغ محض» جای «واقعیات میدانی» را گرفته و حتی دیگر به صرف «اغراق» نیز بسنده نمی‌شود!

در سال 2021 میلادی و در جریان تجاوز نظامی صهیونیست‌ها به نوار غزه، هزاران موشک مقاومت بر اراضی اشغالی فرود آمد اما رسانه‌های غربی و صهیونیستی، تلفات گسترده صهیونیست‌ها را کتمان کرده و حتی التماس نتانیاهو برای انعقاد آتش‌بس با گروه‌های مقاومت را مصداق دیپلماسی پویای تل‌آویو معرفی کردند.

این تصویرسازی تکراری و نخ‌نما اما طی ماه‌های اخیر اصالت خود را نزد افکار عمومی دنیا از دست داده و بروز اعتراضات گسترده در اراضی اشغالی و افشاگری ژنرال‌های صهیونیستی از چندپارگی در ارتش این رژیم و فراتر از آن، مشاهده عینی مواضع افرادی مانند نتانیاهو، گالانت، بن‌گویر و اسموتریچ در خصوص تحولات منطقه و نظام بین‌الملل، جایی برای پذیرش بازی دروغین رسانه‌ای و تبلیغاتی صهیونیست‌ها باقی نگذاشته است.

اکنون رژیم اشغالگر قدس با دو ترس هم‌زمان مواجه است: یکی ترس از حملات فوری جهاد اسلامی و دیگری، ترس از تشدید روند امنیت‌زدایی از اراضی اشغالی با عملیات‌های شهادت‌طلبانه به ویژه در کرانه باختری، که البته ترس از تشدید انزوای منطقه‌ای و بین‌المللی را نیز باید به این فهرست اضافه کرد.

این دو ترس واقعی اما هیچ یک جایی در روند اطلاع‌رسانی و تحلیل رسانه‌های جنگ‌طلب غربی و صهیونیستی در قبال حوادث غزه، رفح و کرانه باختری ندارند.

در این میان البته انتشار تصاویر ویدئویی گسترده از فرار سراسیمه صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها از ترس حملات راکتی در شبکه‌های اجتماعی، جایی برای مانور تل‌آویو در این بازی باقی نخواهد گذاشت.

ضمن آنکه در آینده‌ای نزدیک، شکل‌گیری اعتراضات اعضای کابینه نتانیاهو نسبت به استیصال دوباره در برابر جریان مقاومت، بسیاری از حقایقی که امروز به صورت هدف‌مند توسط رسانه‌های غربی و صهیونیستی سانسور می‌شود را آشکار خواهد کرد.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *