اردوغان: پایان نتانیاهو نزدیک شده است

اردوغان: پایان نتانیاهو نزدیک شده است

رئیس جمهور ترکیه گفت: اسرائیل یک رژیم تروریستی است و شخصی که بر آن حکومت می‌کند باعث قیام اسرائیلی‌ها علیه خودش شده و پایان دوران حکومت وی (بنیامین نتانیاهو) نزدیک شده است.

اردوغان: پایان نتانیاهو نزدیک شده است

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – رسانه‌های عربی عنوان کردند، رجب طیب اردوغان گفت: در صورتی که آلمان برای میانجی‌گری جهت آزادی ۱۰ هزار اسیر فلسطینی در سرزمین های اشغالی تلاش کند، این کشور آماده تلاش برای آزاد سازی گروگان های «اسرائیلی» در نوار غزه است.

وی افزود: اسرائیل باید اسرای فلسطینی را آزاد کند تا پس از آن، ترکیه تلاش‌هایش را برای آزادی اسرا نزد حماس به کار گیرد.

رئیس جمهور ترکیه که در حال بازگشت از دیدار رسمی به آلمان و در هواپیما سخن می‌گفت، تصریح کرد: لازم است ابتدا اسرای فلسطینی آزاد شوند تا حماس نیز اسرای اسرائیلی را آزاد کند.

اردوغان تأکید کرد: وقتی کشته ها در یک رویارویی، مسلمان باشند غرب هیچ اهمیتی به آنها نمی دهد. چرا غرب درباره شهادت ۱۳ هزار نفر توسط رژیم اسرائیل سکوت پیشه کرده است؟

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: با استفاده از تخصص حدود ۲۰۰ وکیل برای پیگرد اسرائیل در زمینه جنایاتش در غزه تلاش خواهیم کرد.

اردوغان خاطرنشان کرد: اسرائیل به غزه حمله می کند و غیرنظامیان را با وحشی گری به شهادت می رساند که دلیل این امر، قدرت آن رژیم نیست بلکه ضعف همسایگانش است.

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از مواضع کشورهای مسلمان درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تأکید کرد: اقدامات اسرائیل در غزه، جنایت جنگی است.

اردوغان در پایان گفت: اولویت ما در حال حاضر، برقراری آتش بس است و پس از آن، برای وادار کردن رژیم اسرائیل به پرداخت بهای جنایاتش در غزه تلاش خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *