اسرائیل؛ سرشکسته و بی‌دستاوردتر از همیشه در حیات ننگین خود

اسرائیل؛ سرشکسته و بی‌دستاوردتر از همیشه در حیات ننگین خود

تحلیلگران بسیاری در دنیا مانند توماس فریدمن نویسنده نیویورک تایمز معتقدند: اسرائیل، در معرض خطری بزرگتر از همیشه است. این جنگ، مستلزم نبرد شهری خانه به خانه است. نابودی حماس بسیار سخت است و مهم‌ترین نگرانی، این است که اسرائیل، بدترین رهبر تاریخ خود را دارد و اسرائیل، دیگر اسرائیل قبل از جنگ نخواهد شد.

اسرائیل؛ سرشکسته و بی‌دستاوردتر از همیشه در حیات ننگین خود

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – ویران کردن ۲۳۸ مدرسه، ویران کردن ۴۲ هزار خانه، خسارت به ۲۲۳ هزار واحد مسکونی، بی خانمان کردن ۱/۵ میلیون نفر، بمباران ۲۵ بیمارستان و مرکز درمانی،کشتن ۱۳۵۰۰ غیر نظامی و ‌۴۲۳۷ کودک،کشتن ۲۰۲ پزشک و پرستار،کشتن ۵۵ خبرنگار رسانه‌ها، و ورود به حداکثر ۳۰ کیلومتر مربع از خاک غزه ۳۶۰ کیلومتر مربعی؛ اینها حداکثر کاری است که ارتش رژیم صهیونیستی توانسته، با به جان خریدن ننگ جنایت جنگی و نسل کشی بی سابقه، ظرف بیش از ۴۰ روز بمباران هوایی و یک ماه عملیات زمینی در غزه انجام دهد!

صهیونیست‌ها نه اثر پایگاهی از پایگاه‌های نظامی یافته‌اند، نه از تونل‌ها، نه از رزمندگان، نه از مراکز شلیک موشک و راکت، و نه از صدها اسیر خود در دست حماس.

پس باید به کارشناس شبکه صهیونیستی اینترنشنال حق داد که بگوید: "روند فعلی پیامد خوبی برای اسرائیل نخواهد داشت. اگر ارتش اسرائیل همین امروز جنگ را متوقف کند، به راحتی می‌توان گفت که حماس برنده جنگ بوده؛ به این دلیل که ارتش اسرائیل به اهدافش نرسیده است. آیا پرداختن بهایی در حد برجا گذاشتن این همه کشته غیر نظامی و ویرانی، به معنای پیروزی است؟! این، مثل جنگ ۲۰۰۶ است که هیچ کس نگفت اسرائیل برنده شد؛ همه گفتند حزب الله پیروز شد".

یا صهیونیست کارکشته‌ای مثل منوشه امیر (سردبیر رادیو اسرائیل) حق دارد بگوید: "تا امروز می‌توان گفت که پیروز میدان جنگ غزه، حماس است. ادعاهای اسرائیل از سه سال قبل در مورد بیمارستان شفا، مبنی بر این که پایگاه فرماندهی است- درست از آب در نیامد و در داخل اسرائیل هم کسانی می‌گویند ما اشتباه کردیم. ارتش اسرائیل تاکنون به اهدافش نرسیده و ادعاهایی هم که کرده، هیچکدام درست نبوده است".

اسرائیل در مقابل، با نفرت و انزجار جهانی بی سابقه حتی در کشورهای سابقا متحد رو به رو شده؛ چنان که نتایج ارزیابی‌ها در مرکز مطالعات امنیت داخلی این رژیم شان می‌دهد: "از ابتدای جنگ، ۳۸۹۱ مورد تظاهرات در ۹۲ کشور برگزار شده است. ۹۵ درصد افرادی که در سراسر جهان، اقدام به برگزاری تظاهرات در واکنش به جنگ غزه کرده‌اند، از فلسطین حمایت می‌کنند".

اکنون تحلیلگران بسیاری در دنیا مانند توماس فریدمن نویسنده نیویورک تایمز معتقدند:
"سابقه نداشته برای دفاع از اسرائیل، آمریکا مجبور به مداخله مستقیم شود. اسرائیل، در معرض خطری بزرگتر از همیشه است. این جنگ، مستلزم نبرد شهری خانه به خانه است. نابودی حماس بسیار سخت است. مهم‌ترین نگرانی، این است که اسرائیل، بدترین رهبر تاریخ خود را دارد که هیچ اراده یا توانی برای ابتکارات ندارد. اسرائیل، دیگر اسرائیل قبل از جنگ نخواهد شد".

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *