اعتراف روزنامه‌های زنجیره‌ای به ورشکستگی و انزوای یکی از سران فتنه 88

اعتراف روزنامه‌های زنجیره‌ای به ورشکستگی و انزوای یکی از سران فتنه 88

جریان ورشکسته فعال در فتنه‌های نیابتی، حضور محمد خاتمی در مراسم ختم و تشییع چهره‌ها را تنها راه خارج کردن وی از انزوای سیاسی و موضع اتهام تلقی می‌کند!

اعتراف روزنامه‌های زنجیره‌ای به ورشکستگی و انزوای یکی از سران فتنه 88

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – کیهان نوشت: شبکه رسانه‌ای وابسته به مدعیان اصلاح‌طلبی، چندی قبل به بهانه شرکت خاتمی در مراسم سالگرد درگذشت مرحوم دعایی(ره) و حضور خاتمی در کنار برخی چهره‌های موجه، سعی کرد برای این رأس فتنه 1388 اعتبار و آبرو فراهم کند.

این طیف همچنین آخرین بار تصاویر حضور خاتمی در مراسم تشییع مرحوم آیت‌الله حسن صانعی در حسینیه جماران (در کنار برخی شخصیت‌های موجه مانند آقایان محمدی گلپایگانی و محسنی اژه‌ای) را بهانه‌ای برای القای پایان انزوای خاتمی و رفع اتهام از او قرار داد. به نظر می‌رسد این صحنه‌ها از سوی اطرافیان خاتمی مهندسی می‌شود تا چنین القا کند که حساسیت‌ها نسبت به سوابق خیانت خاتمی از بین رفته است و حالا آن‌که به تصریح رهبر انقلاب، فتنه و جنایات واقع شده در آن خط قرمز نظام است و مرتکبان این جنایت دست کم باید ابراز توبه و روشنگری و جبران‌بخش ولو ‌اندکی از مافات کنند.

در حقیقت شورشی که سران فتنه در سال 88 به نیابت از آمریکا و انگلیس و اسرائیل علیه اسلامیت و جمهوریت و امنیت ملی به راه‌انداختند و سپس زیرساخت تحریم‌ها را فراهم کردند، جنایتی نیست که با حضور در مراسم ختم و ترحیم و سوءاستفاده از فضای خاص مراسم این‌چنینی (حفظ حرمت درگذشتگان و بازماندگان آنها) به فراموشی سپرده شود. خاتمی همچنین در جریان اغتشاشات سال گذشته و پس از آن نیز مواضع به شدت منافقانه و ضدانقلابی اتخاذ کرد که نشان می‌داد او فاقد کمترین اختیار سیاسی از مافیای اداره‌کننده‌اش هست و به یک ماشین امضای بیانیه‌ها و مواضع دیکته شده تبدیل شده است.

به همین خاطر هم هست که خاتمی جرأت نکرد اعتراف در خلوت با اطرافیان سیاسی مبنی بر باور نداشتن وقوع تقلب در انتخابات 1388 را علنا بازگو کند و شهادت دهد که فتنه آن سال بر مبنای قالب کردن یک دروغ بزرگ به بخشی از مردم پدید
آمده است.
در زمینه سوءاستفاده از مجالس تشییع و ختم، به تازگی روزنامه زنجیره‌ای آرمان در نوشته‌ای با عنوان «همنشینی تدبیرگران در جماران» و انتشار تصاویر خاتمی در کنار آقایان محمدی گلپایگانی و محسنی اژه‌ای نوشت: « یک تصویر و یک پیام همبستگى و تدبیر! هم‌نشینى محمدى گلپایگانى (رئیس ‌دفتر مقام معظم رهبرى)، محسنى اژه‌اى (رئیس ‌قوه قضائیه) و سیدمحمدخاتمى (رئیس ‌دولت اصلاحات) در مراسم تشییع آیت ا… حسن صانعى(ره)در جماران پیام‌هاى زیادى داشت. برخى تندروها از هم‌نشینى محمدى گلپایگانى، رئیس ‌دفتر رهبرى با سیدمحمد خاتمى عصبانى شده‌اند و در شبکه‌هاى اجتماعى به محمدی گلپایگانى (و همچنین محسنى اژه‌اى)، انتقاد کرده‌اند.

برخى دیگر این هم‌نشینى را ستودند. بىتردید آنچه کشور بیش از همه به آن نیاز دارد همدلى و وحدت مسئولان است تا افراد جامعه هم به تأسى از مسئولان به مشارکت در بهبود شرایط بپردازد. برخى اوقات رقابت‌هاى سیاسى سبب ایجاد چالش‌هایى مىشود که‌گریزناپذیر است و در همه کشورها وجود دارد اما اصل رفاقت پس از رقابت موضوعى است که نباید فراموش شود. برخى تندروها سال‌ها بر طبل محاکمه خاتمى کوبیدند و اتهامات زیادى به او وارد کردند اما محسنى اژه‌اى درگیر این جوسازى نیست و حضورش در جماران و نشستن در نزدیکى خاتمى پیامى به تندروها داد.

محسنى اژه‌اى سعى دارد تا از تشنج و ایجاد فضاى بداخلاقى سیاسى درکشور جلوگیرى کند. پیام یک عکس حجت‌الاسلام محمدى گلپایگانى که به نمایندگى از حضرت آیت ا… خامنه‌اى در مراسم تشییع آیت ا… صانعى کنار خاتمى حضور داشت، هم پیام خوبى به تندروها داد. بسیارى از سایت‌ها این حضور را با تیتر سید محمدخاتمى کنار رئیس‌دفتر رهبر انقلاب پس از سال‌ها منتشر کردند».

روزنامه هم میهن نیز نوشته مشابهی با عنوان « همنشینی بزرگان در جماران» را کنار عکس مراسم تشییع منتشر کرد.

این رویکرد رسانه‌ای دست‌اندرکاران فتنه قبل از هر چیز نشانگر یک واقعیت مهم است و آن ورشکستی و تهیدستی سران طیف متبوع‌شان پس از ارتکاب خیانت‌های پیاپی است وگرنه دلیلی ندارد که یک جریان سیاسی حضور افراد متفاوت در مراسم تشییع یک شخصیت را حمل بر همنشینی تدبیرگران و کنار گذاشتن رقابت و درپیش گرفتن رفاقت (!!) تعبیر کنند.

این نکته هم گفتنی است که مرحوم صانعی (ره)، با حکم امام خمینی(ره) رئیس‌بنیاد پانزده خرداد، و با حکم رهبر انقلاب، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. ایشان تعیین جایزه برای اعدام سلمان رشدی ملعون (پس از حکم تاریخی حضرت امام)، غیرت دینی خویش را نشان داد. این در حالی است که خاتمی در ماجرای اخیر در اهانت به قرآن کریم در سوئد و دانمارک سکوت کامل اختیار کرد.

او فروردین ۱۳۸۸ با فوگ راسموسن (نخست‌وزیر وقت دانمارک و دبیرکل سابق ناتو) در اسلامبول ملاقات کرد و اصرار داشت که با این عنصر پلید (حامی کاریکاتورهای توهین به پیامبر اعظم- ص- در دانمارک) دست بدهد. خاتمی همچنین از سران فتنه‌ای است که به حرمت شکنی در روز عاشورا (دی ماه ۱۳۸۸) انجامید اما حاضر نشد این اقدام رذیلانه را محکوم کند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *