امپراتوری دروغ از مهسا به آرمیتا شیفت داد! +فیلم و عکس

امپراتوری دروغ از مهسا به آرمیتا شیفت داد! +فیلم و عکس

رسانه‌های معارض در حالی رونوشت ناشیانه از پروژه مهسا امینی هستند. این در حالی است که حادثه‌ آرمیتا، مانند مهسا دارای ابهامات اولیه نیز نیست.

امپراتوری دروغ از مهسا به آرمیتا شیفت داد! +فیلم و عکس

فارس پلاس؛ روایت روز – پروژه سالگرد سازی جبهه معارض از واقعه مهسا امینی با بی‌توجهی مردم روبرو شد.اکنون رسانه‌های معارض از روز یکشنبه نهم مهرماه سوژه جدیدی برای مشابهت سازی یافته‌اند. «آرمیتا گراوند» دانش‌آموز ۱۶ ساله روز یکشنبه گذشته در واگن مترو تعادلش را از دست داد و بر زمین می‌افتاد. این فرد توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد. فیلم‌های مربوط به لحظه حادثه نیز منتشر شده است.

فیلم لحظه به لحظه آرمیتا در متروی تهران

لحظه‌ای که آرمیتا وارد واگن مترو می‌شود، به چهار ثانیه هم نمی‌رسد. ولی داستان‌نویسان بی‌بی‌سی و اینترنشنال از آن یک سناریو جنایی درآوردند تا به زعم خود، جسد مرده آشوب را احیا کنند. در آخرین پرده نیز به دروغ اعلام کردند که مادر «آرمیتا گرواند» از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده است!

اکنون رسانه‌های معارض در حالی رونوشت ناشیانه از پروژه مهسا امینی هستند. این در حالی است که حادثه‌ آرمیتا، مانند مهسا دارای ابهامات اولیه نیز نیست. سال گذشته مهسا امینی در روز ۲۲ شهریور به دلیل شرایط نامساعد جسمی به بیمارستان منتقل شد و در روز ۲۵ شهریور فوت کرد.

اما محل وقوع حادثه تبدیل به دستاویزی برای کذب گویی شد. بی‌بی‌سی فارسی بلافاصله گزارشی تحت عنوان «زندانیان کشته شده بر اثر ضرب و جرح در حین بازداشت یا زندان در ایران» تنظیم کرد. این شبکه لندنی به صورت ضمنی، موضوع مهسا امینی را به حاکمیت نسبت داد و نوشت «پس از انقلاب ۵۷ زنان و مردان بسیاری به دلیل ضرب و شتم در حین بازداشت و یا عدم رسیدگی پزشکی در زندان جان باختند».

شبکه اینترنشنال نیز قبل از واقعه ۲۵ شهریور «پروژه ضرب و شتم» را کلید زد. عضو شبکه تروریستی اینترنشنال در برنامه زنده وقایع را به نحوی تعریف کرد که گویی لحظه به لحظه با آن همراه بوده است. این فرد می‌گوید: «آنچه اتفاق افتاده است، به نقل شاهدانی که در آن زمان بازداشت شده بودند؛ حکایت از آن دارد که در ماشین ون درگیری شده و آنجا ضرب و شتم شدند. بعد در داخل بازداشتگاه ضرب و شتم شدند.»

«شلر حقانی» یکی از اعضای اینترنشنال در ویدئو کلیپی مدعی شد: «زنی را در بازداشتگاه گشت ارشاد کشتند. شماری از کاربران مجازی که عصر روز سه شنبه دستگیر و به [ساختمان] وزرا منتقل شده بودند، با هویت ناشناس(!) از زن جوانی نوشتند که در جمع بازداشتی‌ها از هوش رفته و بعد از اعتراض زنان دیگر، نهایتاً به بیمارستان متقل شده است».

این شبکه روز ۲۵ شهریور می‌نویسد: «گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال از منابع نزدیک به خانواده مهسا امینی، حاکی از جان باختن او در اثر جراحات ناشی از ضرب و شتم گشت ارشاد است.»

شبکه اینترنشنال در ادامه از پدیده‌ای به نام پزشک-تحلیلگرسیاسی رونمایی کرد. یکی از این افراد، فردی به نام «آلان توفیقی» بود. پس از انتشار فیلم لحظه بدحالی مهسا امینی، پروژه ضرب وشتم از بازداشتگاه به ماشین ون منتقل شد. این پزشک ادعایی در این رابطه می‌گوید: از لحظه‌ای که [مهسا امینی] بازداشت کردند تا لحظه‌ای که مثلاً(!) او را به بیمارستان منقل کردند، چندین ساعت می‌گذرد و چند ثانیه فیلم را به صورت تقطیع شده منتشر کردند.

این فرد در ادامه مدعی شد که در لحظه بازداشت، به سر امینی ضربه وارد شده است.

فرد دیگر به اسم «محمود امیری مقدم» مدیر یک سازمان کذایی تحت عنوان «حقوق بشر ایران» در نقطه مقابل کارشناس قبلی اینترنشنال، دلیل مرگ را به وقایع پس از بی‌هوشی مهسا امینی مرتبط می‌کند. این فرد می‌گوید: «اتفاقی که افتاده، پس از موقعی است که [امینی] از حال می‌رود. در فاصله اون لحظه تا وقتی که به بیمارستان می‌رود، اتفاق افتاده است!».

او در ادامه صحبت‌های معوج خود می‌گوید که از خشونت بسیار شدیدی علیه امینی استفاده شده و آسیب دیدگی مغز با یک ضربه به وجود نمی‌آید، بلکه می‌تواند بر اثر ضربات متعدد جسم سخت یا پرتاب از ارتفاع باشد!

اینترنشنال یک فایل صوتی تحت عنوان منبع مطلع از بیمارستان کسری (محل بستری امینی) منتشر می‌کند که در آن ادعا می‌شود وقتی مهسا امینی به بیمارستان آورده شد، بافت مغزی او آسیب دیده بود، به طوری که مشخص بود [امینی] با یک مشت به این روز دچار نشده و باید ضربه‌های [متعددی] به سر او وارد شده باشد. این فایل صوتی به صورت ضمنی می‌گوید که ضربات ادعایی احتمالاً در محل بازداشت رخ داده است!

پدر مهسا امینی نیز ادعایی کرد که شبکه‌های لندنی آن را به صورت گسترده پوشش دادند. «امجد امینی» در گفتگو با روزنامه هم میهن مدعی شد: «او نه صرع داشت، نه بیماری قلبی. بیشترین بیماری‌ای که داشته سرماخوردگی بوده. همه این‌ها را از خودشان درآورده‌اند».

این ادعا در حالیست که پزشکی قانون گزارش داد که مهسا امینی سال ۱۳۸۶ در بیمارستان میلاد جراحی کرانیوفارنژیومای مغز انجام داده بود.

اما روز بعد (۲۸ شهریور ۱۴۰۱)، شبکه اینترنشنال خبری تحت این عنوان منتشر کرد: «سیتی‌اسکن مهسا نشانگر شکستگی جمجمه، خونریزی و اِدِم مغزی است». این شبکه در ادامه نوشت: «تصاویر اختصاصی از سی‌تی‌اسکن مهسا امینی که از سوی یک گروه هکری در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفته است، نشانگر شکستگی جمجمه در سمت راست سر او در اثر عوارض ناشی از ضربه مستقیم به جمجمه است

اصالت این عکس از سوی خبرگزاری فارس تایید شد. اما همین عکس تبدیل به سند رسوایی ضد انقلاب شد. خبرگزاری فارس همان موقع روایتی را منتشر کرد که اینترنشنال در حال دروغ گویی است. (+) پزشکان مغز و اعصاب و رادیولوژیست در گفتگو با فارس صریحاً اعلام کردند که بررسی‌های سی‌تی اسکن بیمارستان نشان می‌دهد هیچ شواهدی از ضربه به سر و خونریزی در این تصاویر به چشم نمی‌خورد.

دروغ گویی پزشکان ادعایی اینترنشنال

اما پس از گذشت یک سال، پزشکان خارج نشین نیز به دروغ گویی اینترنشنال اعتراف کردند. «رضا بهروز» یکی از پزشکان خارج نشین و سمپات ضد انقلاب در صفحه توئیتری خود نوشت: «این موضوع را تا به امروز به کسی نگفته‌ام … چند پزشک به استودیوی اینترنشنال دعوت شدند تا در مورد سی‌تی اسکن مهسا امینی صحبت کنند. هیچکدام متخصص مغز و اعصاب نبودند تصویر [سی‌تی اسکن] را با دقت نگاه کردم. عادی بود.


ادعای دروغ ایران اینترنشنال؛ یک سال پیش


اعتراف پزشکان خارج نشین به دروغ بودن ضرب‌وشتم مهسا امینی پس از یک سال


اعتراف پزشکان خارج نشین به دروغ بودن ضرب‌وشتم مهسا امینی پس از یک سال


اعتراف پزشکان خارج نشین به دروغ بودن ضرب‌وشتم مهسا امینی پس از یک سال


اعتراف مجری منوتو به دروغ اینترنشنال پس از یک سال

شهرام ماکویی، یکی دیگر از چهره‌های جریان برانداز که او نیز پزشک است، در پاسخ به رضا بهروزی نوشت: «من هم وقتى این CT را دیدم، هیچ چیز خارق العاده‌اى در آن ندیدم و دقیقا همین فکر را کردم که باید متعلق به شخص دیگرى باشد، ولى من هم سکوت کردم، زیرا در آن لحظات و روزهاى بسیار حساس، نمی‌خواستم تولید حاشیه یا دستاویز بکنم که حواس‌ها منحرف بشود.»گ

این دروغ‌های سریالی تنها در فاصله ۲۳ الی ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ از سوی اینترنشنال منتشر شد. در سال گذشته بخش افکارسنجی فارس افشا کرد که در بازه زمانی ۲۳ شهریور تا ۹ آبان (۴۶ روز) پنج رسانه ضدایرانی (بی‌بی‌سی فارسی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا، رادیو فردا و من و تو) و صفحات مجازی آن‌ها بیش از ۳۸ هزار دروغ را درباره حوادث سال ۱۴۰۱ ایران منتشر کرده‌اند.

اکنون رسانه‌های معارضه در حال کپی-پیست همان پروژه در ماجرای کاملاً شفاف آرمیتا گراوندی هستند. شبکه اینترنشنال قریب به ۶۵ پست درباره آرمیتا گراوند کار کرده است. شبکه بی‌بی‌سی فارسی نیز ۱۸ پست شامل ۲۰ عکس نوشت در همین رابطه کار کرده است. آنچه در ادامه می‌بینید، مواضع و پوشش رسانه‌ای جبهه معارض برای رخدادی است که نهایتاً ۴ ثانیه به طول انجامیده و هیچگونه ابهامی در آن نیست.

یک فعال رسانه‌ای با اشاره به پروژه رسانه‌ای جبهه معارض درباره آرمیتا گراوند نوشت: «با یک امپراطوری دروغ مواجه هستیم که در رذالت و دروغگویی هیچ خط قرمزی ندارد. فکر می‌کردند در سالگرد مرگ مهسا امینی دوباره کشور را شلوغ می‌کنند، دیدند خبری نشد، بعد روی دانشگاه‌ها متمرکز شدند و دیدند باز هم خبری نشد، حالا داستان جدیدشان هم رسوا شد.»

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *