امکان پیگرد جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی

امکان پیگرد جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنان خود به رژیم صهیونیستی و آمریکا تنها هشدار نداد، بلکه در راستای عملیات روانی از ادامه نبردی خبر داد که با عملیات «طوفان الاقصی» آغاز شده بود. این همان نکته‌ای است که ابعادش باید از منظر راهبردی بیشتر بررسی و سازوکارها و مراحلش ترسیم شود.

فارس‌پلاس؛ سلیم الحسنی، تحلیلگر عراقی در یادداشتی نوشت: سخنرانی سید مقاومت لبنان درواقع سخنرانی یک مبارز بصیر و باتدبیر بود. سیدحسن نصرالله با صداقت و شفاف مواضع مقاومت لبنان را با صراحت بیان کرد. نصرالله رهبری سیاسی است که لباس رزم بر تن دارد و مقاومت لبنان را مدت‌هاست در عرصه منطقه‌ای ازجمله اینکه گفت، از آغاز عملیات طوفان الاقصی در میدان نبرد هستند، مبارزان را هدایت می‌کنند.

سید مقاومت لبنان در موضوع فلسطین هیچ گونه بی‌طرفی از خود نشان نداد، چه اینکه او دانش آموخته مکتب اسلامی و مبارزاتی است که مقابله با صهیونیست‌ها را آرمان خود می‌داند و خود را مقابل آن دارای مسئولیت‌های قانونی و دغدغه مند می‌داند.

سیدحسن نصرالله در سخنان خود به رژیم صهیونیستی و آمریکا تنها هشدار نداد، بلکه در راستای عملیات روانی از ادامه نبردی خبر داد که با عملیات «طوفان الاقصی» آغاز شده بود. این همان نکته ای است که ابعادش باید از منظر راهبردی بیشتر بررسی و سازوکارها و مراحلش ترسیم شود.

نصرالله خطاب به آمریکایی‌ها هشدار داد، در صورت وقوع جنگ منطقه‌ای، منافع و سربازانشان قربانی خواهند شد و بزرگترین بازنده خواهند بود. این سخنرانی اوج واقع گرایی سیاسی بود و جایگاه مردی را نشان داد که در مقام رهبری مقاومت می داند کجا ایستاده است، کدام مسیر را باید طی کند و می‌داند چه خواهد کرد.

دنیا حق داشت منتظر سخنرانی رهبر مقاومت لبنان بایستد. رژیم صهیونیستی، آمریکا و متحدانشان منتظر بهانه برای افزایش حملاتشان بودند و حال باید به فکر رمزگشایی از این باشند که نصرالله در لحظه به لحظه سخنرانی اش چه گفته است؛ درواقع چهره مضطرب و پریشان آن‌ها اکنون قابل ترسیم است.

نصرالله خطرناک ترین هشدار را به آن‌ها گوشزد کرد، آخرین اخطار را داد و با لحن قاطعی که همیشه از وی سراغ داشتیم گفت، ناوهای آمریکایی در مدیترانه زیر بُرد موشک های مقاومت هستند، گزینه ها آماده است و هر ساعت و لحظه‌ای ممکن است انفجاری بزرگ رخ دهد و اگر بخواهند کار غلطی علیه لبنان انجام دهند، زمان آن فرا می رسد.

سید حسن نصرالله گفت، هر احتمالی در جبهه لبنان متصور و تمام گزینه‌ها در نبرد با رژیم صهیونیستی مطرح است. امواج ترس و نگرانی اینک از ضاحیه جنوبی لبنان و به‌وسیله سیدحسن نصرالله به تل آویو و واشنگتن منتقل شده است. وی عملاً اطمینان خاطر داد دشمنان لبنان و مقاومت نمی‌توانند کاری انجام دهند و هر اقدام نابخردانه شان با پاسخی قاطع مواجه می‌شود.

سید مقاومت لبنان به آمریکایی‌ها هشدار داد، ناوگان‌شان مقاومت را می‌ترساند، هرگز نترسانده است و برای مقابله با آن آماده هستند. وی خطاب به آمریکایی‌ها گفت، در صورت وقوع هر جنگ منطقه ای، منافع و سربازانشان قربانی خواهند شد و بزرگترین بازنده خواهند بود. این نبرد، نبرد پایداری، صبر، تحمل و جلوگیری از تحقق اهداف دشمن است.

امروز شاهد سخنرانی یکی از رهبران بزرگ مقاومت بودیم؛ کسی که هوشمندانه از یک هفته گذشته موج عملیات روانی را علیه صهیونیست‌ها و آمریکا به راه انداخت و درنهایت گفت، تهدیدات دشمنان مقاومت را نمی ترساند و آماده هستند همه اقدامات لازم را برای مقابله با دشمن صهیونیستی انجام دهند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *