این مداح 40 روز در کوچه‌ها برای مادران شهدا روضه می‌خوانَد+عکس و فیلم

این مداح 40 روز در کوچه‌ها برای مادران شهدا روضه می‌خوانَد+عکس و فیلم

مرتضی متشرعی، مداح اهل بیت(ع) همچون سال‌های گذشته امسال هم پویش «روضه خیابانی میهمان شهدای باغ فیض» را راه‌اندازی کرده است. او می‌گوید: از شب اول محرم به مدت ۴۰ روز از ساعت ۱۸:۳۰ درب منزل شهدا عزاداری می‌کنیم.

این مداح 40 روز در کوچه‌ها برای مادران شهدا روضه می‌خوانَد+عکس و فیلم

مرتضی متشرعی، مداح اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهارداشت: امسال چهارمین سال برگزاری روضه‌های خیابانی در محله باغ فیض منطقه ۵ تهران است. در این مراسم که به مدت نیم ساعت از شب اول محرم برگزار می‌شود، به مدت ۴۰ روز در کوچه و خیابان‌های باغ فیض روضه‌خوانی خواهیم کرد.

وی افزود: هرروز با حضور در مقابل منزل یکی از خانواده‌های شهدا با حضور ساکنین محله، نمازگزاران مسجد جامع باغ فیض و خانواده شهدا و عموم مردم، اقامه عزای سیدالشهدا (ع) داریم.

متشرعی تصریح کرد: کانون خدمت خادمیاران رضوی محله باغ فیض و نوجوانان مجموعه تربیتی و فرهنگی شهدای باغ فیض در برپایی این مراسم کمک‌رسان ما هستند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به نحوه برگزاری این مراسم گفت: یک ساعت قبل از مراسم، خادمین فضاسازی لازم را انجام داده و صندلی‌ها چیده می‌شود. در این برنامه ابتدا بخشی از وصایای شهیدی که میهمان‌شان هستیم، توسط نوجوانان قرائت می‌شود و بعد هم روضه و سینه زنی انجام می‌شود.‌

فیلمی از روضه خانگی در مقابل منزل یک شهید در باغ فیض

به گزارش فارس، رسم برگزاری روضه‌ در خیابان در محرم سال ۱۳۹۹ با عنوان پویش هر کوچه یک حسینیه راه‌اندازی شد که در آن سال بسیاری از مداحان سرشناس در خیابان‌های کشور به روضه‌خوانی پرداختند.

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *