این مسجد نوجوانان را برای جنگ رسانه‌ای آماده می‌کند+عکس

این مسجد نوجوانان را برای جنگ رسانه‌ای آماده می‌کند+عکس

اهالی مسجد حضرت خدیجه در کرج در میدان خدمت‌رسانی و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند که ارسال میلیاردها کمک به محرومان سیستان و بلوچستان، اعزام تیم‌های پزشکی و تأسیس باشگاه رسانه با هدف توانمندسازی نوجوانان به همت آنها رقم خورده است.

این مسجد نوجوانان را برای جنگ رسانه‌ای آماده می‌کند+عکس

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدمهدی نوری‌زاده امام محله مسجد حضرت خدیجه (س) در محله اصفهانی‌ها در شهرستان کرج در استان البرز است. این روزها که در هفته دفاع مقدس قرار داریم به سراغ این مسجد و فعالیت‌های اجتماعی مسجد رفتیم. این مسجد و پایگاه بسیج آن، در راستای جذب نوجوانان و جوانان به مسجد، قدم‌های خوبی برداشته و حلقه‌های صالحین و برنامه‌های تربیتی برگزار می‌کنند. برگزاری برنامه‌های تفریحی، اردو و راه‌اندازی باشگاه ورزشی از برنامه‌های این مسجد است که رقم می‌خورد.

آموزش‌های رسانه‌ای به نوجوانان

تأسیس باشگاه رسانه در مسجد یکی از برنامه‌های شاخصی‌ است که تابستان امسال با همت امام محله و همراهی بسیج صورت گرفته و زمینه آموزش و یادگیری نوجوانان و جوانان در رشته‌های هنری را فراهم کرده است. نوری‌زاده می‌گوید: «این باشگاه تابستان امسال تأسیس شد و با کمک یکی از خیرین، حدود یک میلیارد تومان تجهیزات رسانه‌ای خریداری کردیم. کلاس آموزشی در زمینه‌های فتوشاپ و عکاسی و تدوین و هوش مصنوعی با حضور مربیان موفق برنامه‌ریزی شد که در ثبت نام اولیه ۲۰۰ نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده و در موضوعات مختلف به فراگیری دانش‌های رسانه‌های پرداختند. آزمون دوره‌ها به زودی برگزار خواهد شد.»

هدف‌گذاری ۵ سال برای باشگاه رسانه

این امام محله می‌گوید: «مرحله دوم این کلاس‌ها از اواسط مهرماه شروع خواهد شد. برای باشگاه رسانه، یک برنامه ۵ ساله نوشته‌ایم و هدف‌گذاری شده تا بچه‌های مسجد و بسیج در این چند سال در تولیدات رسانه و تولید فیلم کوتاه و انیمیشین و… به توانایی برسند و در جشنواره‌های رسانه‌ای شرکت داشته باشیم. این روزها غرب علیه ایران جنگ رسانه‌ای به راه انداخته است، با این طرح و برنامه بچه‌ها را برای این جنگ هم تربیت خواهیم کرد.»

ارسال کمک‌های مردمی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان به سیستان

بچه‌های گروه جهادی مسجد حضرت خدیجه(س) نیز در این چند سال و بعد از دوران کرونا، توانسته‌اند کارهای خیرخواهانه بزرگی در زمینه محرومیت‌زدایی داشته باشند و تاکنون ۱۱ کاروان تریلی به سیستان و بلوچستان فرستاده‌اند به گونه‌ای که بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از کمک‌های مردمی جمع‌آوری به نیازمندان سیستان و بلوچستان اهدا شده است. نوری‌زاده می‌گوید: «بچه‌های بسیجی مسجد، چندین مرتبه تیم پزشکی به سیستان و بلوچستان اعزام کردند. این تیم شامل پزشکان عمومی و متخصص کودکان و بانوان و تیم مجزای دندانپزشکی بوده‌اند. هدف از این اعزام‌ها، محرومیت‌زدایی از این استان و سهیم بودن در این کار خیر است.»

اشتغال‌زایی در کرج و سیستان و بلوچستان

محور کار و فعالیت‌ها در این محله، مسجد است و با همکاری بسیج، به صورت ماهانه برنامه‌های محرومیت‌زدایی و اهدای بسته‌های معیشتی به نیازمندان را انجام می‌دهند. در زمینه اشتغال‌زایی هم در کرج و هم استان سیستان و بلوچستان اتفاقاتی خوبی از سوی این مسجد رخ داده است. حجت الاسلام نوری زاده با امامان جماعت سایر مناطق استان البرز نیز همکاری دارند و افراد نیازمند را به محله خودشان هدایت و با مسجد و امام محله مرتبط می‌کنند. خواهران مسجدی و بسیجی هم فعالیت‌های فراوانی دارند و در زمینه‌های مختلف از کمک‌های مالی تا بسته‌بندی اقلام را دارند و پا به پای مردان و به سان سال‌های دفاع مقدس خود را در خدمات مسجد به مردم سهیم می‌کنند.

با اهتمام پایگاه بسیج خواهران، برنامه‌های آموزشی و مباحث تربیتی و برنامه‌های ورزشی و اردویی ویژه خواهران هم برقرار است و در مناسبت‌ها و مراسمات، فعالیت‌های خوبی دارند؛ به گونه‌ای که در مراسمات مختلف ۱۰۰ خادم در قسمت خواهران فعالیت می‌کنند و در بخش‌های مختلف از رسانه و صوت تا تزئینات و پذیرایی تلاش می‌کنند.

پخش فیلم‌های دفاع مقدس در مسجد

این مسجد تنها با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و همه این اتفاقات با کمک مردم بوده است. نوری‌زاده می‌گوید: «می‌توان ادعا کرد، همه محله وسط میدان هستند و خود را در فعالیت‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی سهیم می‌کنند. در هفته دفاع مقدس برنامه یادواره شهدا در مسجد برگزار خواهد شد. پخش فیلم‌های دفاع مقدس در مسجد و پایگاه و دیدار با خانواده شهدا و تجلیل از جانبازان در مسجد از دیگر برنامه‌هایی است که قرار است در مسجد اتفاق بیفتد.»

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *