برکات کرونایی به همراه شنبه حسن روحانی از راه رسید!

برکات کرونایی به همراه شنبه حسن روحانی از راه رسید!

بعدها آقای رئیس جمهور مدعی شد که رسانه ها از اظهار نظر وی برداشت متفاوتی داشتند اما این شنبه حسن روحانی همانند صبح جمعه معروف در بین مردم حسابی پخش شد.

فارس پلاس؛ مهدی مهدیان طی یادداشتی نوشت: انگار همین دیروز بود که ملت ایران در کنار دیگر مردم جهان در تکاپوی آزمایش سخت کرونایی و تفکر آغاز لحظات پرغصه قصه کرونا قرار گرفتند و عملا چند سال لحظات سخت و پراسترس کرونایی را پشت سر گذاشتند اما این زمان گذشت که خیلی ها عزادار شدند،خیلی ها بر موج کرونا سواری کردند و خیلی ها هم دانسته یا نادانسته اظهار نظرهای تخصصی خود را حول محور کرونا به نمایش گذاشتند.

یکی از این اظهار نظرها، اظهار نظر حسن روحانی رئیس جمهور سابق ایران در آن زمان بود که همزمان با آغاز کرونا به همراه وحشتی که زودتر از خود کرونا در بین مردم قرار داشت،گفته بود همه چیز از شنبه عادی می شود! اگرچه بعدها آقای رئیس جمهور مدعی شد که رسانه ها از اظهار نظر وی برداشت متفاوتی داشتند اما این شنبه حسن روحانی همانند صبح جمعه معروف در بین مردم حسابی پخش شد.

اما با گذشت بیش از سه سال از آن دوران به نظر می رسد واقعا برکاتی از کرونا به همراه شنبه حسن روحانی از راه رسیده است.آمارهای وزارت بهداشت از کرونا این روزها حاکی از آن است که تعداد ابتلایان کرونا در کشور ۷۱ نفر و متاسفانه تعداد فوتی ها به ۴ نفر رسیده است و باتوجه به مقایسه این آمار و ارقام با ابتدای پیک بیماری در کشور و تعداد دوز واکسن تزریق شده و همچنین عادی انگاری مردم مخصوصا در رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک و مهمتر از آن فاصله گرفتن مردم از وحشت و ترس از این بیماری به نظر می رسد به معنای واقعی کلمه آن شنبه عادی فرا رسیده است.

در چنین شرایطی با توجه به اینکه در برخی از کشورها همچنان کرونا پررنگ تر بر طبل مشکلات مردم آنها می کوبد، به نظر می رسد در کشور ما کرونا، با وجود همه حملات ناجوانمردانه ای که در ابتدای حضور این بیماری در کشور به وزارت بهداشت و البته مردم توسط دشمنان می شد،با خود به همراه همه مشکلات و آسیب های مختلفی که داشته حالا در روزهای پسا شنبه و عادی کشور برکاتی هم داشته است!

ویروس منحوس کرونا و یا همان کووید 19 را نه تنها همه این چند میلیون نفری که در کشور به آن مبتلا شده اند بلکه تقریبا همه مردم با توجه به لمس کردن مشکلات آن از نزدیک، می شناسند ولی این روزها با تامل بیشتر به اخبار کرونایی و مسائل مربوط به این بلای جهانی درمی یابیم که این شنبه عادی در کشور اکنون برکاتی برای خود به همراه داشته است.

جدای از آزمایش سخت بیماری برای مردم که بعد از خروج از آن برای مردم محاسنی را در زندگی دنیوی و اخروی آنها دارد،مشاهده می کنیم که این روزها فرهنگ پاکیزگی نسبی نسبت به قبل از شیوع کرونا توسط مردم،فاصله اجتماعی در بین مردم در مواقع مختلف از جمله در کنار عابر بانک ها،سوار کردن دو نفر در صندلی عقب تاکسی ها توسط برخی رانندگان،زدن ماسک برای افرادی که سرماخوردگی ولو جزئی دارند،مراقبت از عطسه های ناگهانی توسط برخی از افراد،شستشوی دست ها به صورت نظم نسبی در شبانه روز،عدم حضور بیجا در مکان های پرخطر بیماری مختلف از جمله سرماخوردگی و آنفلولانزا و کرونا و مثال های بیشتر این چنینی که اگر چه به صورت نسبی اما بسیار محسوس در حال رقم خوردن است.

این اتفاقات، اتفاقات خوبی است که به جرات می توان گفت قبل از کرونا به این اندازه وجود نداشت و اکنون می توان از آن به عنوان برکات کرونا در کشور و در شنبه و دیگر ایام هفته عادی از آن یاد کرد که این امیدواری می رود که در کنار دیگر اتفاقات خوب در کشور که نیاز به آن احساس می شود که به فرهنگ ملی و ثابت تبدیل شود.
پایاین پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *