بهای رفراندم جمهوری اسلامی را پایمال نکنیم

بهای رفراندم جمهوری اسلامی را پایمال نکنیم

این چه حرفی است که به بهانه برگزاری همه پرسی، بهای گران رفراندم جمهوری اسلامی را پایمال کنیم و خون شهیدان را هدر دهیم؟

به گزارش خبرگزاری فارس؛ یادداشت- داود مهدوی‌زادگان نوشت: اینکه «هیچ یک از انقلابات مشهور تاریخ اعم از فرانسه و روسیه و کوبا و ویتنام و الجزایر و … از طریق ارجاع به آرای عمومی، نظام سیاسی مورد نظر خویش را حاکم نساختند» سخن کاملاً درست و دقیقی است. تنها جمهوری اسلامی است که پس از پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی پهلوی همه پرسی برگزار کرد و قاطبه مردم به آن رأی مثبت دادند. بعد آن نیز قانون اساسی را به همه پرسی گذاشت و در آن نیز رأی اکثریت مردم را جلب کرد.

* در واقع، امام خمینی(ره) در عالم سیاست تنها رهبر انقلابی بود که تأسیس حکومت انقلابی را با برگزاری رفراندم پی گرفت. این اقدام امام راحل (ره) فراتر از دور اندیشی است. زیرا دور اندیشی‌های بزرگ به شجاعت انقلابی نیاز دارد. بنابراین، اهمیت جایگاه رأی مردم در جمهوری اسلامی کاملاً روشن و شفاف است و خدشه‌بردار نیست.

* با وصف این، هنوز بزرگی رفراندم جمهوری اسلامی در 12 فروردین 58 بر خیلی‌ها به ویژه برای کسانی که از مفهوم همه پرسی برای به چالش کشیدن حاکمیت دینی بهره‌برداری می‌کنند، روشن نشده است.

مردم ایران 44 سال قبل برای برگزاری رفراندم جمهوری اسلامی بهای سنگینی دادند. همه پرسی جمهوری اسلامی به پشتوانه خون شهدا و جانبازی انقلابیون برگزار شد. مردم رفراندم جمهوری اسلامی را به بها برگزار کردند و نه به بهانه.

* برخی از سر خامی یا تجاهل‌ورزی گمان کرده‌اند که رژیم منحوس پهلوی با برگزار کردن همه پرسی و با طیب خاطر کنار رفت. در حالی که این رژیم با انقلابی خونین کنار رفت. هزاران نفر در راه به ثمر نشستن انقلاب اسلامی شکنجه دیدند و به شهادت رسیدند.

مردم هر چه به روزهای پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 نزدیک‌تر می‌شدند بیشتر با سفاکی و خونریزی شاه مواجه شدند. مزدوران رژیم با راهنمایی مستشاران آمریکایی و اسرائیلی در تهران و سایر بلاد حمام خون به راه انداختند. دیکتاتوری پهلوی با رفراندم سرنگون نشد بلکه با مجاهدت و شهادت‌طلبی مردم انقلابی فروپاشید.

* بزرگ‌منشی و شجاعت مردم انقلابی ایران بود که با برگزاری همه پرسی، جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری کرد. در حالی که آنها می‌توانستند بی‌اعتنا به رأی نیروهای غیر انقلابی بدون برگزاری همه پرسی جمهوری اسلامی را حاکم کنند. البته این همه پرسی نشان داد که نیروهای غیر انقلابی در میان مردم جایگاهی ندارند. بنابراین، چه حرفی است که به بهانه رفراندم، بهای گران رفراندم جمهوری اسلامی را پایمال کنیم و خون شهیدان را هدر دهیم.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *