«بی‌حجابی» نمایش جاذبه‌های جنسی در کالبد آزادی!

«بی‌حجابی» نمایش جاذبه‌های جنسی در کالبد آزادی!

نتایج یک پژوهش در کشور انگلیس هم نشان می‌دهد افرادی که اعتقادات مذهبی قوی دارند در مقایسه با دیگران از زندگی زناشویی خود لذت بیشتری می‌برند و «روبرت ساپولسکی»؛ دانشمند علوم اعصاب دانشگاه استنفورد آمریکا می‌گوید: برای من به عنوان آتئیست آزاردهنده است که تحقیقات قوی به تأثیر مثبت دینداری و کاهش استرس اشاره دارد.

«بی‌حجابی» نمایش جاذبه‌های جنسی در کالبد آزادی!

گروه زندگی: روزانه گزارش های متعددی از تجاوز به آزادی و حقوق زنان در سراسر جهان می‌شنویم. آمار بالای تجاوز به پرستاران زن در انگلیس سبب شد تا این کشور تصمیم بگیرد بر روی لباس پرستاران هم همانند پلیس دوربین نصب کند.

«شری» که با آزادی در پوشش برایمان رقم می‌خورد

مجله خبری تلویزیونی «Inside Edition» در گزارشی از چالش‌ های مواجهه زنان و دختران در متروهای این کشور با نگاه‌‌های هوس‌‌آلود و آزارجنسی سخن می‌گوید و تلاش دارد راهکار ارائه دهد. در انگلیس تعرض زیر ۱۰ ثانیه از اعمال مجرمانه حذف شد تا دستگاه قضایی از حجم بالای مراجعان و مجرمان بکاهد، هر چند خشم مردمشان را به همراه داشت.

ایجاد آزادی در پوشش منجر به افزایش تحریک جنسی در میان مردم و در نتیجه کاهش خودتنظیمی هیجانی و خودمراقبتی می‌شود، افراد دچار کاهش لذت در روابط جنسی می‌شوند و این امر خاصیتی اعتیادآمیز دارد

مطابق با پژوهش‌های روانشناسی، نیازجنسی امری پیشرونده است. به آن معنا که با ایجاد آزادی در پوشش منجر به افزایش تحریک جنسی در میان مردم و در نتیجه کاهش خودتنظیمی هیجانی و خودمراقبتی می‌شود، افراد دچار کاهش لذت در روابط جنسی می‌شوند و این امر خاصیتی اعتیادآمیز دارد که سبب می‌شود فرد به دنبال روش‌های جدید افزایش لذت جنسی باشد و باز عجیب نیست وقتی همجنس‌‌گرایی افزایش می‌یابد و روزنامه معتبر «usa today» به نقل از گزارش یکی از سازمان‌های حمایتی آمریکا اعلام می‌کند که از هر۶ مرد آمریکایی یک نفر مورد تجاوز قرار گرفته است!


دانشمندان غربی به صراحت معترف به ناهنجاری‌های اجتماعی به خاطر عدم رعایت پوشش در جامعه‌شان هستند

دیدن نمودار تولدهای خارج از ازدواج در میان کشورهایی که سلامت جامعه را در آزادی پوشش و روابط بین زنان و مردان می‌دانند نیز عجیب نمی‌آید. موسسه مطالعات خانواده (IFS) در گزارش خود تحت عنوان world family map به بررسی وضعیت جهان در حوزه تولدهای خارج از ازدواج پرداخته که اغلب کشورهای قاره اروپا و آمریکا و همچنین کشورهایی که به شکستن نگاه‌‌های سنتی و مذهبی رایج جامعه خود پرداخته و مسیر آزادی را در تعریف جامعه غربی رفته‌اند، در وضعیتی نامناسب نشان می‌دهد.

وقتی اعتقادات مذهبی‌ات قوی باشد ….

هر چند وضعیت فعلی دنیای امروز که افسردگی، خیانت و اضطراب و بحران‌های او طبق ترندهای ریچارد واتسون آمریکایی است، باز پیامدهایی قابل پیش‌‌بینی است که از حیوان انگاری انسان در دیدگاه فیلسوفان و اندیشمندان علوم انسانی آن‌ها نشات می‌گیرد.

نتایج یک پژوهش در کشور انگلیس هم نشان می‌دهد افرادی که اعتقادات مذهبی قوی دارند در مقایسه با دیگران از زندگی زناشویی خود لذت بیشتری می‌برند و «روبرت ساپولسکی»؛ دانشمند علوم اعصاب دانشگاه استنفورد آمریکا می‌گوید: برای من به عنوان آتئیست آزاردهنده است که تحقیقات قوی به تأثیر مثبت دینداری و کاهش استرس اشاره دارد.

حال سوال اینجاست که جامعه‌‌شناسان و فارغ‌‌التحصیلان علوم انسانی غربی در کشور ما به کدام تحقیقات نکرده در حوزه روانشناسی و علوم انسانی اشاره دارند که بیان می‌کنند: «تا به امروز یک تحقیق ایرانی یا خارجی پیدا نکرده‌‌ام که افزایش بی‌حجابی منجر به افزایش خیانت و طلاق می‌‌شود یا آمار تجاوز و فحشا را بالا می‌برد».

آمارها با دقت بالای علمی، آزادی در حدود پوشش را سبب از هم پاشیدگی خانواده و افزایش آمار خیانت و طلاق و روابط مثلثی نشان می‌‌دهد

شاید باید تعریفشان از «حجاب» را بررسی کنیم یا تجاوز و فحشا را ! شاید هم باید روش جستجوی آن‌ها در سایت‌های علمی را بازنگری کنیم، چرا که تحلیل جامعه‌‌شناسانه آن‌ها از جامعه خود شبیه عموم جامعه و در سطح اهل علم نیست! و شاید هم از جامعه جدیدی سخن می‌گویند که لازم است توضیح بیشتری دهند تا بدانیم.

متاسفانه مجال سطور کم است تا از انبوه تحقیقات منتشر شده در ISC و نیز در کشور خودمان پرده برداریم که با دقت بالای علمی، آزادی در حدود پوشش را سبب از هم پاشیدگی خانواده و افزایش آمار خیانت و طلاق و روابط مثلثی نشان می‌‌دهد. پس از این پیرامون معنای حقیقی آزادی که ده‌ها سال مغفول و مظلوم واقع شد و سایر واژگانی که حقیقت معنایی‌‌شان تحریف شد بیشتر سخن خواهیم گفت.

«زهرا کیایی»؛ پژوهشگر مطالعات زن و خانواده

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *