تجویز رابطه با تل‌آویو توسط هم میهن

تجویز رابطه با تل‌آویو توسط هم میهن

روزنامه وابسته به حزب کارگزاران، در مطلبی، ایجاد رابطه با اسرائیل را تجویز کرده است.

تجویز رابطه با تل‌آویو توسط هم میهن

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

شبهه افکنی جریان غربگرا و جریان معاند درباره آرمیتا گراوند

آرمیتا گراوند دختر دانش آموز تهرانی، پس از به نتیجه نرسیدن معالجات گسترده پزشکی و بیست و هشت روز بستری در بخش مراقب‌های ویژه، دیروز درگذشت. درگذشت این دختر نوجوان، علاوه بر خانواده وی، مردم ایران را نیز عزادار کرد.

بر اساس نظر رسمی پزشکان، آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشار خون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن رسانی مغزی و ادم مغزی شد.

پیش از این رسانه های معاند مدعی بودند که درگیری بین این دختر دانش‌آموز و عوامل اجرایی مترو رخ داده است. اما فیلم هایی که حضور لحظه به لحظه این دختر دانش آموز را نشان می داد و همچنین اظهارات همراهان وی، بار دیگر ادعای دروغین رسانه های معاند را آشکار کرد.

در حال حاضر ۲ طیف همچنان مشغول شبهه افکنی درخصوص درگذشت آرمیتا گراوند هستند. یکی جریان معاند و دیگری جریان غربگرا در داخل کشور.

در همین رابطه روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت:«مهر امسال برای «آرمیتا» و خانواده «گراوند» بی‌مهر و پاییزی بود؛ ۲۹ روز پیش دانش‌آموز رشته نقاشی خانواده‌ای مهاجر و کارگر، صحیح و سالم از خانه بیرون رفت و هیچگاه دیگر به خانه برنگشت… حالا هر کسی نسبتی با این خبر دارد و به ‌نظر می‌آید روایت‌های رسمی چند خبرگزاری و انتشار چند فیلم از فضای مترو هم تاثیر چندانی بر شفافیت نداشته است؛ فضایی که کارشناسان رسانه و جامعه‌شناسان آن را به خلأ فعالیت خبرنگاران و رسانه‌های مستقل و همچنین ریشه‌های کم‌اعتمادی در جامعه کنونی ایران نسبت می‌دهند… همچنان جای خالی توضیحات بسیاری از افراد موثر در این پرونده، برجسته است.»

همزمان بی بی سی فارسی، اینترنشنال، صدای آمریکا، منوتو، رادیو فردا و دیگر رسانه های معاند در پی شبهه افکنی و تحریک احساسات مردم هستند.

این کار چیزی نیست جز دهن کجی به افکارعمومی و نمک پاشیدن بر زخم خانواده آرمیتا گراوند. انتظار مردم از دستگاه های ذیربط این است که با شبهه افکنان و شایعه سازان برخورد داده نشود که جریانی مغرض، با احساسات مردم بازی کند.

روزنامه اصلاح‌طلب: عادی سازی رابطه با اسرائیل، یعنی توسعه

روزنامه هم میهن در مطلبی با عنوان «با اسرائیل چه کنیم» نوشت:«هیچکس نگفته که ما می خواهیم اسرائیل را نابود کنیم که اگر جمهوری اسلامی می خواست اسرائیل را نابود کند از اول انقلاب برای آن برنامه ریزی می کرد.»

در ادامه این مطلب آمده است: «من شانسی برای بقای دولت حماس نمی‌بینم. معتقدم بسیاری از رهبران این جریان ترور خواهند شد. اما قطعاً هوادارانی خواهند داشت اما شانسی برای مقاومت و پایداری حماس نمی‌بینم… همه کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل مشتاق هستند و حتی در این مقطع که عربستان گفته عادی‌سازی را تعلیق می‌کنیم در عین حال عنوان شده این روند پس از پایان جنگ آغاز می‌شود چراکه همه کشورها می‌خواهند توسعه پیدا کنند.»

گویا فعالین جریان غربگرا اصلا تحولات حوزه بین الملل را مطالعه و پیگیری نمی کنند، رژیم غاصب اسرائیل، رژیمی کودک کش و نامشروع است بنابراین باید از صفحه روزگار محو شود. این رژیم نامشروع، اکنون در بدترین وضعیت ممکن به سر می برد، اوضاع بحرانی در داخل و جنگ با حماس.

در حال حضار به دلیل تحولات اوضاع غزه و تبعات عملیات طوفان الاقصی مسئله عادی سازی روابط با اسرائیل کاملا به حاشیه رفته است و هر کشوری که این اقدام را انجام دهد، بر روی اسب بازنده شرط بسته است و قطعا دچار خسارت خواهد شد.

متاسفانه خط خبری و جهت گیری رسانه های منتسب به جریان غربگرا در موضوعات مختلف و از جمله مسئله اسرائیل دارای فصل مشترک های متعدد با رسانه های معاند است.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *