تحلیل اندیشکده آمریکایی از تاکتیک حماس برای ضربه زدن به اسرائیلی‌ها

تحلیل اندیشکده آمریکایی از تاکتیک حماس برای ضربه زدن به اسرائیلی‌ها

اندیشکده مطالعات جنگ در واشنگتن در تحلیلی به تاکتیک‌های مبارزان جنبش مقاومت فلسطین، حماس برای ضربه‌ زدن به نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه پرداخته است.

تحلیل اندیشکده آمریکایی از تاکتیک حماس برای ضربه زدن به اسرائیلی‌ها

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – تسنیم نوشت: اندیشکده مطالعات جنگ در واشنگتن در تحلیلی به تاکتیک‌های مبارزان جنبش مقاومت فلسطین، حماس برای ضربه‌ زدن به نظامیان رژیم صهیونیستی در غزه پرداخته است.

این اندیشکده نوشته در حالی که مبارزان حماس در تلاش هستند تاکتیک‌های اصلی دفاعی‌شان در برابر نیروهای اسرائیل را در مرکز شهر غزه رو کنند آنها در شمال غزه از تاکتیک «ضربه و گریز» علیه اسرائیلی‌ها استفاده می‌کنند.

به نوشته این اندیشکده، آزار دادن نیروهای اسرائیلی در شمال غزه با راکت‌های ضدتانک و گلوله‌های خمپاره، همزمان با حفظ سلاح‌ها و تاکتیک‌های پیشرفته‌تر با هدف حماس برای پیشبرد یک جنگ طولانی‌مدت به منظور مجبور کردن اسرائیل به آتش‌بس همخوانی دارد.

در تحلیل این مرکز مطالعاتی آمده است: «حماس هنوز از سیستم‌ها و تاکتیک‌‌های پیچیده‌تر خود نظیر وسیله‌های انفجاری ابداعی، نفوذگرهای انفجاری، موشک‌های ضدتانک پیشرفته یا وسیله‌های انفجاری کنارجاده‌ای پیچیده‌تر استفاده نکرده است.»

طبق این گزارش، معنای این امر آن است که حماس تمرکز اصلی‌اش را روی شهر غزه متمرکز کرده است تا شمال نوار غزه.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *