تعجب نکنید؛ اینجا کالیفرنیاست+فیلم

تعجب نکنید؛ اینجا کالیفرنیاست+فیلم

تعجب نکنید، اینجا آمریکاست؛ ایالت کالیفرنیا که بحران بی‌خانمان‌ها هر سال در آن پررنگ‌تر می‌شود، واقعیتی که پشت نقابی از تجمل و رفاه پنهان شده است.

تعجب نکنید؛ اینجا کالیفرنیاست+فیلم

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – بحران بی‌خانمان‌ها همچنان در شهرهای مختلف آمریکا به ویژه ایالت کالیفرنیا ادامه دارد، نتایج تحقیقات یک ساله گاردین نشان می‌دهد که بی‌خانمان‌ها در شهر لس‌آنجلس ۱۶ درصد، در سان فرانسیسکو ۱۷ درصد، در سن خوزه ۴۲ درصد، در اوکلند ۴۷ درصد و در ساکرامنتو ۵۲ درصد افزایش یافته است.

طبق آمار و ارقام رسمی، کالیفرنیا به عنوان بزرگ‌ترین ایالت آمریکا در صدر فهرست ایالات با بیشترین افراد بی‌خانمان قرار دارد.

آمارهای اعلام شده درباره بی‌خانمانی در آمریکا بسیار متفاوت است و این یک مشکل قدیمی است! اختلاف اصلی نیز میان آمارهای دولتی است با آمار سازمان‌های مردمی. سازمان «اتحاد ملی برای پایان بی‌خانمانی» (National Alliance to End Homelessness) که از سال ۱۹۸۳ فعال است در سال ۲۰۱۴ تعداد بی‌خانمان‌ها را حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد؛ رقمی که دولت قبول نداشت. در مقابل وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در سال ۲۰۱۸ تعداد بی‌خانمان‌ها را ۵۵۳ هزار نفر اعلام کرد.

هر چه هست میلیون‌ها آمریکایی بی‌خانمانی را به دفعات تجربه می‌کنند و اگر آمار دولتی را بپذیریم روزانه بیش از ۵۰۰ هزار نفر بی‌سرپناه شب را به صبح می‌رسانند. با این‌که سازمان‌های مردمی از سال ۲۰۱۶ از افزایش بی‌خانمانی به‌ویژه در شهرهای بزرگ خبر می‌دادند اما دولت همچنان همان حدود ۵۰۰ هزار نفر را می‌پذیرفت و نه بیشتر.

تا اینکه در سال ۲۰۱۹ دولت از افزایش ۲.۷ درصدی بی‌خانمانی در آمریکا نسبت به سال قبل و افزایش حدود ۱۶ درصدی در پرجمعیت‌ترین ایالت یعنی کالیفرنیا خبر داد و در نهایت عدد روزانه ۵۶۷ هزار بی‌خانمان را پذیرفت. «بن کارسون» وزیرمسکن و توسعه شهری آمریکا نیز اعلام کرد: «ما همچنان شاهد افزایش مداوم بی‌خانمان‌ها در خیابان‌ها در غرب کشور هستیم؛ جایی که هزینه مسکن بسیار بالاست.»

شبکه الجزیره نیز در گزارشی تحت عنوان کالیفرنیا به عنوان بزرگ‌ترین ایالت آمریکا، در صدر فهرست ایالات آمریکایی با بیشترین افراد بی‌خانمان قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است که از سال 2022، مجموع افراد بی‌خانمان در کالیفرنیا افزایش ۶ درصدی داشته است و این در حالی است که در باقی ایالات متحده، تعداد افراد بی‌خانمان ۰.۴ درصد افزایش داشته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کالیفرنیا بالاترین نرخ بی‌خانمان را دارد و ۴۴ نفر از هر ۱۰ هزار نفر از ساکنان این ایالت، بی‌خانمانی را تجربه کرده‌اند.

طبق آمار رسمی مربوط به سال گذشته میلادی، حدود 2.5 میلیون نفر از افراد بی‌خانمان در خیابان‌های ایالات متحده آمریکا به سر می‌برند.

پیش از این نیز در سال‌های گذشته، مقام‌های محلی در خصوص افزایش بسیار زیاد بی‌خانمان‌ها در ایالت کالیفرنیا هشدار داده‌اند به طوری که در سال 2019 آمار نشان داده بود که بیشترین افزایش بی‌خانمان‌ها در ایالت کالیفرنیا و در ساحل غربی آمریکا روی داده است و مقامات آمریکایی دلیل آن را هزینه بالای مسکن در این مناطق عنوان کرده‌اند.

در همان سال، وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا هشدار داد: «در واقع بی خانمانی در کالیفرنیا در سطح هشدار قرار داشته و مقامات محلی و ایالتی باید فورا به این بحران رسیدگی کنند.»

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که هزاران نفر در این کشور به دلیل شرایط اقتصادی، شرایط روحی و مجازات کیفری بی‌خانمان شده‌اند.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *