تفسیر آیه «یخربون بیوتهم بایدیهم» در سرزمین اشغالی

تفسیر آیه «یخربون بیوتهم بایدیهم» در سرزمین اشغالی

در میان عملیات «طوفان الاقصی»، حادثه‌ای رخ داد که می‌توان آن را مصداق آیه دوم سوره مبارکه حشر دانست که می‌فرماید «یخربون بیوتهم بایدیهم و ایدی المومنین.»

تفسیر آیه «یخربون بیوتهم بایدیهم» در سرزمین اشغالی

فارس پلاس؛ روایت روز – بعد از شروع عملیات بی‌سابقه «طوفان الاقصی» توسط نیروهای حماس، نیروهای رژیم صهیونیستی به طور فلاکت باری دستگیر، فراری یا کشته شدند. در این میان، فیلمی از تخریب خانه یک صهیونیست در منطقه‌ای شهرک نشین توسط بالگرد ارتش رژیم صهیونیستی، منتشر شد.

این واقعه را می‌توان یکی از مصادیق آیه دوم سوره مبارکه حشر دانست. این آیه می‌فرماید: «هُوَ الَّذِی أَخْرَجَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ مِنْ دِیَارِهِمْ لِأَوَّلِ الْحَشْرِ مَا ظَنَنْتُمْ أَنْ یَخْرُجُوا وَظَنُّوا أَنَّهُمْ مَانِعَتُهُمْ حُصُونُهُمْ مِنَ اللَّهِ فَأَتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ حَیْثُ لَمْ یَحْتَسِبُوا وَقَذَفَ فِی قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ یُخْرِبُونَ بُیُوتَهُمْ بِأَیْدِیهِمْ وَأَیْدِی الْمُؤْمِنِینَ فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ»

این آیه در خصوص یهودیانی است که با پیامبر اکرم و دین اسلام دشمنی داشتند و گمان می‌کردند که دژهای محکم‌شان، آن‌ها را از عذاب الهی حفظ می‌کند اما آیه می‌فرماید که «خداوند در دل آن‌ها ترس و وحشت انداخت، به طوری که خانه‌های خود را با دست خویش و با دست مؤمنان تخریب کردند.»

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *