تلاش ضدانقلاب برای ماله کشی تحقیر رژیم صهیونیستی + فیلم

تلاش ضدانقلاب برای ماله کشی تحقیر رژیم صهیونیستی + فیلم

رسانه‌های فارسی زبان به صورت گسترده در حال پوشش وقایع اراضی اشغالی و سبک کردن بار شکست تحقیرکننده رژیم صهیونیستی هستند.

تلاش ضدانقلاب برای ماله کشی تحقیر رژیم صهیونیستی + فیلم

فارس پلاس؛ روایت روز – نیروهای مقاومت فلسطین در غزه صبح روز شنبه عملیات گسترده‌ای علیه رژیم صهیونیستی در عمق سرزمین های اشغالی آغاز کردند. این حملات در پاسخ به تجاوزات مکرر و هتک حرمت مسجدالاقصی توسط اشغالگران صهیونیستی بود. نیروهای مقاومت برای اولین بار در تاریخ اشغال فلسطین از سوی صهیونیست‌ها دست به عملیات آفندی علیه اشغالگران قدس زدند. تاکنون قریب به ۳۵۰ صهیونیست کشته شده است.

«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد این عملیات بی‌سابقه با هدایت جمهوری اسلامی ایران بوده است. رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین نیز در همین راستا، به صورت گسترده در حال سبک کردن بار شکست تحقیرکننده رژیم صهیونیستی با انتساب آن به ایران هستند.

اسیرگیری نظامیان اشغالگر صهیونیست توسط حماس

«نوری زاده» کارشناس ضد ایرانی صدای آمریکا در واکنش به تحولات سرزمین‌های اشغالی مدعی شد: «آقای خامنه‌ای چند روز پیش در یک سخنرانی اسم رمز عملیات را صادر کرده بود!»

مجری شبکه منوتو در حالی که البسه مشکی به تن دارد، برای اشغالگران اینگونه مرثیه خوانی می‌کند که «حال خوبی نداریم». مجری منوتو در ادامه می‌گوید: «به یاد صحبت‌های چند ماه پیش [سردار] قاآنی افتادم. چند ماه پیش بود که [به صهیونیست‌ها] می‌گفت، زودتر [خانه‌هایتان] را بفروشید و از [فلسطین] بروید».

کارشناس شبکه تروریستی اینترنشنال گفت: «اسماعیل قاآنی که تا مدت‌ها متهم بود، هنوز نتوانسته جای قاسم سلیمانی را پر کند، حالا دیگه حاج اسماعیل احساس قدرت می‌کند». این فرد در ادامه پیرامون تبعات این عملیات مقاومت گفت: «حزب اللهی‌ها روحیه می‌گیرند!»

تحلیلگر صهیونیست اینترنشنال نیز در موضعی مشابه گفت که حماس به تنهایی نمی‌تواند چنین کاری کند، بلکه ایران پشت پرده آن است.

اما خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در بین رسانه‌های ضد انقلاب، تحلیل عمیق‌تری ارائه کرد. «نفیسه کوهنورد» خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی در امور غرب آسیا در یک فایل ویدیویی گفت که حمله بی‌سابقه‌ای به اسرائیل انجام شده است. خبرنگار بی‌بی‌سی گفت: «این عملیات فراتر از حماس است. فقط حماس پشت چنین عملیات پیچیده‌ای نیست. به نظر نمی‌رسد این عملیات توسط یک گروه آن هم در غزه برنامه ریزی و اجرا شده باشد». خبرنگار بی‌بی‌سی مدعی است که احتمالا حزب الله لبنان پشت این عملیات است.

کوهنورد پیرامون وعده صهیونیست‌ها برای پاسخ بی‌سابقه گفت: «این [پاسخ] هر چقدر بزرگ باشد، به نظر صحنه‌های امروز (شنبه)، فرار شهرک‌نشینان اسرائیلی تصویری نیست که به راحتی از اذهان پاک شود و این سوال تا مدت‌ها در اذهان خواهد بود که چطور سرویس اطلاعاتی اسرائیل نتوانست این عملیات را پیش بینی کند».

نیروهای تحت الحمایه ایران نظیر حماس در منطقه مستقل هستند و مرتبط کردن عملیات‌های آنان به تهران در واقع رهایی از میزان حقارت و خواری است که در یک نمونه، رژیم صهیونیستی روز گذشته آن را تجربه کرد. رژیم و سمپات‌های آن با آوردن نام ایران درصدد هستند این موضوع را القاء کنند که یک گروه مستقر در منطقه تحت محاصره غزه، مسئول شکست تحقیر آمیز اسرائیل نیست بلکه پشت پرده آن، کشوری قدرتمند در تراز جمهوری اسلامی ایران است.

«محمد مرندی» کار شناس امور بین‌الملل در یک مصاحبه اینترنتی گفت: «نیروهای محور مقاومت از تهران دستور نمی‌گیرند. فرق جمهوری اسلامی و نیروهای محور مقاومت با آمریکا، ناتو و دوستان منطقه‌ای آنان در این است که به عنوان مثال، حزب الله خود به صورت مستقل پیرامون مسائل داخل لبنان تصمیم می‌گیرد، یمنی‌ها مستقلاً تصمیم می‌گیرند، از تهران دستوری برای آنان صادر نمی‌شود. جمهوری اسلامی حمایت می‌کند.»

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *