تلاش ویژه صهیونیست‌ها برای ایجاد اختلاف میان جهاد اسلامی و حماس

تلاش ویژه صهیونیست‌ها برای ایجاد اختلاف میان جهاد اسلامی و حماس

آنچه این روزها در گزارش‌های متعدد رسانه‌های صهیونیستی در خصوص جنگ اخیر علیه غزه به چشم می‌خورد، روایت‌سازی‌های جدید حاکی از تلاش ویژه‌ این رسانه‌ها و مقامات آنها در جهت تفرقه‌افکنی میان گروه‌های مقاومت از جمله جهاد اسلامی و حماس است.

تلاش ویژه صهیونیست‌ها برای ایجاد اختلاف میان جهاد اسلامی و حماس

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- نورنیوز نوشت: شبکه صهیونیستی کان اعلام کرد؛ اسرائیل خود را برای حملات سنگین‌تر طی روزهای آینده آماده می‌کند.

در این گزارش آمده؛ ارتش اسرائیل در حال آماده شدن برای افزایش دامنه حملات به مسؤولان ارشد جهاد اسلامی است که هنوز باقی ماندهاند، اما عمدتاً بر روی نیروهای میدانی جوان در یگان موشکی تمرکز دارد.

این شبکه ارزیابی خود از اظهارات برخی مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی را این‌گونه جمع‌بندی کرده است که؛ حماس به جنگ نخواهد پیوست و حتی اگر چنین باشد، پس از حمله اسرائیل که نتایج آن از نظر این سازمان فلسطینی بسیار شدید خواهد بود، آنها به یک مداخله جزیی کفایت خواهند کرد!

گزارش شبکه کان تأکید می‌کند؛ در اسرائیل تخمین زده می‌شود که حماس اهرم‌های فشار بر جهاد اسلامی را از دست داده و چون جهاد اسلامی برخلاف حماس تحت کنترل مصر نیست، میانجی‌گری مصری‌ها برای آتش‌بس نیز تاکنون جواب نداده است.

آنچه این روزها در گزارش‌های متعدد رسانه‌های صهیونیستی در خصوص جنگ اخیر علیه غزه در حال روایت‌سازی است، حاکی از تلاش ویژه‌ی این رسانه‌ها و مقامات آنها در جهت تفرقه‌افکنی میان گروه‌های مقاومت از جمله جهاد اسلامی و حماس است.

این در حالی است که گرچه پیشتر و در برخی مقاطع صهیونیست‌ها با این ترفند توانسته بودند میان برخی گروه‌های مقاومت ایجاد اختلاف کنند، اما در دوره اخیر انسجام مثال‌زدنی میان این گروه‌ها که از آن با عنوان «وحدت ساحات» یاد می‌شود، به کابوسی بزرگ برای مقامات تل‌آویو تبدیل شده است.

علاوه بر انسجام و اتحاد مذکور، تولد نسل جدید گروه‌های مسلح مقاومت به ویژه در اراضی 48 و کرانه باختری مانند «عرین‌الاسود» نیز نشانه‌ای دیگر بر شکست این سیاست صهیونیست‌ها است.

ادبیات به کار رفته در گزارش‌های رسانه‌های صهیونیستی و غربی همچنین می‌کوشد، عامل بروز درگیری و جنگ را تنها یکی از این گروه‌ها القاء کرده و به زعم خود از این رهگذر موجبات کاهش سرمایه‌ اجتماعی آنان را فراهم کند، موضوعی که اتفاقا تاکنون نتیجه معکوس داده است.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *