تنها دموکراسی خاورمیانه!

تنها دموکراسی خاورمیانه!

«خانه آزادی» در سال 2016 بر اساس پژوهش شاخص دموکراسی در کشورها، یک ادعای بزرگ را مطرح کرد و گزارش داد:‌ «اسرائیل تنها دموکراسی در خاورمیانه است.»

فارس پلاس؛ حسام‌الدین برومند در یادداشتی نوشت: 1. .«خانه آزادی» (FREEDOM HOUSE)، یک سازمان امریکایی است که همواره مدعی بوده مأموریت دفاع از دموکراسی را بر عهده دارد. یکی از اضلاع اصلی فعالیت‌های «خانه آزادی» ارائه پژوهش‌هایی است که تلاش می‌کند شاخص دموکراسی را در کشورها راستی‌آزمایی کند و مورد سنجش قرار دهد. در دهه اخیر، «خانه آزادی» همواره به پروپاگاندا و تبلیغات برای رژیم اسرائیل پرداخته است، هرچند که کوشیده خیلی هم ناشیانه عمل نکند و در مواردی هم منتقد وضعیت آزادی و دموکراسی در اسرائیل بوده است تا خود را یک سازمان حرفه‌ای و به‌اصطلاح مستقل نشان دهد. مواردی از گزارش‌های «خانه آزادی» در مورد رژیم صهیونیستی قابل تأمل است. به عنوان نمونه، «خانه آزادی» در سال 2016 بر اساس پژوهش شاخص دموکراسی در کشورها، یک ادعای بزرگ را مطرح کرد و گزارش داد:‌ «اسرائیل تنها دموکراسی در خاورمیانه است.»

همچنین سه سال بعد و در سال 2019، «خانه آزادی» در گزارشی مدعی شده بود که اسرائیل از نظر رعایت مؤلفه‌های دموکراسی در میان ۱۰۰ کشور برتر جهان قرار گرفته و هرچند با امتیاز ۷۹ از کشورهای فنلاند، نروژ و سوئد عقب‌تر است، اما نسبت به کشورهای هند و برزیل شرایط بهتر و مطلوب‌تری دارد.

اما جالب اینجاست که چندی پیش، «گیدئون لوی» روزنامه‌نگار اسرائیلی در روزنامه‌ «هاآرتص» طی سخنانی در انجمن دوستی ایسلند- فلسطین، مطالبی را اذعان کرد که بن‌بست پروژه فاشیستی صهیونیسم را عیان و نمایان ساخت. او به صراحت گفت:« در اسرائیل، صهیونیست نبودن تقریباً جرم و غیرقانونی است. صهیونیسم یعنی برتری یهودیان در اسرائیل و هر کس که برتری یک قوم را بر دیگران مطرح می‌کند چیزی جز نژادپرستی نیست و این باور با شعارهای دموکراتیک سازگاری ندارد… آنچه نام «تنها دموکراسی خاورمیانه» را با خود یدک می‌کشد چیزی نیست جز اراده‌ای برای نابود کردن نیمی از جمعیت ساکن در فلسطین…»

این روزنامه‌نگار هاآرتص، در ادامه خطاب به سران اسرائیل می‌گوید، برای دموکراسی، حداقل کار این است که از سرزمین‌های اشغالی خارج شوید.

2. این روزها که جامعه جهانی کلکسیونی از جنایات و نسل‌کشی رژیم کودک‌کش صهیونیستی را مشاهده می‌کند، بر همگان ثابت شده که «تنها دموکراسی خاورمیانه!» در واقع بلوف مزخرف اسرائیل و نهادهای غربی‌ای بوده که مأموریت داشتند با پروپاگاندا و انحراف افکار عمومی، اسرائیل را با ارزش‌های لیبرالی چون دموکراسی و حقوق بشر به تصویر بکشند!

رژیمی که ماشین کشتار آن تا روز هجدهم جنگ فعلی در غزه، 5791 نفر را به شهادت رسانده که 2360 نفر آن کودکان مظلوم و بی‌گناه هستند، محصول همان مدعیان دموکراسی و لیبرال‌هایی است که می‌خواستند برای بشریت، آزادی و حقوق بشر به ارمغان بیاورند ولی امروز در بحبوحه جنایت تاریخی صهیونیست‌ها که بی‌پروا بیمارستان و مدرسه و کلیسا و مسجد را بمباران می‌کنند بایدن و سوناک و مکرون صف کشیده‌اند تا خود را به نتانیاهوی خون‌آشام برسانند و او را در آغوش بکشند و اعلام کنند که حامی اسرائیل هستند!

بایدن و سوناک و مکرون، نماد و سمبل چه حکومت‌هایی هستند؟ گوش دنیا از شعار دموکراسی و حقوق بشر آنها کر نشده است؟ چه شده است که اینطور نقاب برانداخته‌اند و همدست با یک رژیم خون‌آشام شده‌اند؟ واقعیت این است، همان‌طور که «تنها دموکراسی خاورمیانه» یک دروغ بزرگ بوده، حقوق بشر و لیبرال دموکراسی غربی هم چیزی جز پوششی برای جنگ و کشتار و زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به ثروت کشورهای خاورمیانه نبوده است. دنیا امروز با سراب سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری روبه‌روست که برای توقف جنایات وحشیانه و سبعانه صهیونیستی، هیچ کاری نکردند ولو در حد یک قطعنامه نمایشی!

و بالاخره باید گفت نتانیاهو چهره بدون پرده بایدن و سوناک و مکرون است که با پروپاگاندای دموکراسی و تروریست خواندن مظلومان، جنگ و کشتار و خونریزی و جنایت و نسل‌کشی به راه می‌اندازند تا بر کرسی حکمرانی بمانند، اما همه شواهد نشان می‌دهد که نظم جدیدی آغاز شده و ملت‌ها بیدار شده‌اند.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *