توهین حزب اتحاد ملت به مردم ایران با چاشنی جنایت و خون

توهین حزب اتحاد ملت به مردم ایران با چاشنی جنایت و خون

این قبیل تحلیل ها که امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده است، می‌بایست مورد توجه نهادهای نظارتی و رسانه‌ای قرار بگیرد.

توهین حزب اتحاد ملت به مردم ایران با چاشنی جنایت و خون

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

دلتنگی جریان غربگرا برای آشوب های خیابانی

شبکه تروریستی اینترنشنال با آب و تاب به بازنشر مطلب منتشر شده در یکی از روزنامه های منتسب به جریان غربگرا پرداخت.

روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «نگران شعله های تحقیر این اینترنت باشید» نوشت:«وضعیت اسفناک کنونی اینترنت ایران همچون ماجرای گشت ارشاد می‌تواند آتش خشم اجتماعی را دوباره شعله‌ور سازد.»

در ادامه این مطلب آمده است:«طی یک سال گذشته، اینستاگرام و واتس‌آپ هم به زمره پلتفرم‌های فیلترشده درآمده‌اند و می‌شود گفت که تقریبا تمام پلتفرم‌های جهانی در ایران فیلتر هستند.. چه چیزی باعث رویدادهای سال گذشته شد و آتش خشم جامعه را شعله‌ور کرد؟ شاید مهم‌ترین عاملی که باعث آن انفجار اجتماعی شد چند سال احساس تحقیر شدن در بین قشر وسیعی از مردم بود که سلیقه خود را به‌زور به جامعه حقنه می‌کرد. هنوز خاطره تلخ پیامک‌های حجاب و توقیف خودروها و بازداشت جوانان در ون‌های گشت ارشاد در خاطره مردم زنده است. همین تحقیرها بود که جامعه را به انبار باروتی تبدیل کرد و با یک جرقه منفجر شد. حالا همین حس تحقیر شدن را می‌توان در کاربران اینترنت کنونی ایران مشاهده کرد.»

گویا جریان غربگرا برای تکرار آشوب های خیابانی حسابی دلتنگ و بی قرار شده است. این طیف در سال گذشته از آشوبگران و تروریست ها حمایت کرده و بر جنایات آنها سرپوش گذاشت.

این روزنامه غربگرا در حالی به محدودیت پلتفرم های خارجی اعتراض کرده که همین دیروز امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اذعان کرد که شبکه های اجتماعی و مشروبات الکلی از عوامل اصلی تحریک جوانان برای حضور در اعتراضات خیابانی بوده است.

در ماههای گذشته دولت آمریکا محدودیت های شدیدی درخصوص شبکه های اجتماعی خارجی در این کشور وضع کرد. این اقدام هیچگاه با اعتراض جریان غربگرا در ایران مواجه نشد.

توهین حزب اتحاد ملت به مردم ایران با چاشنی جنایت و خون

امتداد- ارگان رسانه ای حزب اتحاد ملت- در مطلبی با عنوان «نگاه حقوقی به شباهت قتل زنان و بدن های مثله شده» با بازنشر گزارش روزنامه شرق نوشت:

«نحوه این قتل‌ها شباهت‌هایی به یکدیگر دارد و جسدهای مثله‌شده‌‌ آنها در مکان عمومی و اغلب کنار سطل زباله رها می‌شود؛ مواردی که احتمال زنجیره‌ای‌بودن آن را در افکار عمومی بالا می‌برد. از بدن تکه‌تکه‌شده‌ زنی که آبان سال قبل در بین زباله‌های یک گاری در مشهد پیدا شد، تا جسد مثله‌شده دو زن دیگر با وضعیت فجیع در آباده و جسدهای اخیر در میدان آزادی و خزانه که مقتول یا مقتولان بعد از مثله‌کردن، جسدها را در گذرهای اصلی و کنار سطل زباله‌های در معرض دید گذاشتند. افکار عمومی زنان را هدف این قتل‌ها می‌دانند؛ اما پلیس آگاهی از دستگیری بسیاری از عاملان این قتل‌ها خبر داده و تأکید دارد که هیچ‌کدام آنها به قتل‌های زنجیره‌ای ارتباطی ندارد. برخی کارشناسان حقوق و جزا هم طبق تعاریف زنجیره‌ای‌بودن قتل‌ها، نشانه‌های این موارد را همچنان مبهم می‌دانند که از سوی فرد یا محفلی چنین قتل‌هایی صورت گرفته باشد؛ بنابراین بر‌اساس اظهارات مذکور تا این لحظه قطعیتی برای زنجیره‌ای‌بودن آنها در دست نیست.»

با اینکه فرضیه زنجیره ای بودن این قتل ها رد شده است، اما ارگان حزب اتحاد ملت در ادامه با توهین به مردم ایران، تصریح می کند: «درباره اتفاقات اخیر نمی‌توان نظری داد؛ مگر آنکه از روی نوع قتل یا از نوع مقتولان به این نتیجه برسیم که یک فرد یا محفلی پشت آن است. مثلا اگر مقتولان همه بدحجاب باشند، آنجا نتیجه می‌گیریم قاتل یا قاتلان بدحجاب‌ها را می‌کشند.»

این تحلیل، توهین و تهمت به مردم عزیز ایران است. هدف اصلی از این نوع تحلیل ها، نفرت افکنی نسبت به اقشار متدین و ایجاد دوقطبی میان مردم و تحریک بخشی از جامعه به اقدام خشونت آمیز علیه اقشار مذهبی است.

. نکته قابل تأمل اینجاست که جریان غربگرا در ماجرای مسمومیت در مدارس نیز دقیقا همین خط رسانه ای را پی گرفته و اقشار مذهبی را آماج توهین و تهمت قرار داد.

این نوع عملیات روانی همواره مورد استقبال رسانه های معاند بوده است.

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *