جریان غرب‌گرا؛ سانسورچی های ماهر!

جریان غرب‌گرا؛ سانسورچی های ماهر!

برخی رسانه‌های منتسب به جریان غرب‌گرا در داخل کشور در اقدامی تأسف برانگیز در صفحه اول به هیچ عنوان هیچ خبری از راهپیمایی های گسترده علیه رژیم صهیونیستی در ایران و سایر کشورها منتشر نکردند. این هم‌صدایی، قابل تأمل و البته قابل پیگیری است.

جریان غرب‌گرا؛ سانسورچی های ماهر!

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

همصدایی در سانسور راهپیمایی ضدصهیونیستی

روز جمعه تظاهرات گسترده‌ای در چند کشور در حمایت از فلسطینی‌ها و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برگزار شد. در همین رابطه، مردم اردن در راهپیمایی عظیم و باشکوه با در دست داشتن پرچم فلسطین از عملیات توفان الاقصی و ساکنان نوار غزه در مبارزه با رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

در روز گذشته در فرانسه، ژاپن، کویت، مالزی، بحرین، تونس، عراق، یمن و اردن راهپیمایی های گسترده برگزار شد.

همزمان مردم ایران در سراسر کشور در محکومیت جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی راهپیمایی کردند. همچنین روز گذشته قطعنامه پایانی راهپیمایی‌کنندگان در حمایت از عملیات غرورآفرین مبارزان فلسطینی صادر و قرائت شد.

در بخشی از این قطعنامه آمده بود:«اسرائیل رفتنی است و عملیات کوبنده مبارزان فلسطینی در یوم‌الله پانزدهم مهر نخستین گام برای فروریختن بنیان‌های سست این رژیم منحوس است و ضربات مهلک و نابود‌کننده و قوی‌تر ملت به‌پاخاسته فلسطین برای هدم این جرثومه فساد در پیش است.»

این تجمعات باشکوه از سوی رسانه های معاند و از جمله بی بی سی فارسی، اینترنشنال، صدای آمریکا، رادیوفردا، منوتو و…به طور کامل سانسور شد. این رسانه ها همزمان جنایات صهیونیست ها و از جمله قتل 500 کودک فلسطینی را سانسور کرده و به طور مستمر مشغول بزک و تطهیر این رژیم کودک کش هستند.

نکته قابل تأمل اینجاست که در داخل کشور نیز برخی رسانه های منتسب به جریان غربگرا در اقدامی تأسف برانگیز در صفحه اول به هیچ عنوان هیچ خبری از راهپیمایی های گسترده علیه رژیم صهیونیستی در ایران و سایر کشورها منتشر نکردند. این همصدایی، قابل تأمل و البته قابل پیگیری است.

چرا می گوییم جریان غربگرا «سانسورچی های ماهری» هستند

جریان غربگرا در داخل ایران، سانسورچی های ماهری هستند. این طیف یدطولایی در سانسور اخبار خوب و پمپاژ اخبار بد و ناامیدکننده و یأس آفرین دارد. چرا؟!

دیروز رئیس جمهور به شیراز سفر کرد و پروژه های مهمی را افتتاح کرد. اما این خبر مهم در صفحات اول برخی روزنامه هایی جریان غربگرا هیچ جایی نداشت.

به این موارد توجه کنید: تاکنون۶ فاز آزاد راه شیراز – اصفهان افتتاح و تکمیل شده و فاز ۷ عملیات نیز آغاز شده است. این آزادراه ۲۲۴ کیلومتر است. این طرح بزرگترین پروژه آزادراهی کشور است. ۶ قطعه از این طرح بصورت آزادراه و یک قطعه بزرگراه جهت اتصال ورودی شهر به آزادراه است. با افتتاح این پروژه زمان سفر از شیراز به اصفهان و به تبع آن به مناطق مرکزی کشور بیش از دو ساعت کاهش خواهد یافت. به علاوه امنیت سفر و رفت و آمدهای مردم ارتقاء جدی پیدا میکند. همچنین در راستای تکمیل کریدور آزادراهی جنوب کشور است. برای این طرح مبلغ ۲۵ هزار میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است.

یکی از پروژه های مهمی که دیروز با حضور رئیس جمهور انجام شد، خط دوم آبرسانی به شهر شیراز است. این خط با طول ۷۸ کیلومتر در سال ۱۳۹۰ شروع شد و در سال ۱۴۰۲ به اتمام رسید. این طرح به منظور تامین آب آشامیدنی شهر شیراز تا افق ۱۴۰۵ طراحی شده است. اعتبار هزینه شده این طرح ۶۵۰ میلیارد تومان است که ارزش روز آن ۶۰۰۰میلیارد تومان برآورد می شود. درصورت عدم اجرای این طرح، شهر شیراز درسال جاری (تابستان) با تنش شدید آبی و قطع مکرر آب مواجه می شد. ۱۴ کیلومتر از این طرح در دولت سیزدهم انجام شده که از نظر وزن اجرایی، به دلیل سختی اجرا و عبور از مناطق شهری و تاسیسات مختلف، درصد بیشتری از عملیات اجرایی پروژه را دربرداشته است.

دیگر پروژه مهم، بیمارستان رستم است. بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان رستم (محروم ترین منطقه استان فارس) با متراژ ۶۰۴۰ متر مربع در سال ۱۳۹۴ شروع شده و در سفر دیروز رئیس جمهور به بهره برداری رسید. میزان اشتغالزایی طرح ۱۷۰ نفر و مبلغ هزینه شده با تجهیزات بیمارستانی به ارزش روز مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان است. این بیمارستان در یکی از محرومترین نقاط استان احداث شده و پیش از مردم این شهرستان برای دریافت خدمات درمانی ناچار از مراجعه به مراکز درمانی مناطق مجاور بودند.

با اینحال این رویدادهای مهم و امیدآفرین هیچ جایی در صفحه اول برخی روزنامه های منتسب به جریان غربگرا نداشت. یک سوال؛ چرا این رسانه ها اصرار دارند که مروج ناامیدی و یأس آفرینی باشند؟!

پایان پیام/.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *