جنگ روایت‌ها

جنگ روایت‌ها

رژیم موقت صهیونیستی در پی شکست ناباورانه با بیش از ۱۳۰۰ کشته در همان روز ۱۵ مهر، برای نخستین بار رو به مظلوم‌نمایی و ترحم‌برانگیزی آورده و برخلاف همه تاریخ ۷۵ ساله نامشروعش که تلفات‌ را پنهان می‌کرد، برای اقناع افکار عمومی دنیا نسبت به ارتکاب جنایات‌ در غزه سعی دارد خود را مظلوم ماجرا معرفی کند!

جنگ روایت‌ها

فارس‌پلاس؛ سارا هوشمندی در یادداشتی نوشت: پیروزی بزرگ مقاومت فلسطین در نبرد توفان الاقصی که منجر به ناکامی تاریخی آژانس‌های جاسوسی تل‌آویو شد و جهان را به تحیر واداشت، با پاتک رسانه‌ای صهیونیست‌ها مواجه شده است؛ تاکتیکی کثیف بر مبنای دروغ، تحریف و خباثت در راستای ایجاد ترحم برای کفتارهایی که همین الان که خواندن این یادداشت را شروع می‌کنید، صدها کودک و زن فلسطینی به شهادت رساندند.

حماس و جهاد اسلامی در عملیات توفان با ناکام گذاشتن رژیم حقیر صهیونیستی و حامیان جنایتکار آن درس عبرتی شدند برای اسرائیل جعلی غاصب تا بداند دیگر نمی‌تواند به هر جنایتی دست بزند و تاوان هم ندهد.

یک ـ رژیم موقت صهیونیستی در پی شکست ناباورانه با بیش از ۱۳۰۰ کشته در همان روز ۱۵ مهر، برای نخستین بار رو به مظلوم‌نمایی و ایجاد ترحم آورده و برخلاف همه تاریخ ۷۵ ساله نامشروعش که تلفاتش را پنهان می‌کرد تا روحیه شکننده جان‌دوست‌های اسرائیلی خراب‌ نشود، برای اقناع افکار عمومی دنیا و توجیه قتل عام فلسطینیان، با جنگ تبلیغاتی ـ رسانه‌ای ـ روانی هم تلفات‌ را اعلام می‌کند؛ هم با دروغ‌هایی نظیر کشته شدن غیراسرائیلی‌ها در تهاجم حماس ـ به عنوان مثال همان دختر که اعلام کردند آلمانی است؛ در حالی که زاده تل‌آویو بود! ـ سعی دارد خود را که دیوی بدسیرت است، مظلوم ماجرا معرفی کند!

رهبر حکیم انقلاب تعبیر هشدارآمیزی دارند؛ حضرت معظم‌له سال ۹۷ فرمودند: «دشمن از ابزار رسانه استفاده می‌کند برای اثرگذاری بر افکار عمومی. توجه کنید! ابزار رسانه، ابزار مهم و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است. ابزار رسانه را تشبیه می‌کنند به سلاح های شیمیایی در جنگ نظامی؛ سلاح شیمیایی را وقتی می‌زنند، تانک و تجهیزات را از بین نمی‌برد؛ تجهیزات می‌ماند و انسان‌ها از بین می‌روند و از قدرت استفاده از ابزار می‌افتند؛ سلاح شیمیایی در جنگ نظامی این جور است؛ ابزار رسانه هم این جور است. امروز از تلویزیون، از رادیو، از اینترنت، از شبکه‌های اجتماعی، از انواع و اقسام وسایل فضای مجازی، علیه افکار عمومی استفاده می‌شود».

دو ـ طی روزهای اخیر در کنار تلاش روزافزون رسانه‌ای صهیونیست‌ها و مستکبران حامی‌شان علیه مقاومت فلسطین و تشبیه آن به داعش(!) و سیاه‌پوشی رسانه‌های شرکتی فارسی‌زبان نظیر منوتو، اینترنشنال، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا و سوگواری‌شان برای جانیان صهیونیست، متاسفانه برخی بازوهای داخلی رسانه‌ای‌شان نیز در جنگ تبلیغاتی و روانی اسرائیل علیه ملت فلسطین به کمک اشغالگران قدس آمده‌اند و در فضاهایی نظیر اینستاگرام، تلگرام و ایکس(توئیتر سابق) اقدام به تطهیر ظالم و تروریست‌نمایی مظلوم می‌کنند.

نگاهی به نمونه‌های جنگ تبلیغاتی ـ رسانه‌ای صهیونیسم بین‌الملل علیه ملت مظلوم فلسطین در ۵ روز اخیر، استفاده بی‌سابقه و البته باورپذیر از اخبار و گزارش‌های کذب و پمپاژ وسیع و عمیق دروغ توسط رسانه‌های متعدد صهیونیستی ـ استکباری که حتی کمترین اصول حرفه‌ای رسانه را رعایت نمی‌کنند را نمایش می‌دهد. آنها در نشریات و شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و اجتماعی در ماهواره‌ها و فضای مجازی، برای اثرگذاری عکس بر ذهن مردم دنیا جهت بهره‌برداری از این «عملیات رسانه‌ای» مبتنی بر دروغ برای توجیه کشتار فجیع نوزادان و کودکان و زنان و کهنسالان فلسطینی که جرمی جز مخالفت با اشغال کشور و خانه‌شان از سوی صهیونیست‌ها ندارند ـ که به زعم احمقانه صهیونیست‌ها تروریسم محسوب می‌شود! ـ استفاده می‌کنند که خنثی کردن این عملیات، رسوا کردن آنها را می‌طلبد.

تعدادی از اخبار دروغ را که با همراهی بی‌شرمانه خبرنگاران خودفروخته وایرال و حتی موجب باور و دلسوزی افراد خودی شد را ببینید.

– برهنه کردن و تجاوز به توریست آلمانی، قتل وی پس از تجاوز و گرداندن جسدش از سوی مجاهدان حماس(نه توریست تبعه آلمان بود؛ نه تجاوزی انجام شده بود و هم پیش از مرگ نیز در همان حالت نیمه‌برهنه در ساحل بود).

– حمله مقاومت به فستیوال موسیقی و قتل ۲۵۰ غیرنظامی(دروغ بودن آن نیز برملا شد).
– انداختن اطفال صهیونیست‌ها در قفس(هیچ تصویر یا ویدیویی در رابطه با این ادعا وجود ندارد؛ مگر تصاویری از انداختن کودکان مهاجر مکزیکی در قفس توسط پلیس آمریکا!).

– سر بریدن ۵۰ نوزاد اسرائیلی و پروپاگاندای وسیع درباره آن با گزارش دروغین یک خبرنگار(۲ روز بعد آن خبرنگار دچار وجدان‌درد شد و اذعان کرد هیچ صحنه‌ای از قتل حتی یک نوزاد صهیونیست ندیده و صرفا یک سرباز اسرائیلی چنین چیزی به وی گفته).
– نشان دادن تصاویر افراد پیر صهیونیست و زنان و کودکان هراسان(طبیعت جنگ ترس و دلهره است و همان‌ها اعتراف کردند حماس با ملاطفت رفتار کرده؛ نه خشونت).

– انتشار گسترده ویدیوهایی از خرابی و آتش‌سوزی شهرک‌های صهیونیست‌نشین(هزاران برابر چنین صحنه‌هایی هم‌اکنون در غزه با جنایات اسرائیل در حال رخ دادن است؛ بدون در نظر گرفتن ۷۵ سال تخریب، قتل و آتش‌سوزی).

– فرار افراد به ظاهر غیرنظامی(در حالیکه هر صهیونیستی که فلسطین را اشغال کرده است، غاصب سرزمین آنهاست و اغلب شهرک‌نشینان نیز مسلحند).

– ساخت فیلم‌های سراسر کذب برای قیاس حماس با داعش در حالی که به ۳ دلیل کاملا واضح، داعش یک گروه کاملا صهیونیستی است و برخی کارشناسان، عبارت «مسلمانان صهیونیست» را به آن گروه سفاک اطلاق می‌کنند؛ ۱/ به اعتراف هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، داعش ساخته مستقیم آمریکا و رژیم اشغالگر قدس است؛ ۲/ سال‌ها علیه ملل سوریه و عراق جنگید ولی هیچگاه کمترین ضربه‌ای به اسرائیل نزد؛ ۳/ تصاویر و ویدیوهای متعددی از مداوای مجروحان داعش در بیمارستان‌های تل‌آویو و حیفا منتشر شد.

– دروغ شنیع تجاوز مجاهدان مقاومت به زنان صهیونیست(مطابق ویدیوهای منتشرشده از سوی خود زنان صهیونیست، نه تنها چنین موضوعی رخ نداده؛ بلکه با آنها با وجود اشغالگر بودن‌شان، مهربانانه و محترمانه رفتار شده است).

*چرا دروغ می‌گویند؟!

همان طور که ابتدای مطلب اشاره شد، اسرائیل غاصب برای نخستین بار در تاریخ جعلی‌اش، بدون پنهان‌کاری درباره تلفاتش، در توفان الاقصی حقیقت را می‌گوید. در پروتکل‌های رسمی نظامی رژیم اشغالگر قدس، آمده است: تنها فردی که صلاحیت اعلام تلفات صهیونیست‌ها اعم از نظامی و ساکنان اشغالگر را دارد، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی است و اعلام تلفات نیز همواره با کوچک‌نمایی، کمتر از واقعیت اعلام می‌شد تا روحیه درندگان اشغال‌کننده فلسطین پایین نیاید. اعلام مستقل توسط رسانه‌ها و اشخاص صهیونیست نیز با مجازات‌های سنگین مواجه می‌شد.

اما این بار اسرائیل هم رقم دقیق هلاک‌شدگان را اعلام می‌کند؛ هم به تحریف و دروغ و داعش‌نمایی حماس می‌پردازد. دلیل این اقدام ورود صهیونیست‌ها به رویکردی است که افکار عمومی دنیا را با جنایت‌های فجیعش در غزه همراه کند و مردم دنیا توجیه شوند بله! فلسطین این بار جنایات پرشماری اعم از قتل و غارت و تجاوز و نوزادکشی مرتکب شده و اسرائیل حق دارد مقابله به مثل کند. این همراهی فکری خطرناک افکار عمومی تنها با روشن‌گری‌های خبرنگاران منصف و افشای کذاب بودن صهیونیست‌ها و آگاهی‌بخشی به جهانیان با شکست مواجه خواهد شد.

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *