حرم امام حسین (ع) آماده عزاداری محرم شد +عکس و فیلم

حرم امام حسین (ع) آماده عزاداری محرم شد +عکس و فیلم

حرم امام حسین علیه‌السلام با نصب پارچه‌های مشکی و پهن شدن کفپوش قرمز به همت خادمان این آستان، آماده برپایی مراسم عزاداری محرم شد.

حرم امام حسین (ع) آماده عزاداری محرم شد +عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیابت خبرگزاری فارس، حرم امام حسین علیه‌السلام در آستانه محرم و ایام عزاداری شهدای کربلا، رخت عزا پوشید.

حرم امام حسین (ع) سیاهپوش شد

خادمان این آستان پس از جمع کردن بخشی از پارچه‌های سبزرنگ در حرم ارباب، پارچه‌های مشکی آماده شده در کارگاه حرم حسینی را وارد حرم کردند. برخی از زائران با ورود پارچه‌های مشکی به عزاداری پرداختند و به استقبال ماه محرم رفتند.

سیاهپوش کردن حرم حسینی

پارچه‌های عزا در قسمت‌های مختلف شبستان و صحن حرم امام حسین علیه‌السلام نصب و این آستان برای برپایی مراسم تعویض پرچم هم‌زمان با شب اول ماه محرم آماده شد.

هر ساله پرچم گنبد حرم امام حسین علیه‌السلام طی مراسمی با حضور زائران برگزار و پرچم عزا بر فراز گنبد حرم حسینی نصب می‌شود.

سیاهپوش کردن حرم حسینی

پهن شدن کفپوش قرمز در حرم حسینی

همچنین خادمان حرم امام حسین علیه‌السلام پس از جمع کردن فرش‌های شبستان و صحن‌های این آستان، فضا را برای عزاداری دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی آماده کردند. بر همین اساس، پس از جمع‌اوری فرش‌ها، پلاستیک و کفپوش قرمز در حرم پهن شد.

با سیاهپوش شدن حرم امام حسین علیه‌السلام، کربلا حال و هوای دیگری دارد و زائران هم آماده برپایی عزاداری محرم شده‌اند. در روزهای گذشته نیز ضریح حرم حسینی شست‌وشو شده بود.

اعزام زائران ایرانی برای سفر عتبات در دهه اول محرم آغاز شده است. البته در حال حاضر همه اعزام‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به صورت زمینی انجام می‌شود و با توجه به تأمین نشدن پرواز، سفر هوایی عتبات در دهه اول محرم انجام نمی‌شود.

در ادامه تصاویری از پهن کردن کفپوش قرمز در حرم امام حسین علیه‌السلام در استانه محرم را مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *