حمله دسته‌جمعی به شهردار همزمان با تحرکات ضدانقلاب در بلژیک

حمله دسته‌جمعی به شهردار همزمان با تحرکات ضدانقلاب در بلژیک

همزمان با حملات ضدانقلاب به مدیریت شهری پایتخت، روزنامه‌های داخلی نیز شایعه دروغ استعفای شهردار و بازداشت عضو شورای شهر تهران را مطرح کردند؛ همان روزنامه‌هایی که افزایش روابط ایران با کشورهای دیگر را هم سانسور کردند.

حمله دسته‌جمعی به شهردار همزمان با تحرکات ضدانقلاب در بلژیک

از شایعه تا واقعیت: روزنامه‌های اصلاح‌طلب به صورت هماهنگ از صبح روز شایعاتی را علیه مدیریت شهری جدید آغاز کردند. در اولین شایعه روزنامه هم‌میهن با طرح دروغ استعفای زاکانی مدعی شد که علیرضا زاکانی، شهردار تهران پس از بازگشت از بروکسل و مجمع عمومی متروپلیس، هیچ دستور کتبی‌ای را صادر نکرده است. در ادامه ادعا کرد: با آنکه از زاکانی در کنار مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران و پرویز سروری، نایب‌رئیس شورای شهر تهران برای بازدید از روزنامه همشهری دعوت شده بود، اما در این مراسم حاضر نشد. و حتی برنامه «قرار خدمت» خود را هم لغو کرده است.

در ادامه رسانه‌های این جریان به صورت هماهنگ این شایعه را بازنشر دادند.

این در حالی است که طی روزهای گذشته و پس از سفر بروکسل، علاوه بر حضور در جلسات هفتگی با رئیس و نائب رئیس شورای شهر، جلسه ۴ ساعته کمیسیون ماده ۵، جلسه شورای معاونین شهرداری تهران در جلسات هیات دولت حضور داشته و همچنین با معاون اقتصادی وزارت خارجه، رئیس دیوان عدالت اداری و … دیدار کرده است.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این دروغ‌ها گفت: استعفای شهردار هم دروغ دیگری است که مطرح شده وقتی عده‌ای کار می‌کنند همه به آن‌ها می‌تازند.

نکته قابل تامل هم‌صدایی جریانی از داخل با ضدانقلاب خارج‌نشین است که پس از حضور علیرضا زاکانی در اجلاس شهرداران کلانشهرهای جهان (متروپلیس) در بلژیک و تثبیت جایگاه نایب رئیسی تهران در این نهاد بین‌المللی، حملات خود را تشدید کردند (دستاوردهای سفر زاکانی را اینجا بخوانید).

البته این حملات به شهردار تهران محدود نشده است بلکه با افزایش ارتباط دولت با کشورهای منطقه و آمریکای جنوبی، هجمه‌های سازمان یافته‌ای علیه منافع ایران شکل گرفته است.

روزنامه‌های اصلاح‌طلب در موضوع حملات واگنرها در روسیه هم نشان دادند که حافظ منافع گروه واگنر در ایران هستند.

حتی روزنامه هم‌میهن که امروز دروغ استعفای زاکانی را مطرح کرد، در صفحه نخست شماره دیروز خود، یادداشتی از سفیر سابق آمریکا در اوکراین منتشر کرد تا بار دیگر نشان دهد، منافع کدام کشور برایشان در اولویت قرار دارد.

پایان پیام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *