خاتمی؛ براندازی که هشدار براندازی می دهد!

خاتمی؛ براندازی که هشدار براندازی می دهد!

کسانی که به بهانه دروغ تقلب(که در جلسات خصوصی به دروغ بودن تقلب اذعان داشتند) نظام را به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب تا لبه پرتگاه بردند ، حالا نگران براندازی شده اند.

خاتمی؛ براندازی که هشدار براندازی می دهد!

فارس پلاس؛ علی شعبانی در یادداشتی نوشت: محمد خاتمی( از سران فتنه ی براندازانه ی سال 88 ) روز گذشته در باره خودبراندازی هشدار داده و می گوید : «به نظر می رسد خطر خودبراندازی که بارها از آن سخن گفته شده است با بازگشت مجدد فعالیت گشت ارشاد و نیز برخورد های پلیسی، امنیتی و احکام قضایی نامتعارف نسبت به مسائل اجتماعی خصوصا با بانوان، بیش از پیش خودنمایی می کند.»

وی در ادامه اظهاراتش مسئولین اصلی نظام را به بی تدبیری و عدم عقلانیت متهم می کند.

در باره اظهارات سخیف و غیرعقلانی محمد خاتمی چند نکته قابل یادآوری است:

نکته اول: هشدار یکی از سران فتنه براندازانه سال 88 در باره براندازی بسیار شگفت انگیز است . کسانی که به بهانه دروغ تقلب(که در جلسات خصوصی به دروغ بودن تقلب اذعان داشتند) نظام را به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب تا لبه پرتگاه بردند ، حالا نگران براندازی شده اند.

نکته دوم : اساسا اگر مطالبه حجاب به عنوان حکم الهی و اقدام جدید نیروی انتظامی(نهی از منکر لسانی ) به عنوان امر واجب در جامعه ) و برخورد قضایی با کسانی که به قانون کشور تمکین نمی کنند (به عنوان ضرورت قانونمداری) را عامل براندازی یک نظام تلقی می کنید، بایستی در مبانی فکری و نظری خود تجدید نظر نمایید. البته خاتمی همان کسی است که در دولت وی رسانه ها جرأت جسارت به قرآن و اهل بیت و مبانی اسلام را پیدا کردند. خاتمی همانی کسی است که اصل اساسی نظام (اسلامیت) را زیر سوال برده بود: "ماهیت قرآن بر ما آشکار نیست و نمی‌توان به آن استناد کرد. در حال حاضر مطالب قرآن با برخی دریافت‌های بشری سازگار نیست چراکه احکام آن متناسب با زندگی قبیله‌ای است و اگر بپذیریم احکام کتاب آسمانی مسلمانان قطعی و جاودانه است، باید بگوییم که زندگی مورد نظر اسلام زندگی قبیله‌ای است! در زمان حاضر بنا بر ادله‌ای که ذکر کرده، قرآن کریم برای ما قابل استناد نیست!» خاتمی کسی است که دنبال براندازی اساس دین بود. سال 77 در دانشگاه تهران گفته بود: اگر دین هم در برابر آزادی قرار بگیرد این دین است که باید محدود شود نه آزادی . طنز زمانه هشدار یک برانداز مجرب درباره چیزی است که خود سالهاست دنبال آن بوده است.

نکته سوم: آن است که اگر نهی از منکر براندازی است، چرا اغتشاشات سالهای 1401 و 1398 و 1388 و 1378 را که موجب آشوب و حمله به نهادها و ارگانها و موجب تخریب و خسارات هزاران میلیارد به اموال مردم شد را براندازی تلقی نکردید و چرا در آن روزها نگران براندازی نبودید؟

نکته چهارم : بگذارید به خاطرتان بیاورم که زمانی که شما رئیس دولت بودید، وزارت کشوری که تحت فرمان شما بود آشوبهای سال 78 را مدیریت و بر آتش آن می افزود و شما نگران براندازی نشدید.

نکته پنجم : راستی باید به این سوال هم پاسخ بدهید که در دوران ریاست جمهوری شما که تعدادی از نمایندگان مجلس به سرکردگی برادرتان (سخنگوی ی معترضین) تحصن کردند و بعد هم از نمایندگی استعفا دادند و بحرانی را برای کشور بوجود آوردند، چرا نگران براندازی نشدید؟ بلکه به اتفاق هم پیاله خود یعنی رئیس مجلس وقت، در تلاش برای رایزنی و وصول مطالبات متحصنین بودید.

نکته ششم : خاطرتان هست که سال قبل وقتی عده ای جوان هیجان زده متأثر از رسانه های بیگانه، خیابانها را به بهانه ای دروغ(کشته شدن مهسا امینی) به آشوب و آتش و … کشیده بودند، شما در بیانیه تان به مناسبت 22 بهمن به جای اینکه نگران آسیب دیدن نظام شوید، چند بار به اعتراضات اخیر اشاره و جمعیت محدود اغتشاشگران را با عبارت "جوان امروز سخت عاصی و معترض است " تحریک کردید و نوشتید که: انبوه آنها هم که در متن اعتراضات نبوده‌اند، دلهایشان با معترضین بوده است. آیا عبارات "سرکوب اعتراض"، "برخورد نامناسب" و "به خاک و خون کشیدن انبوهی از آنها" و "دستگیری و برخورد خشن" در بیانیه سال گذشته شما در راستای کمک به براندازی نبود؟

نکته هفتم: گر چه گفته بودید که قرآن دیگر قابلیت استناد ندارد اما به این نصیحت خدای متعال بازگردید :

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿۲﴾اى کسانى که ایمان آورده‏ اید چرا چیزى مى‏ گویید که انجام نمى‏ دهید (۲) کَبُرَ مَقْتًا عِنْدَ اللَّهِ أَنْ تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿۳﴾نزد خدا سخت ناپسند است که چیزى را بگویید و انجام ندهید (۳)(سوره صف)

و با استناد به این آیه هرگاه خواستید در مورد براندازی هشدار دهید، ابتدا از خرقه براندازی خارج شوید.

پایان پیام/غ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *