خاطره سعید حدادیان از شفیعی کدکنی جعلی نبود

خاطره سعید حدادیان از شفیعی کدکنی جعلی نبود

صفحه رسانه‌ای شفیعی کدکنی در پستی تازه اینستاگرام اعلام کرد، «آنچه از سخن آقای سعید حدادیان از کلاس درس استاد شفیعی کدکنی بیان شده است «جعل» نیست و عنوان‌ دادنِ «خاطره جعلی» از سوی ما اشتباه بوده است.»

خاطره سعید حدادیان از شفیعی کدکنی جعلی نبود

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها – تسنیم نوشت: این روزها بحث خاطره سعید حدادیان از کلاس درس شفیعی‌کدکنی که در برنامه تلویزیونی معلی نقل شد،‌ خبرساز شده است،‌ صفحه مربوط به استاد شفیعی در فضای مجاز یابتدا این روایت را جعلی دانست و حالا در توضیحی جدید اعلام کرده است که این خاطره جعلی نیست.

صفحه‌ی رسانه‌‌ای شفیعی کدکنی در اینستاگرام در اطلاعیه‌ای نوشت:

«با درود،

بنا بر رسالت حرفه‌ای‌مان و مرور سخن سعدی که

علم آدمیت است و جوانمردی و ادب

بعد از بررسی پیام چند تن از دانشجویان حاضر در آن جلسه سال‌های دور (29 آبان 1380)

اعتراف می‌کنیم آنچه از سخن آقای سعید حدادیان از کلاس درس استاد شفیعی کدکنی بیان شده است «جعل» نیست و عنوان‌دادنِ «خاطره جعلی» از سوی ما اشتباه بوده است.

در پیشگاه مخاطبان از ایشان بخشش و پوزش می‌خواهیم. برداشت و روایت ما از تأسف، سربه‌زیر افکندن و لبخند استاد شفیعی کدکنی بعد از شنیدن ماجرا ـ که اسناد آن محفوظ است ـ ناظر به همین تحریف و پرداختِ غیرواقع بوده است.

بنا بر شهادت دانشجویان حاضر در آن جلسه که پیام‌های ایشان در این چند روز به ما رسید، پایان دادن کلاس بعد از گریستن ترک کردن کلاس توسط استاد بعد از گریستن، وقوع آن در ایام محرم و مدت‌ها گریستن دانشجویان بعد از ترک کلاس از سوی استاد که در بیان آقای حدادیان رفت، درست نبوده است.

در این چند روز و تمامی مراحل انتشارِ ویدیوی‌ خاطره و توضیحات بعدی‌اش و این پوزش‌خواهی، استاد محمدرضا شفیعی کدکنی دخل و تصرفی نداشتند.

از مخاطبان این رسانه به خاطر این اشتباهِ ناخواسته عذرخواهی و نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا به اصالت محتوا و اخلاق در این رسانه خدشه‌ای وارد نشود.

برخیز تا به عهدِ امانت وفا کنیم
تقصیرهای رفته به خدمت قضا کنیم
دارالفنا کرای مرمت نمی‌کند
بشتاب تا عمارت دارالبقا کنیم
شیخ سعدی، مواعظ

رسانهٔ فرهنگی شفیعی‌کدکنی»

پایان پیام/ت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *